Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mut csináljak, hogy anyám...

Mut csináljak, hogy anyám végre normális emberként kezeljen?18

Figyelt kérdés

Folyamatosan mindenbe bele akar szólni, minden apróságra emlékeztet, ha lehetősége van rá, pedig tudja, hogy tök felesleges, mert azelőtt nélküle is meg tudtam oldani. Ha ezt szépen, higgadtan megmondom neki, hogy erre nincs semmi szükség, akkor ő rögtön ordibálni kezd, semmi értelmes ellenérvet nem tud mondani, csak kiabál, hogy én feleselek, meg grimaszolok. Csak hogy illusztráljam, hogy mennyire nem normális az anyám viselkedése, leírom, hogy tegnap mi miatt ordibált velem.

A matek házit mindigis leadtam a határidőn belül, de ez a tanárnak nem tetszett, mondván, hogy állítólag túl későn adom le, ezért kitalálta, hogy csak nekem este nyolcig le kell adnom, különben egyest ad. Ezt én tegnap előtt hirtelen felindulásból elmeséltem anyának, mert nagyon felbosszantott a tanár üzenete, és ő volt legközelebb, akinek panaszkodhattam erről a kivételes bánásmódról. Én meg minden nap megyek mamámhoz délután(miután anya hazaér, mivel neki van kulcsa mamához), és a tanár nem óra után adta fel a házit, hanem egy órával óra vége után, ami pont akkor van, amikor indultam. És anyám amikor hazaért megkérdezte, hogy leadtam-e már a matekházit. Én úgy voltam vele, hogy majd mamánál csinálom meg, és majd ha hazaérek elküldöm, mert hét után egy picivel erek haza,nyolcig bőven lesz időm elküldeni a házit. (Ugye mamánál nincs internet, ezért küldtem itthonról.) A fotót messengeren már akkor megcsináltam a háziról, amikor kész lett, csak annyi kellett, hogy a telóm csatlakozzon az itthoni wi-fire és a tanár abban a pillanatban még is kapja az üzenetet.

Hazaértem, anyám elmondta, hogy küldjem el a házit, én letudtam azzal, hogy megkértem normálisan, ne beszéljünk már erről. Aztán ő elmondta megint, hogy küldjem már el, én megint letudtam annyival, hogy ne beszéljünk már erről. Aztán anyám harmadjára is elmondta, hogy küldjem már el a házit, én megint letudtam annyival hogy ne beszéljünk már róla. Ez a három emlékeztetés egyébként 15 percen belül történt. Anyám a harmadikat már nem hagyta annyiban, hanem elkezdett velem kiabálni,hogy miért nem adom már le a házit, vagy mondom meg neki, hogy már leadtam. Én meg teljesen higgadtan megmondtam, hogy eddig digitális oktatás alatt minden házit le tudtam adni határidő alatt, nem felejtettem el, az emlékeztetői nélkül eddig is megvoltam, most is megleszek, ha meg mégis elfelejtem az sem az ő problémája, meg amúgy is meg tudom oldani egyedül. Ezt nem tudtam egybe felsorolni, mert mindig közbevágott olyanokkal, hogy ne feleseljek, meg ne grimaszlojak, tehát a szokásos semmi észérv. Amikor mondtam, hogy de egyedül is meg tudom oldani, akkor azzal jött, hogy majd kikötteti az internetet, és majd megnézi, hogy oldom meg a digitális oktatást. Beteges amit művel.


