Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Picit furcsa ez a helyzet...

Picit furcsa ez a helyzet miért esik rosszul?

Figyelt kérdés

Közeleg a karácsony.Nem ez életem legnagyobb problémája ugyan,de ilyenkor eszembe jut milyen fura hogy édesapámhoz nem megyek.A helyzet:

Édesanyám válás után kiment Hollandiába dolgozni,nagyon ritkán találkozunk,most sem jön haza.Édesapám újranősült,én azóta férjhez mentem.Édesapám odaköltözött a most már feleségéhez.Mostohaanyámmal igazából nincs semmilyen kapcsolatom.Ha ritkán arra jártunk meglátogattuk őket,olyankor rendes és kedves.Ami nekem nagyon rossz,míg férjem szülei gyakran hívnak,édesapámék nem.Pedig apa szeret,azt sejtem mostohaanyám miatt van ez.Neki is van gyereke pedig.Úgy tudom vele nagyon is foglalkozik,napi szinten beszélnek is.Azt még hozzáteszem nagyjából 145 km-re élünk egymástól.Jön a karácsony és míg férjem szüleihez megyünk,édesapámék nem hívtak.Persze apa azért meglátogat,mégis rossz ez a helyzet.Nem igazán értem miért van így.


2020. dec. 16. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha apukád jön látogatóba, akkor kérdezd meg tőle nyugodtan. Valszeg egyébként a mostohád nem akar meghívni, apád meg nem erőszakoskodik. Kellene.
2020. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Biztosan a felesége nem lát szivesen.
2020. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jobb is lenne így, hogy ő jön hozzánk, és nem nekünk kell menni.

A lényeg, hogy együtt legyetek, és az teljesül így is.

2020. dec. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát csak fura hogy férjem szüleihez rendszeresen járunk mert hívnak.

Én részemről meg nem hív senki.

2020. dec. 16. 13:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyszerűen apádnak nem jut eszébe. Ha bejelentkeznék, hogy figyi megyünk, akkor mehetnénk, de magától nem jut eszébe, hogy hívjon, max évente egyszer.
2020. dec. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nem véletlen megy ő hozzátok, a nő nélkül. Én ezerszer jobban örülnék ennek, mintha el kéne mennem valakihez, akiről tudom, hogy nem lát szívesen, csak a férje miatt jópofizik.
2020. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

" Valszeg egyébként a mostohád nem akar meghívni, apád meg nem erőszakoskodik. Kellene."


Már bocs, de miért "kellene" erőszakoskodnia a pasinak a feleségével, hogy hívja meg a lányáékat magukhoz? Apuka elmegy a felnőtt lányáékat meglátogatni karácsonykor, ez így teljesen jó. Nyilván nem fog azzal összeakaszkodni, akivel együtt él. (Főleg, hogy a nő lakásában laknak.)

2020. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem értem, azon miért csodálkozol, hogy apád felesége (amúgy nem a mostohád, mivel már felnőtt voltál, amikor összejöttek), szóval hogy apád felesége nagyon is foglalkozik a saját felnőtt gyerekével. És hogy napi szinten telefonálnak.

Ez a természetes, nem is értem, miért hasonlítod magad az ő gyerekéhez.

2020. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem említsd meg édesapádnak, hogy szívesen mennétek ti is hozzájuk. Egyébként azt nem értem, hogy miért emeled ki, hogy édesapád felesége minden nap beszél a saját gyerekével...te is beszélhetsz a saját szüleiddel akár minden nap. A feleségtől meg nem várható el, hogy keressen, hiszen nem is ismeritek egymást szinte.
2020. dec. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ne az zavar hogy beszél a gyerekével.Az rossz hogy férjem részéről rendszeresen járunk vendégségbe,én szüleim részéről meg soha nem hívnak. Édesapám azt mondta amikor nősült hogy egy család leszünk.Hát ehhez képest!Mostohaanyám sem szokott hozzánk jönni,ami nem is baj,csak apukám sajnálom lehet neki így rossz.
2020. dec. 17. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!