Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok a gyereketek a...

Támogatnátok a gyereketek a plasztikai műtét vállalásában ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Pár hét és felnőttkorú leszek. Iszonyatosan torz arcom van, ami szép lenne, legalábbis átlagos, de a hatalmas, oldalra kinőtt (már-már valami rossz daganatnak kinéző) állkapcsom miatt az egész arcom nagyon csúnyának néz ki. Úgy kell elképzelni, hogy az állkapcsom egyik oldalon nagyon ,,feldagadt", és lejjebb helyezkedik el, mint a másik, emiatt konkrétan állam sincs. Az állkapcsom másik oldala nagyon ,,kiáll", iszonyatosan furcsa az arcom orrtól lefelé, mintha eldeformálódott lenne. Emiatt gyerekkorom óta csúfolnak. 8 évig hallgattam az általános iskolában, hogy milyen csúnya vagyok, aztán most a középiskolában hallgatom ezt minden nap, és nem csak az osztálytársaktól. Van mikor a folyosón random fiúk leállítanak, hogy fotózkodjak velük... a fiúk ha elvesztenek egy fogadást, akkor az a feladatuk, hogy engem randira hívjanak. Őszintén szólva én ezt már nem bírom lelkileg, meg akarok halni. A szüleim támogatnak mindenben, rendesek, de évek óta nem veszik észre, hogy milyen mély depresszióban élek. Pedig járok pszichológushoz, de ott is ugyanazt kapom ("szép vagy". Hazugság, hogy ne érezzem magam rosszul, természetesen.) Egyszer elmondtam apumnak, anyumnak, hogy mi bánt, de annyit kaptam csak válaszul, hogy "ne foglalkozz velük, szép vagy". Mindenki szerint csúnya vagyok, van mikor felnőtt férfiak, nők szólnak be a külsőmre, és nem csak a suliban. Utcán, boltban, bárhol.

Azt terveztem, hogy amint betöltöm a 18-at, elkezdek intézkedni. A szüleim nyitottak nekem egy számlát évekkel ezelőtt, amin szép összeg összegyűlt már. Azt mondták, majd olyan dologra költhetem csak a pénzt, ami megalapozza a jövőm. Szerintem ez ilyen dolog. Szeretem őket, szeretném nekik elmondani, hogy plasztikai műtétre akarok menni, ahol az eldeformálódott arcom valamennyire korrigálják. Attól félek, hogyha ezt elmondom nekik, nem fognak támogatni, vagy mérgesek lesznek, hogy csúnyának gondolom magam. Szóval kíváncsi lennék, hogy ti a szüleim helyében mit reagálnátok, esetleg az én helyemben hogyan tálalnátok nekik ezt az egészet? Előbb-utóbb előfogok nekik állni ezzel, de kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban a ti véleményetekre is.


(A műtét persze nem csak a számláról felhalmozott pénzből lenne, én már 16 éves korom óta dolgozom és gyűjtök. Ha nem támogatnak, akkor több/jobban fizető állást fogok vállalni, ha nem is diákmelón, akkor majd érettségi után valahol. Légyszíves ne írja senki, hogy fogadjam el magam, aki nem küzd hozzám hasonló problémával, az tudja, hogy sajnos nem ilyen egyszerű, és nem fog menni.)


2019. ápr. 7. 21:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
igen en tamogatnam minden segitseget megadnak
2019. ápr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen támogatnálak. De azért,mert van ez a szépsŕghibád biztosan vannak az arcodon szép részek is. Nagyon sajnálom,h bántanak... és azt is,h ezt hagyják.
2019. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Biztosan támogatnálak, és szerintem ők is fognak, amint megértik, hogy ez neked mennyire fontos.

Én azzal kezdeném, hogy elmennék plasztikai sebészhez és megkérdezném, mit lehet javítani a jelen állapoton és mennyibe kerülne. Az biztos, hogy ez nagyon nagy műtét lesz, sok sikert kívánok hozzá!

2019. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Ha ennyire nagy a gond, támogatnám a műtétet.

Azzal számolj, hogy kockázat van, és rosszabb is lehet a végeredmény.

2019. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Először is nagyoon sajnálom:((

Persze hogy támogatnám még akkor is ha a saját gyerekemet gyönyörűnek is látom. És itt nem hiúságról van szó, elég indokoltnak tűnik a dolog. Gondolom meg fogod csináltatni a műtétet(amihez szívből szurkolok hogy sikerüljön) viszont enélkül is tudnod kell hogy te gyönyörű és különleges vagy. Bár nem ezt érdemled, mégis legyél kedves azokkal akik bántanak és akkor ők is megláthatják a belső szépségedet.

