Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim szerint sok, hogy...

A szüleim szerint sok, hogy 150, 000 forintot költök az állataimra negyed évente és ezért nem akarnak pénzt adni. Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés

Külön élek már tőlük. Van önálló keresetem is, de most csak részmunkaidőben dolgozom, mert így néhány évvel később mint az átlag szeretnék diplomát szerezni...


Egyetem miatt költöztem Budapestre.

Akkor még Ők is támogatták az ötletet és mondták, hogy majd kisegítenek a rezsivel, vagy a kajapénzzel, ha kell.


105,000 nettó körül keresek, ami ugye 315,000 forint negyed évre.

Ez heti 30 óra munkáért nem olyan rossz.

Van három állatom egy kutya (közepes-nagy testű keverék), és kettő házimacska.

A kettő macskát még amúgy otthonról hoztam, mert a szüleim macskája már sokadszorra fialt és nem tudták kinek elajándékozni ezt a kettőt, menhelyre akarták juttatni Őket.

Szóval összesen a három állatra negyedévi 150,000 forintot költök.


Az a kb. 165 ezer forint amúgy nem olyan kevés 3 hónapra ami marad nekem, mert nem albérletben vagyok.

Örököltem egy kisebb telket és mivel már dolgoztam évekig, és minden garast eltettem, tudtam venni egy saját konténerházat.


23 éves létemre szerintem elég jól állok... És a nővéremet aki 19 évesen ment egyetemre és 24 évesen végzett (sima 6 féléves BSc), Őt bezzeg végig támogatták a szüleim, méghozzá 50-60 ezer forintokkal havonta.


Nekem ahhoz, hogy teljesen jól kijöjjek elég lenne olyan havi 20,000 forint Tőlük... És tudnának is adni simán, csak elvből nem akarnak mert szerintük sokat kőltök az állataimra.

Pedig ha belegondolunk, akkor kb. 1660 forint/nap nem sok három állatra összesen, van aki fejenként ennyit költ az állataira.


De van egy olyan érzésem, hogy az sem lenne jó, hogyha kevesebbet költenék, csak az ha kitenném Őket.


Szerintetek mennyire igazságos ez egy szülőtől?


Amúgy apukámat nem is érdekelné az egész, csak anyukám ilyen, apukám meg azt csinálja amit Ő mond...



2019. szept. 25. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is van két állatom és mindent megadok nekik, de 150.000 Ft sok. Mire megy el ez az összeg? Ha nem krónikus betegek, akkor csak a kaja és az alom nem kerülhet ennyibe. Oltás csak évente van és nem egy nagy összeg. Rendelj nagyobb tételben internetről és szerintem olcsóbban ki fogsz jönni.
2019. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
96%

Havi 50.000 Ft baromi sok egy kutyára és két macskára. Ezt bőven meg lehet úszni havi 30.000-ből (kaja, jutalom falat, élősködő elleni védelem + éves oltások havi lebontasban.

És így megvan a 20.000 Ft, amit várnál a szüleidtől.

2019. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 A kérdező kommentje:

Internetről rendelek nagy tételben.

Ez kutya/macskaja, macskaalom, oltás (árának negyede) és féregtelenítő, ami pont 3 havonta kell.

147,000-re számoltam, azt kerekítettem.

2019. szept. 25. 15:33
 4/78 anonim ***** válasza:
93%
Jogos hogy nem adnak pénzt olyanra amire ők nem költenének? A cicáim minőségi kaját-konzervet kapnak, bőven megvan havi harmincezerből nekik meg a kutyának a prémium minőségű kaja, plusz Vitamin, alom, játék, csemege, meg ilyen encsem-bencsem. Havi ötvenezer forint tényleg sok. Ha más zsebére költesz, korlátozd mmár be mi lényeges meg mi nem.
2019. szept. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
80%
Hogy mennyit? Én se adnék egy fillért se neked a szüleid helyében. Ha van havonta 50 ezred két macskára meg egy kutyára, akkor egészségedre, élj meg ahogy akarsz.
2019. szept. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
78%
Ja és azt hozzá tenném, hogy van 6 macskám és 5 kutyám, szal tudom miről beszélek.
2019. szept. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:

Napi bontásban a kutyára megy 830 Ft, és a két macskára is együtt ugyanennyi, összesen kb.

Hogy lehetne ezt a 830 forintot annyival csökkenteni? Szerintem ennyi a minimum.

2019. szept. 25. 15:37
 8/78 anonim ***** válasza:
89%
És ez hogy jött ki betartod az etetési iránymutatókat? ugye tudod hogy elsősorban nem konzerven kéne őket tartani mert az csak csemege?
2019. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
83%
Nagykorú, különélő felnőtt ember vagy, a magad és az állataid fenntartása, eltartása a a saját dolgod, nem a szüleide
2019. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:
Nem konzerven vannak tartva. Nem is kapnak mindennap konzervet/nedvestápot, olyan heti kétszer kapnak, de azokon a napokon csak azt kapják, szárazat nem.
2019. szept. 25. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!