Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekként mit tegyek ha...

Gyerekként mit tegyek ha megállás nélkül veszekednek a szüleim?

Figyelt kérdés
Mar lassan 2 eve hogy nem telik el ugy het, hogy ne kapjanak ossze valamin a szuleim. Elmondtam nekik mennyire rosszul esik ez nekem es hogy tulzasba viszik mar nagyon mert a legaprobb hulyesegen is egymas torkanak esnek ugy, hogy szuicid gondolatokban vegzodik edesanyam reszerol, vagy kiserletekben. En ezt mar annyira nem birom, hogy utobbi hetekben raszoktam a nyugtatora. Elmenni elmentem mar par napra itthonrol de orokkevalosagig sem maradhatok mashol, meg nekem tanulnom is kene. Meg 1,5 evem van a kozepsuliban az egyetemig, de addig nem fogom itthon kibirni ha ez marad a helyzet. Egyszeruen idegroncs vagyok mikor oket latom, barki massal szivesen szivnek egy levegot mint veluk, nem veszik eszre, hogy ez nekem nagyon rossz. Meg tamogattam is benne oket hogy elvaljanak, de azt is csak mondogatjak evek ota, semmit nem tesznek az ugy erdekeben. En annak orulnek a legjobban ha kozuk sem lenne soha tobbe egymashoz es akkor mindenki nyugodt lenne. Pszichologushoz is jarok mar fel eve de nem tud mar o sem segiteni. Vegso elkeseredesemben leptem fel ide. Nem tudom miert, nem varok valaszt sem, csak valakinek el akartam mondani, hogy konnyebb legyen. Jogilag mit tudok tenni az ugy erdekeben? Bemehetek a birosagra en is, ilyen keressel? Nagykoru vagyok, ez befolyasol valamit ez ugyben?

2020. dec. 19. 20:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyebkent koszi a valaszokat, kedvesek vagytok :)
2020. dec. 19. 21:51
 12/14 anonim ***** válasza:
33%

" Aki nyavalyog, de nem változtat, annak még nem fáj eléggé" (Dr. Bubó)

Találó idézet, rád is vonatkozik.

Ha már végképp nem vírnád, akkor változtatnál. Ott hagyod az iskolát, befejezed estin vagy levelezőn. Elmész dolgozni, lesz pénzed, tudsz egy szobát bérelni vagy jobb esetben egy kis garzont. Már meg is szabadultál a számodra kínlodó helyzetből.

Bíróságon meg te nem kérheted, hogy a szüleid váljanak el. Ha a szüleid nem akarnak válni, akkor nem válnak el. Ha egész nap, éveken át úgy élnek, hogy "ölik egymást" az is az ő dolguk. Neked nincs jogod ebbe beleszólni.

Tudom pocsék helyzet, de a te esetedben csak te magad változtathatsz magadon.

2020. dec. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
10%
Nálunk régen mikor gyerek voltam sokat veszekednek a szüleim, majd valahogy szóba kerültünk mi gyerekek.... talált indokkal (pl két héttel ezelőtt kapott rossz osztályzat) egyetértésben jól elvertek minket levezetve a gőzt és utána nyugi lett a következő veszekedésig.... mégse panaszkodok mert kemény vagyok
2020. dec. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
66%

Nagyszulokhoz koltozes?


Unokatesokhoz vagy baratokhoz koltozes?


Ok nem fizetnenek neked ki albiban egy szobat ugy,h masokkal lakaz egyutt? Kulfoldiekkel es angol nyelvtanulas lenne az indok a szuloknek. Hatha van ra anyagi keret. Probald meg!! Az igazsagot ne mondd meg neki ,h elviselhetetlenek.


Addig is fulhallgato zenevel.

Setalj sokat az utcan. Vannak hangos konyvek. Meg telora fel tudod venni hanganyagban a tanulnivot. Egesz jo ido van mostanaban.


Reszvetem addig is.

2020. dec. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!