És egyébként ismerem anyámat, tudom milyen, és nem azért figyelmeztet, mert annyira jót akar. Mindenbe bele akar szólni, megmondani, hogy mit mikor csináljak, és csak azért figyelmeztet a dolgokról, hogy ha egyszer véletlenül valamit elfelejtek, akkor felhozhatja egy ilyen felesleges emlékeztetőnél, hogy de szükség van rá, mert ekkor meg ekkor elfelejtettem valamit. Véleményem mellette nem lehet, mert az feleselés meg grimasz, és különben is csak vele akarok ellenkezni, vagy a mártírkodós verzió az, hogy rosszat akarok neki. Tehát azért nem mondtam meg neki az elején, hogy mi van a házimmal, mert tudom, hogy nem jószándékból kérdezte. (Csak hogy még egy dolgot hozzáfűzzek, az a kérdés, amiben az iskolapszichológushoz háráson van a vita, azt is én írtam ki.) És azért próbáltam nem megmondani neki, hátha akkor majd felfogja, hogy 18 vagyok, nem 8, szellemileg sem vagyok sérült, hogy mindenről figyelmeztetnie kelljen, de tökre nem az jött össze. Költözni igyekszem minél előbb, de az elkövetkező másfél évben gimi alatt esélytelen. Viszont jó lenne ha addig is normális emberként lennék kezelve, és nem úgy, mint valami defektes egyén, akin legális uralkodni.


Mit javasoltok ennek érdekében?


2020. dec. 17. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Azt, hogy szedd össze magad és próbálj koncentrálni a feladataidra!Ez most embertpróbáló időszak mindenkinek! Hát nem 1 és nem 2 sz@rkeverő, rosszindulatú tanár van, de már ne is haragudj elég nehéz elhinni, hogy CSAK neked előbb kell leadnod a házit, pedig idő előtt leadtad mindig. A második felét el sem olvastam, mert előbb-utóbb el kell jutnod odáig, hogy befejezd, hogy minden apróbb-nagyobb bajodért másokat hibáztatsz! Magadnak teszel vele egy nagy-nagy szívességet!
2020. dec. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
80%
Megmondhattad volna, hogy édesanyám, köszönöm a figyelmeztetést, de már elküldtem a házi feladatot.
2020. dec. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Pontozz le, nem igazán izgat, majd az élet úgyis megtanít, hogy a felesleges nyavajgást abbahagyd. #1 voltam.
2020. dec. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kicsibarany ***** válasza:
84%
Ha úgyis jársz pszichológushoz, akkor miért nem vele beszéled meg ezeket, és miért írsz minden nap a gyakorira kisregényeket, ugyanabban a témában?
2020. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Újabb világi nagy probléma: anyám megkérdezte hogy kész van-e a házim és amikor 3x nem adtam egy 'igen' vagy 'nem' választ kiakadt :D
2020. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a semmit :3
2020. dec. 17. 11:12
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem rendeljetek egy pizzát és segíts anyudnak valamiben, hogy jobban érezzétek magatokat!
2020. dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

1. rész: Miért baj, hogy emlékeztet? Mond, hogy köszönöm anya, rajta vagyok az ügyön.

2. rész: Valószínűleg a tanárod nem szeretne este későn javítani, de nem zavarja, ha valaki egyszer-egyszer később adja le a feladatot. Az este 8 korrekt időpont, szóval ezért nem érdemes balhézni.

3. rész: Szerintem teljesen jogos anyád kiakadása, miután háromszor “letudtad”.

4. rész: Nem kellene teóriákat gyártanod.

16/L

2020. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, mit vársz ismeretlen emberektől????

Naponta kiírod a tirádáidat, ahelyett, hogy leülnél anyáddal, vagy a pszichológusoddal ...

2020. dec. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Örülök hogy mindenki megragadta a lényeget, a matek házit, de egyáltalán nem arra irányult a kérdésem. :) Ezt az esetet csak példának hoztam fel a számtalan közül, mivel ez volt a legfrissebb. Én arra a problémára akartam megoldást találni, hogy mit csináljak, hogy ne emlékeztessen anyám minden hülyeségre, ami tökre egyértelmű. Szerintem 18 évesen nem olyan meglepő, hogy észben tudom tartani a határidőt, pláne ha eddig nélküle is ment.


Mindenesetre nagyon örülök, hogy ismeretlenül ennyire egyértelmű, hogy biztos a házim késedelmes volt és tuti nem csak rám vonatkozik az új határidő. Az a baj tudok bizonyítékot mutatni, hogy ez tökre nem így van, de nem lényege, mert nem ez volt a kérdés célja. :)

2020. dec. 17. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!