Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honnan tudhatnám meg, hogy...

Honnan tudhatnám meg, hogy elkényeztettek-e?

Figyelt kérdés
Mindenkinek az a normális, amibe beleszületett. Azt ismeri igazán. Sokan mondják rám, hogy el vagyok kényeztetve. Én viszont a saját korosztályomban azt tapasztalom, hogy nagyon nem ez a helyzet, sokan sokkal többet megkaptak mind a törődés-figyelem-odaadás, mind pedig az anyagi javak terén. Szerintetek hogy lehetne erről egy objektívebb képet kapni? Hogyan tudnám "felmérni", hogy igazuk van-e?

2020. dec. 21. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Igen, el.
2020. dec. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Először is, miért mondják ezt? Mire? Milyen szituációban?
2020. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
8%
Ájfonja van. Ne mondjátok már, hogy egy hülyegyerek 500 ezres telefonnal nincs elkényeztetve.
2020. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Az elkényeztettetség nálad mit takar?
2020. dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Pont az volt a szituáció, amiben én úgy éreztem, hogy nagyon nem vagyok elkényeztetve, hogy mondtam a páromnak, hogy nagyon örülök, hogy most, hogy már én is keresek pénzt, tudtam venni egy új telefont saját pénzből. Régen 20 ezer forintos használt telefonokat kaptam, a legutóbbi egy 40 ezer forintos telefon volt. Így én nagyon-nagyon örültem, hogy most egy sokkal jobb, 70 ezer forintos telefont megengedhettem magamnak. A párom erre mondta, hogy ebben semmi izgi nincs, ez egy középkategóriás telefon. Neki iphone-ja volt a szüleitől. Ebből indult ki a kérdés. Nem érzem jogosnak, hogy elkényeztettek volna.


Például azért kényeztettek el mások szerint, mert kevés házimunkát csináltam, mert folyton tanultam, szinte szín ötös voltam egy jobb gimiben, nyelvvizsgák stb., bekerültem elsőre az egyetemre, ahova akartam stb., így nagyrészt a tanulás volt a dolgom.

Például mert nem kellett mellette dolgoznom, így 22 éves koromig nem dolgoztam. Míg szerintük a "normális" emberek 16 éves kortól dolgoznak. Legalább nyáron. Én meg olyankor is 12 órákat tanultam egy nap. (Meg is lett az eredménye.)

Szóval mi alapján lehet ezt eldönteni?

2020. dec. 21. 11:50
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha sokan azt mondják, elkényeztettek, akkor a viselkedésed alapján kapod ezt meg. Mivel mások az előzményeket nem ismerhetik, csak az aktuális magatartásodat. talán affektálós vagy.
2020. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
Nem.
2020. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
6-os kommentelőhöz hasonlóan értelmes válaszokat várok még.
2020. dec. 21. 11:58
 9/18 anonim ***** válasza:
15%
Simogassuk az egódat, ugye?
2020. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

6-os amúgy az elképzelhető, hogy mivel ezáltal lenézőbb lettem azok felé, akik nem tanultak már általános iskolában sem rendesen és most elégedetlenkednek a munkájukkal, ezért beképzeltnek bélyegeznek.


9-es: Nem, a 6-os bizonyos értelemben egy sértést/ellenvéleményt írt. De legalább kulturált formában kifejtette.

2020. dec. 21. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!