Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a lánytok...

Mit szólnátok, ha a lánytok felvenne egy második keresztnevet?

Figyelt kérdés

Az lenne az oka, hogy nem tetszik neki, hogy ugyanazt a keresztnevet kapta, mint az anyja, mivel ez bizonyos környezetben összezavaró, hogy mind a kettőjüket úgy szólítják. Illetve nem tartja túl kreatívnak, ha egy szülő sajatmaga után nevezi el a gyerekét.

Ezért felvenne egy második keresztnevet hivatalosan is, és szeretné, ha mostantól inkább úgy szólítaná mindenki.


Mit szólnál ehhez? Kiakadnál?


2020. dec. 21. 23:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ő döntése. Persze a véleményed megmondhatod róla, de ha neki így jobb, akkor úgyis meg fogja csinálni. Eleinte furcsa lesz, de idővel meg lehet szokni.
2020. dec. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Támogatnám.
2020. dec. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Támogatnám, mert neki kell azzal a névvel élnie, hallania egész életében mindenkitől, nem nekem. Amúgy sem tartom jó döntésnek a szülő keresztnevét adni a gyereknek, mert más a személyisége, amihez nagy valószínűséggel másik név passzol. Na meg senki sem akar a ...-ka/-ke maradni a családban, 30-40 évesen is...

Ha megtalálta azt a nevet, amit szívesen visel, akkor csak boldogabb lesz, nem tagadja meg a családját.

2020. dec. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Támogatnám, főleg, hogy érthetően meg is indokolta a döntését.
2020. dec. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megérteném. Én is az anyám nevét kaptam, gyerekkoromban mindig ő volt a Gizi, én meg a kis Gizike, majd felrobbantam.

(nem Gizi vagyok, csak írtam egy nevet)

Pedig amúgy szeretem a nevem, de ez nagyon idegesítő volt.

2020. dec. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Angel3000 ***** válasza:
92%
Szia! Ezèrt adtam a gyerekeimnek kèt nevet, pl. A nagyobbik lányom a második nevet kedveli jobban azt is használja.
2020. dec. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy éli az eletét olyan névvel ahogy csak akarja. Felőlem azt csinál amit akar amíg saját magában és másban nem tesz kárt. Ha más nevet szeretne akkor hajrá tegye meg. Bár elég furcsa lenne de egy idő után úgy is meg lehet szokni.
2020. dec. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Metionin ***** válasza:
100%

Támogatnám. Amúgy én is megtettem ezt, majdnem ugyanezen ok miatt. Anyám a saját nevét diktálta be amikor születtem, pedig apám mást akart de én mindig azt a nevet szerettem jobban amit apám akart adni, így amint lehetett, hivatalosan felvettem. Az anyámét csak azért hagytam meg 2. névnek hogy ne hisztizzen, kutya se kérdezi amúgy, automatikusan az elsőn szólítanak szerencsére.

Amúgy nekem nem lesz gyerekem de ha lenne, sosem adnám neki a saját nevem. Fantáziátlannak tartom, hiszen annyi név van, hadd ne hívják már úgy szerencsétlent mint a szüleit. Engem ez azért is zavar, mert felénk szokás volt automatikusan a kisXY-ként szólítani a gyereket a szülője után, akkor is ha nem ugyanaz volt a nevük. Sőt a gyerek gyakran a szülő gúnynevét is megörökölte és ha nem költözött el, akkor rajta ragadt.

2020. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igaza van. Én is mindig hülyeségnek tartottam hogy a szülő a saját nevét adja a gyereknek. Mert ő egy "kicsi én". Hát nagyon nem az.
2020. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem nem egy nevem van anyummal, mégis sokszor az ő nevén hívnak😂

Szóval megértem

2020. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!