Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekként mit tegyek ha...

Gyerekként mit tegyek ha megállás nélkül veszekednek a szüleim?

Figyelt kérdés
Mar lassan 2 eve hogy nem telik el ugy het, hogy ne kapjanak ossze valamin a szuleim. Elmondtam nekik mennyire rosszul esik ez nekem es hogy tulzasba viszik mar nagyon mert a legaprobb hulyesegen is egymas torkanak esnek ugy, hogy szuicid gondolatokban vegzodik edesanyam reszerol, vagy kiserletekben. En ezt mar annyira nem birom, hogy utobbi hetekben raszoktam a nyugtatora. Elmenni elmentem mar par napra itthonrol de orokkevalosagig sem maradhatok mashol, meg nekem tanulnom is kene. Meg 1,5 evem van a kozepsuliban az egyetemig, de addig nem fogom itthon kibirni ha ez marad a helyzet. Egyszeruen idegroncs vagyok mikor oket latom, barki massal szivesen szivnek egy levegot mint veluk, nem veszik eszre, hogy ez nekem nagyon rossz. Meg tamogattam is benne oket hogy elvaljanak, de azt is csak mondogatjak evek ota, semmit nem tesznek az ugy erdekeben. En annak orulnek a legjobban ha kozuk sem lenne soha tobbe egymashoz es akkor mindenki nyugodt lenne. Pszichologushoz is jarok mar fel eve de nem tud mar o sem segiteni. Vegso elkeseredesemben leptem fel ide. Nem tudom miert, nem varok valaszt sem, csak valakinek el akartam mondani, hogy konnyebb legyen. Jogilag mit tudok tenni az ugy erdekeben? Bemehetek a birosagra en is, ilyen keressel? Nagykoru vagyok, ez befolyasol valamit ez ugyben?

2020. dec. 19. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kollégiumba nem tudnak felvenni? Bár most virusidoben necces.. Egyébként nekem csak az elkoltozes segitett, azóta én is sokat változtam. A szem továbbra is veszekszenek.
2020. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A szüleim *
2020. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Mit akarsz? Az én szüleim naponta rendeznek durva jeleneteket. Nekem meg generalizált szorongásom és pánikbetegségem lett. Ilyen az élet.
2020. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koli most nincs bar ajanlotta az osztalyfonokom. Alapbol teli szunet van meg ugye a "nagyok" ki lettek koltoztetve a tavoktatas miatt
2020. dec. 19. 21:08
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ne törődj bele abba, hogy ilyen az élet, hanem ha teheted változtass. Mivel felnőtt vagy akár el is költözhetnél otthonról, mivel jogilag már nem tarthatnak otthon, nem akadályozhatnak meg benne. Nem tudom, hogy a családterápia mennyire opció, de ha menteni szeretnéd a helyzetet talán megérhet egy próbát :).
2020. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a baj már próbálkoztam vele de nem segìt semmit. Nem tudom hova menni, saját keresetem nincs, baràtaimnál sem lahatok örökké, egy testvérem van 3 gyerekkel, egy kicsi hàzban. Ott se tanulni se semmit nem tudnék
2020. dec. 19. 21:15
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
" Nagykoru vagyok" Ez azt jelenti, hogy elmúltál 18 éves? Mert akkor sokat nem tudsz csinálni. A törvény szerint felnőtt ember lettél, jogokat is kaptál. Jogod van munkát szerezni, elmenni dolgozni, és jogod van elköltözni. Jogod van bárhová költözni. Ha van lehetőséged akkor költözz nagyiákhoz, vagy olyan rokonhoz aki tárt karokkal vár. Ha egyik sincs, akkor türelmesnek kell lenned amíg nem tudsz lépni. Bíróságra nem tudom milyen jogokkal akarsz menni, vagy egyáltalán miért akarsz menni a bíróságra. Nem búncselekmény az, hogy 2 felnőtt ember napi szinten veszekednek egymással.
2020. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Hat pedig kibirod. Hogy minek a nyugtato nem tudom, en szuleim ugyanezt csinaltak, bementem a szobamba, felraktam a fejest, es vagy neteztem, vagy tanultam/olvastam. Ezen kivul egy heted van hatra, szunetben dolgozni is elmehetsz, akkor csak este leszel otthon, jovo tanevben meg lehetsz kolis, ha beindul a suli. Ez a legjobb tanacs. Lexarni oket, es elhuzni egyetemre 300 km-rel arrebb.
2020. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem buncselekmenykent gondoltam, neeem :D

Hanem, hogy nem lehet nekem kernem hogy valjanak el? Vagy valami lehetoseg nincs erre?

2020. dec. 19. 21:21
 10/14 A kérdező kommentje:
Az a baj a sulit nem akarom ott hagyni. A megye legjobb iskolajaba jarok viszonylag jo eredmennyel tanulok, ha mar elkezdtem nem hagyom abba. Abban remenykedem, hogy tavasszal nem lesz digitalis oktatas es ha visszamegyunk iskolaba akkor lehet tudnam kervenyezni a kolit
2020. dec. 19. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!