Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes tűrni engedni a...

Érdemes tűrni engedni a szülői zsarolásnak lakhatással vagy inkább jobb elköltözni és kikerülni a negatív közegből?

Figyelt kérdés

Mindenkor éreztetik hogy bármikor kidobhatnak ha valamit nem úgy csinálok vagy mondok ahogy szeretnék. Úgy érzem lelkileg teljesen korlátozzák a szabadságomat, elnyomnak teljesen, de visszavágni nem tudok mert akkor erősen utalnak rá hogy tűnjek el ha nem tetszik illetve valóban több megtakarításom marad hogy velük élek.

Szorítsam össze a fogaim tűrjem vagy lépjek ki ebből ezen szoktam gondolkozni mostanában



2020. dec. 21. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én lépnék.
2020. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lépj ki belőle; a lelki, mentális egészséged előrébb való a pénznél.

Egyetlen életed van, ebből a legszebb éveket gondolom nem rosszkedvűen, lelkileg összetörve, mindenben korlátozva, mások kedve szerint élve akarod tölteni.

2020. dec. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha menekülsz és kerülöd velük a kapcsolatot.
2020. dec. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el.


Kicsit olyan érzésem van, hogy valahol ők is ezt akarják, csak ennyire nyíltan mégsem mondják ki, csak célozgatnak rá ezzel az "el lehet menni" szöveggel.


Hosszú távon a mentális egészségedet veszélyezteted ezzel, hogy velük élsz. Ez mindenkire nagy hatással van, és nyomot hagy, még ha azt is gondolják sokan, hogy nem.

2020. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözni jobb.
2020. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is költözz el, ha saját lakásba még nem is tudsz, menj bárlakásba ideiglenesen, akár másod- vagy harmadmagaddal, hogy anyagilag kedvezőbb legyen (de ha pénz szempontjából megengedheted magadnak, hogy egyedül bérelj lakást, még jobb)!

Többet ér, hogy lelkileg rendben legyél, mint hogy max. pár tízezerrel több maradjon havonta a zsebedben, ugyanakkor közben idegileg kikészülsz, persze az is fontos, hogy ne nullázódj le, ha elmennél külön lakni.

2020. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van 7,5 millio forint megtakarításom, az a baj ha elköltöznék akkor 50 ezer forint maradna megtakarításnak havonta kb albérletbe
2020. dec. 21. 22:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el! Mondjuk máshol máshoz kell alkalmazkodni, de legalább kipróbálod
2020. dec. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát azért nem költözöl el, mert kevesled az 50.000ft-ot amit akkor tudnál félre rakni ha albérletbe mennél? Holott emellett még van 7,5 millió ft-od. Hát, ha neked a pénz fontosabb a nyugodt életnél és a lelki békénél, akkor maradj. Ez is egy opció.


Egyébként, hány éves vagy, ha megkérdezhetem?

2020. dec. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: 7 és fél millióból (akár ebből csak 5 milliót, hogy maradjon tartalék) már érdemes lehet elindítani önerőt saját, kisebb lakásra, a maradékot pedig hitelből fizetni havonta.
2020. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!