Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan szólnátok a főnökötökne...

Hogyan szólnátok a főnökötöknek, hogy zavar, hogy kicsinyítő képzőt tesz a keresztnevetekhez?

Figyelt kérdés

(pl. Kati helyett Katika)

Azért nem egyszerű, mert már másfél éve dolgozom itt, és kezdetben azért nem szóltam, mert ez az első munkahelyem a főiskola óta, és egy régebb óta ott lévő kolléganőt is hasonlóan szólított, szóval gondoltam, nem nagy dolog. De mostanában mindenki rászokott erre, és borzalmasan lekezelőnek érzem, olyan, mintha mindenki gyereknek nézne, pedig nem én vagyok a legfiatalabb. Mit tennétek? (férfi a főnök)


2015. okt. 4. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy ilyen kedvesen szólít! Nálunk a főnökök a vezetéknevükön szólítanak mindenkit, még a nőket is, és nekem ez nagyon rosszul esik nőként. Inkább becézzenek, mint a vezetéknevemen szólítsanak, sőt, van olyan férfi főnököm, aki csak simán azt mondja hogy "dolgozó"! Na, ehhez mit szólsz?
2015. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondolom, ti nem 15-en vagytok összesen.
2015. okt. 4. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:
16-an jelenleg, 4 gyeses. De ennek mi köze a kérdéshez?
2015. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 opened paradise ***** válasza:
Már az elsőnél. Az ilyen miatt torokra megyek...
2015. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a képzőn múlik, hanem hgy meg tudja-e adni így is a tiszteletet a másiknak, vagy ez a ka ke inkább egy ilyen lekicsinylés. Mert akkor azonnal szólnék neki.
2015. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

"Kedves János!

Szeretnék kérni valamit. Gyerekkorom óta zavar ha a nevemet úgy mondják, hogy Katika, mert lekezelő érzem. Szeretném kérni, hogy térjünk át a Katira."

Ennyi.

2015. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
javítva: ...lekezelőnek
2015. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!