Tudom nem ez volt a célod de most megbecsülöm a nem túl szép arcomat.


Nagyon sok kitartást kívánok neked❤

2019. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonymousreview60 ***** válasza:
71%

A szülő dolga a gyereket az élet dolgaiban bátorítani akkor is, ha

a gyerek nem hisz benne, de tehetséges vagy

a gyerek csúnya.

Én biztosan támogatnálak. Amit leírtál, aszerint ez nem tinihiszti, nem mellcicoma. Az arc az identitás legfontosabb eleme. Ez a depresszió, stb miatt befektetés a jövőbe, de nagyon.

2019. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
34%

Sajnos en is hasonlo problemaval szenvedek. dagadt vagyok... ha csak ez lenne a baj nem is izgatna,mert le,letudok fogyni dieteval mozgassal stb...De viszont a fejem aranytalanul nagy,a testemhez kepest...raadasul az egyik szemem szemmel lathatoan egy kicsit ferdebb a masiknal...

De en magam elfogadtam,es egyebkent az en problemam plasztikai mutettel se lehetne megoldani.

A tanacsom: Tudom hogy ez nem ilyen egyszeru , de probald elmondani a szuleidnek. De semmikeppen ne ugy hogy besetalsz a szobajukba es : apa,anya nagyon nem vagyok szep megcsinaltathatok magyamon egy plasztikai mutetet???

Mivel ugye dolgozol diakmunkan, hivd el oket egy elegansabb etterembe , szinhazba, esetleg ha szeretik operaba, vagy csak peldaul "plazazni"... Vagy tudod mit?? Lassan Itt a husvet... Husvetkor hivd el a fentiek kozul valahova. Es akkor a meghittebb unnepi kornyezetben mond el nekik amit erzel.

De ne csak azt hogy:nem vagyok szep

Hanem minden egyes erzelmet "ordits" ki magadbol. (Nem szoszerint,eleg ha normal hangeroddel mondod.) Az osszes szomorusagot banatot erzelmet rossz pillanatot mondd el nekik es megertik.

Meg fogjak erteni ha ezt mind elmondod.

Ha pedig nem , akkor rogtonozz ott abban a pillanatban! De soha ne add fel hogy ezt az almod megvalositsd.

Igen leirtam egy regenyt , es en teged oszinten sajnallak... ha hiszed,ha nem, elsirtam magam mikozben ezt irtam de legy eros.

Szia

2019. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Aranyosak vagytok! <3 Remélem a szüleim is hasonlóan fognak majd hozzáállni a témához és megértőek lesznek. Esetleg megmutatom majd nekik ezt a kérdést, ha leakarnának beszélni róla. Szeretnék majd konzultálni egy orvossal, de szeretném, ha ők is tudnának erről, és nem kéne titkolóznom.
2019. ápr. 7. 21:38
 9/20 anonim ***** válasza:
9%

"Pár hét és felnőttkorú leszek. Iszonyatosan torz arcom van, ami szép lenne, legalábbis átlagos, de a hatalmas, oldalra kinőtt (már-már valami rossz daganatnak kinéző) állkapcsom miatt az egész arcom nagyon csúnyának néz ki."


Idáig olvastam ezt a litániát.

Te magadat csúnyának látod, ennyi.

Ismertem olyan nőt, aki hasonlóan rondának látta magát. Nos, teljesen vonzó nő LEHETETT VOLNA, ha nem árad belőle a totális pesszimizmus. Ha tudja szeretni magát, ha képes szépnek látni magát. De erre képtelen volt.


Szóval, én nem vagyok meggyőződve arról, hogy te tényleg ronda vagy. Lehet, hogy egy csöppet csúnyább vagy, mint JLo, és máris rondának látod magad.

2019. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha tényleg az állkapcsod áll ki, nem pedig zsírmirigy van bedagadva vagy izom, akkor nem csinálja meg plasztikai sebész. Szájsebészeten a helyed. Jártál fogorvosnál? Akár kötelező sulis látogatáson? Ő nem szólt, hogy valami nem oké? A fogaid jól záródnak, hátul is? Szimmetrikusak? Volt fogszabályozód? Szerintem simán lehet, hogy ez olyan elváltozás, amit szájsebészeten TB ellátás keretében műtenek.
2019. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!