Támogassuk vagy ne?

Figyelt kérdés

Amikor 15 éves volt a párom, a szülei külön mentek (nem voltak házasok). Mivel a párom nem jött ki az anyja új párjával, azt választotta, hogy az apjával (aki már akkor is alkoholista és láncdohányos volt) marad. Az apja röviddel ezután szerelmes lett, elköltözött a házból, magára hagyta a páromat. A csekkeket a párom fizette az ösztöndíjából, az apja a pénzét az új nőjére és annak már meglévő négy gyerekére költötte és gyakorlatilag eltűnt majd' 15 évre a párom életéből (nem teljesen, rettentő ritkán volt egy "Hogy vagy?" hívás). A párom nagykorú lett, felnőtt és elindította a saját életét egy másik városban.

Kb 1 éve viszont újra megjelent az apja és felajánlotta a páromnak, hogy nekiadja a szüleitől örökölt házat a páromnak (ami történetesen az ő szomszédjában van) és még pénzt is (3 millió) ajánlott a felújításra (iszonyú romos házról beszélünk falun, de a páromat érzelmek kötik oda: ott nőtt fel).

Ebből 1 év alatt az lett, hogy nem sikerült elintézni az átírást (mindig volt valami oka), de a párommal viszont kivakoltatta a házat, amiben lakik, kifestettünk neki (mert később ezt a feltételt kötötte az átíráshoz). A pénzt, amit ígért, elköltötte 500.000 kivételével, amit a páromnak adott ajándékba bő fél éve. Azóta síri csend felőle.

Most viszont megjelent, hogy nem úgy alakult az élet, mint tervezte, nem tudott annyit dolgozni napszámba, mint szokott, elfogyott a pénze, sok számla összetorlódott, kellene neki 150.000 Ft kölcsön. Kiderült, hogy a számlás érv hazugság (miután felajánlottuk, hogy ha odaadja, kifizetjük neki), de tudja, hogy nem fog tudni fél évig dolgozni (58 éves, világ életében feketén, idénymunkába dolgozott) és kiszámolta, hogy ennyi kellene még neki ahhoz, hogy kihúzza áprilisig.

Én azt mondtam a páromnak, hogy adja vissza neki a fél misit és felejtse el, hogy létezik az apja, teljesen megvagyunk a ház és egy ilyen élősködő nélkül (ezt nem rosszindulatból mondom, még a 80 éves szüleit is lehúzta, amíg éltek, végül a párom temettette el őket két éve, mert a saját gyerekük széttárta a karjait, hogy neki erre nincs pénze).

Nektek mi a véleményetek? Engedjünk a kéréseknek a házért cserébe?

És mielőtt valami azt mondaná, hogy számító vagyok: Nekem van ingatlanom, a fent említett ház csak a páromé lenne, nekem ebben az egészben semmi anyagi érdekeltségem nincs.



2020. dec. 25. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Igen, a pénzt adja vissza és viszlát.
2020. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tetű alkoholista, ott hazudik ahol tud, csak vedelhessen! Nem tudtok neki segíteni, el kell engedni.

Semmit ne adjatok neki, ha a házra lett költve már az 500eFt! És hajtsátok el, mielőtt még nagyobb bajotok lesz!!!

2020. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejteni házastól mindenestől.A nyugalmazotok érdekében.
2020. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem “ér” annyit egy lepusztult falun lévő ház! Már csak azért se, mert egy rész egy hazug/manipulatív alkoholistáról van szó. Ha a saját anyát (isten nyugasztalja) képes volt át verni, a saját gyerekét elhagyta egy másik nőért, illetve azoknak a gyermekeire költött bőszen (plusz a nőre is). Kizárt dolog!!! Most hogy megjelent most is csak a pénzt nyeli. Nem fog és nem is akarja a múltba lévő sérelmeket rendbe hozni. Az értelem legyen nálad és párodnál is erősebb, mint az érzelem. A magatok érdekében!!
2020. dec. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

A csekkeket a párom fizette az ösztöndíjából,


Hol fizettek 15 éve, vagy bármikor olyan és annyi ösztöndíjat egy 15-16-17 évesnek, amiből el tudta magát tartani???

2020. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
apuci kérjen támogatást az új nőtől és annak a 4 gyerekétől. vagy adja el a szüleitől örökölt házat, és lesz pénze
2020. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az apja megmókolta a gázcsövet, amikor építették azt a házat, tulajdonképpen a mai napig lopja a fűtéshez a gázt, vagyis azt nem kellett fizetnie (fogalmam sincs, hogy tudták elintézni, de a saját szememmel láttam a szerintem életveszélyes kókányolást). Az áramra meg a vízre (csatorna nincs) elég volt a kőműves tanulóként kapott pénze. A kaja nagy részét meg a mamájától kapta (a szomszédban laktak ugye, arról a házról van szó).
2020. dec. 25. 18:14
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Le van pontozva a hatos, pedig igaza van, Egy tizenhat éves diák a büdös életben nem tudná a rezsit fizetni egyedül. Az meg a plusz, hogy senki se vette észre: egyedül él egy kamasz gyerek...
2020. dec. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Ja, most látom: fater évtizedek óta lop mindent, TERMÉSZETESEN nem bukott le...
2020. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mi olyan hihetetlen benne? Mennyi áramot fizetsz havonta? A víz se havonta jön, a gázból csak minimálisat kellett fizetni (nem lop MINDENT az apja), a konvektorokba meg megy a lopott gáz, a gáztűzhely fogyaszt mért gázt.

15-6-7 évesen már nem kell megcsinálni egy gyerek helyett a reggelijét, képes mosni, takarítani. Írtam, hogy a nagyszülei etették, akik a SZOMSZÉDBAN LAKTAK, azok nyilván foglalkoztak vele, de nem kellett már a mindennapos pátyolgatás neki. A kérdésemben arról volt szó, hogy az APJA kötelessége lett volna ez és ő nem volt ott. Ha kért a párom rezsire, az volt a válasz, hogy nincs. Megoldotta magának.

Miért kell állandóan azzal jönni, hogy ez biztosan nem így volt? Ha valaki nem tud a kérdésre válaszolni, inkább meg se szólaljon.

2020. dec. 25. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!