Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a hibás?

Tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

4éve elköltöztem otthonról. Haragban váltunk el, az első évben nem is beszéltem anyáékkal.


Azóta valamit javult a viszony, kb 1 hónapban 1x meglátogatom őket, ők viszont sosem jönnek hozzánk. Már ez nekem sokszor fájó pont.

Eddig sosem karácsonyoztunk együtt (mármint mióta elköltöztem). Idén sem terveztem ezt másképpen. Ők nem hívtak meg, én meg nem szóltam, hogy mennénk.

Egy az, hogy férjem alapból ejjel nappal dolgozik, ilyenkor van 3 nap amit együtt tudunk tölteni hármasban, a fiunkkal aki 20hós.

A másik, hogy tényleg nem hívtak, nem készültünk, nem vartak minket... mint eddig egyik évben sem.


Erre most este hiv anya, hogy holnap megyünk-e. Aztán mondtam neki, hogy nem, mert ne az utolsó pillanatba szóljon már. Hát de vettek ajándékot a gyereknek, főzött, stb... mondom jó, akkor sem, mert más dolgunk van. Erre vérig sértődött. Meg hogy nevelőapám is ki van akadva, mert nem írtam nekik. Ők ugyan úgy 1szót nem írtak, hogy boldog karácsonyt, semmit... és én vagyok a hibás, mert én költöztem el, nekem kellene alkalmazkodnom hozzájuk, nekem kellene elöbb boldog karácsonyt kívánni, meg ilyenek...


Most nagyon elgondolkodtam, h akarok e továbbra is kapcsolatot tartani velük...

Szerintetek én reagálom túl?


2020. dec. 25. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Igen, az a baj hogy mind a ketten a másiktól várja hogy meg lépje az első lépéseket mind a ketten sértet fél ként vagytok jelen egymás életében .

Győzőn a józan ész .

2020. dec. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Azt csináld, amit te jónak látsz. Ne idegenekkel mondasd meg a saját életedet! Ha vissza akarsz térni a kapcsolathoz, visszatérsz, ha nem, akkor meg nem. Tekinthetjük békülési szándéknak, hogy anyád meghívott, de az nem elfogadható, hogy másnapra.
2020. dec. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha eddig se karácsonyoztatok együtt nem értem mire sértődik meg, normális esetben is minimum 1 héttel előtte le van beszélve ki mikor, hányra megy a másikhoz, mi lesz a menü, stb. Nem előző este. Az hogy anyád nem tud rendes ember módjára kommunikálni az nem a te hibád.
2020. dec. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
55%

Mindketten meg vagytok sértődve a másikra. Így nehéz egyeztetni.

Ettől függetlenül nem az elköltözött kötelessége alkalmazkodni, hanem mindenkinek egymáshoz, továbbá mindenkinek a kisbabáshoz. Ez utóbbi a prioritás. A felháborodása jelzi, hogy anyád ma is kisgyereknek (rosszabb esetben a csicskájának) tart. Kár.

2020. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Lehet lepontozni, de szerintem itt az alkalom a békülésre. Anyuka nyitott a kérdező felé, értem, hogy 3 napot van együtt a kiscsalád, de csak van 1 óra, amikor lenne idő átmenni, a kapcsolat javítása miatt. Illetve, ha már ugyis havi 1x átjártál, akkor meg lehetett volna kérdezni, hogy hogyan legyen a Karácsony - de az is lehet Nagymama magától értetődőnek vette, hogy átnentek.

Vagy ha a "holnap" nem jó, akkor lehet mondani, hogy más tervek vannak már (ami itt most nem igaz, csak a sértődés...) de holnap után jo.


De bárhogyan is, előbb át kéne gondolni, merre halad - vagyis merre szeretnéd, hogy haladjon a kapcsolatotok, mert ha javítani szeretnél rajta, akkor ezzel pont nen teszel érte, sőt...

Ha meg nem szeretnéd tartani..., akkor azt is tisztázni kell, higy mindenki tudja mihez tartani magát.

2020. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Anyad a csicskajanak tart. Jo,h nem mentetek. Mergezo szulok. Tisztes tavolsagot tarsd toluk. Meddig tegye meg to kre az eleted....?
2020. dec. 26. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

Én is elköltöztem több 100km-re, mert ha nem így tettem volna, akkor màr lehet, hogy eldobtam volna az életem, így meg van esélyem egy reàlis életre.

Az én széthullott csalàdom egyszer sem kérdezte meg tőlem, mi a baj, csak annyit fogtak fel az egészből, hogy én otthagytam mindenkit. Ez miatt ők sem nagyon foglalkoznak velem, csak ha kell valami, és azt vàrjàk, hogy én lépjek

2020. dec. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!