Támogatnád a gyereked?

Figyelt kérdés
A gyermeked nem veled lakik viszont még kapod utána a pénzt az államtól kb. 33000 ft ot ( két gyerek van) . Neked most a külön elő gyereked semmi pénzbe nem kerül . Támogatnád ezzel a pénzel? Végülis megtehetné a gyerek kijelentkezik otthonról és akkor nem az utána járó pénzt nem kapnád meg hanem csak egy gyerekre kapnál . A kapcsolt a gyerekkel jó . Veszekedések nincsenek .

2020. dec. 18. 22:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
97%
Persze, hogy neki kell odaadni, az a gyerek pénze, azért kapod hogy ellásd otthon, de mivel nem él otthon, így oda kell adnod neki.
2020. dec. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom, mit értetlenkedtek. A kérdező nyilván még tanul OKJ-n, tehát jár utána családi pótlék, viszont elköltözött inkább felnőttet játszani az idősebb pasija lakásába és azt tartja el.


A 33 ezer forint alatt a kb. 13 ezer forintos családira és a két gyerek után járó gyerekenkénti 20 ezer ft adókedvezményre gondol, ezt szeretné megkapni.

2020. dec. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
26%

Milyen pénz?

Csak szólok, a csaladipotlekot naygkorukent igenyelheted magad is. Ezt én lemondanám, te meg intézd magadnak. A családi adókedvezményhez semmi közöd. Ha nem otthon élsz, lemondom és csak az itthon élő gyerekem után kapom. Ha nagylány/nagyfiú vagy külön élni, akkor élj külön. Önállóan.

2020. dec. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
34%
22-es két gyerek után 40 ezer csak az adókedvezmény. Biztos nem az. Szerintem a két gyerekre járó családira gondol, és egyedül álló szülőként. Akkor 18900 ft jár gyerekenként. Én abból az egy gyereknyi részt adnám oda.
2020. dec. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is ez volt, 22 éves koromig - míg egyetemre jártam - járt az árvasági... hát, igen, a bökkenő csak az volt, hogy soha egy fillért nem láttam belőle, mert mindig a mostohaanyum ilyen-olyan szeszélyeire ment el. Kemény 28 ezer Ft. Nem sok pénz, de pl a havi kajám kijött volna belőle.

És ahhoz, hogy a számlára utaltathassam, kellett volna apa írásos belegyezése, amit viszont megtagadott, mert a kedvese érzelmileg zsarolta.


Már nem izgat, és apával is nagyon jó a kapcsolatom (párórás komoly beszélgetést követően), de akkor ez nagyon rosszul esett.

2020. dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

"És ahhoz, hogy a számlára utaltathassam, kellett volna apa írásos belegyezése, amit viszont megtagadott, mert a kedvese érzelmileg zsarolta"


Mondjuk ez nem igaz. Nagykorúként saját jogon igényelhetted volna és senki beleegyezése nem kell hozza

2020. dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Nagyon szabalykoveo vavyok es se adot se mast nem akarok es tudok csalni. Ha most a csaladi potlekrol van szo es az nem jar hivatalosan, akkor be kell jelenteni, bar ugy tudom az automatikusan megszunik x feltetel eseten. Pl betoltott 18?. Ha a csaladi adokedvezmenyt ertekeled plusz penznek ami utana jar, akkor az meg egy tevedes. Az adokedvezmeny es kesz. Ilyen esetben termeszetesen ahogy kikerul a nagykoru gyerekem a haztartasbol szepen jelentem. Orulok, hogy nincs csalasra raszorulva. A sok illegalis munkavallalobol es nagyivo adocsalobol van eleg. A pofamrol egne le szulokent a bor, ha mar eletkezdeskor azt tanitom neki psszt ne jelentsuk le mert igy tobb marad es majd felreteszem neked. Ahelyett hogy azt tanitanam: ebben a helyzetben ezeket kell hivatalosan intezni es segitek neki intezni meg mondom hogy akkor en is errol vagy arrol lemondtam. Hogy utana ezt a mintat vugye tovabb es 10 ev mulva ne mutyival csukjak le😀 es amugy is mindenhol azt kerje es azert verje az asztalt ami jogosan jar, ami meg nem azzal meg ne csaljon.
2020. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
66%
Kapsz pénzt anyádtól? Fizet bármit is neked? mert ha igen akkor bizony, az a pénz elment rád és nem jár több
2020. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem otthon élsz, hol laksz? Kollégium? Albérlet? Saját lakás? Ezeknek a költségét ki fizeti? Amennyiben anyukád, akkor az minden bizonnyal többszöröse a rád eső családi pótlék és adókedvezmény összegénél. Mindkettő amúgy csak akkor jár, ha nappali tagozaton tanulsz. Ha estin és mellette dolgozol, legalább 3 hónapja van rendszeres jövedelmed, akkor anyukád jogtalanul veszi fel ezeket a pénzeket és nagyon csúnyán megjárhatja, ha vissza kell fizetnie.
2020. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
35%

Te a gyerek vagy es siman zsarold meg,ha nem adja oda a miattad jaro penzt,akkor kijeltkezel es kevesebb lesz a masik gyerekre...


Ha meg szulo vagy,add oda neki a penzt,ha nem egyedulallo szulokent neveled a gyereked rossz fizuval. A korulmenyeket vedd figyelembe.

2020. dec. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!