Támogatnád a gyereked?

Figyelt kérdés
A gyermeked nem veled lakik viszont még kapod utána a pénzt az államtól kb. 33000 ft ot ( két gyerek van) . Neked most a külön elő gyereked semmi pénzbe nem kerül . Támogatnád ezzel a pénzel? Végülis megtehetné a gyerek kijelentkezik otthonról és akkor nem az utána járó pénzt nem kapnád meg hanem csak egy gyerekre kapnál . A kapcsolt a gyerekkel jó . Veszekedések nincsenek .

2020. dec. 18. 22:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
93%

Ha tanul, nem lakik otthon, miből él?

Mindenképpen odaadnám neki.

A férjem meghalt, a fiam után kaptam a családi pótlékot,

mivel otthon lakott, és nem tudtam volna kifizetni

a magas villanyszámlát és gázszámlát, azt nem adtam oda neki,

de az árvasági pótlékot igen.

Szükségük van taneszközökre, utaznak, könyvekre,

jegyzetekre, művelődniük kell, barátságot is kell ápolni (nem a piálásra és egyebekre gondolok).

Tehát oda adnám neki.

2020. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Savlekotő ***** válasza:
100%
Az a gyerekre jár nem anyuka tartás.. Gyanítom nem olyan jó a kapcsolat ha lelépett,és csak a pénz a gyerekekből a lényeg..
2020. dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
97%
Mindenképp! Támogasd amennyire tudod és amennyire szukseges, amíg nem végez a tanulmányaival és nem jut megfelelő álláshoz. Egy jó kezdés hatalmas segítség lehet neki, ami utólag neked is segithet.
2020. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
97%
Minden normális ember támogatja a gyerekét, amíg az tanul, és diplomát szerez. Helyesebben szólva addig, amíg állást nem talál. Utána is lehet, ha a szülő megengedheti magának, de ez már helyzettől függ. Ha pedig te vagy a gyerek és anyád felmarkolja a pénzt, és nem támogat, hát...azonnal kijelentkeznék.
2020. dec. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
79%
Na mibe, hogy te a gyerek vagy.
2020. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen támogatnám. Sőt, mivel még tanul, adott esetben ezen felül is támogatnám, amennyire lehetőségeim engednék.

Ha egy szülő nem támogatná ilyenkor a saját gyerekét, akkor azért aligha lehet jó a viszony - ebben teljesen egyetértek Savlekötővel.

2020. dec. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
55%
Milyen jogcímen kapja a 33 000 forintot?
2020. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
91%

#17 Az nekem sem világos. Talán gyerektartás?

Egyébként pedig ha tehetem, ennél jóval többel is támogatnám.

2020. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
86%
Persze eromon felul , foleg hogy tanul . hadd alapozza meg az elete
2020. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
X éve hasonló volt a helyzet nálunk. Nem laktam otthon, de anyukám kapta utánam a pénzt, mert még tanultam. Minden hónapban az utolsó fillérig nekem adta, mondván azért kapja, hogy rám költse.
2020. dec. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!