Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti szülőként ilyen esetben...

Ti szülőként ilyen esetben nem szégyellnétek magatokat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Adva van egy eü ágazatban dolgozó, kisvárosban élő "anyuka", egy lánygyerekkel, aki 18 éves kora óta önellátó és tényleg soha semmi gond nem volt vele, még kamasznak sem,nem,hogy gyerekkorban.


Mivel történtek fizetés emelések az ő munkaterületén, mára már nettóban megkeres 180-190 ezret, míg egy állami szférában dolgozó pedagógus ennyit kb. a büdös életben nem fog megkeresni, diploma ide vagy oda és sok felelősség nyomja az ő vállát is.


Ennek ellenére panaszkodik, hogy még ő jár a templom egeréhez kunyerálni, de azért cigire van pénz.

Persze, mert semmilyen mértékben nem vezet háztartást és kényelmesebb rendelni...

Egyébként másra se megy ki a játék, csak ,hogy a férjét és a gyerekét manipulálja.



Mondjuk az előbbi nyáron a sarkára állt egy minimálisan és megmondta, hogy fizesse ki a rezsit, ilyenkor baromi kevés-megjegyzem: nem egy aranyáron bérelt pesti lakásról van szó, hanem egy vidéki saját házról- és oldja meg a kaja kérdést, ahogy tudja.

Macskáknak macska almot nem vesz, de meglepődik, ha bekakilnak-még 3-4 hónaposak-, de azért kirakja őket ennyi idősen a lakásból, mert becsináltak. Na de hova csináljon szegény, ha alom sincs és nem is figyel rájuk, hogy ki akarnak-e menni, vagy sem-.


A férje és a lánya elmentek valami felkapott piacra a környéken, ahol a lány variált, hogy az ANYJÁNAK milyen kabát kellene. Megjegyzem: anyuka "csak" a negyvenes éveiben jár, nem 60-70 feletti, hogy ne tudjon soha semerre se menni.


Nem tudom, de én magamat nagyon elszégyellném, ha a gyerekem venne kabátot nekem, miközben nem is munkanélküli segélyen tengődök, de még nem is a közmunkás béren, hanem annak majdnem a 4x-éért. Úgy meg pláne, hogy a gyerek tőlem sohase kapott ki még fagyira se pénzt, mert az "cigire kell" alapon.



2018. okt. 22. 16:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Csak én nem értem ezt a katyvaszt?
2018. okt. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

1-es:

1: a gyerek ott már önellátó, ergo: nem is lakik már ott, csak vannak olyan szülők, akik haza ugráltatják saját szórakozásra a gyereket

2: a férj ritkán van otthon, munka miatt

2018. okt. 22. 16:42
 3/32 anonim ***** válasza:
85%
Unatkozik, meg irigykedik. És még olyanokat mond, ami nem igaz. Volt alkalmam látni pedagógus béreket egy elöl felejtett listán, volt ott jópár ami a 200-300 között mozgott kb félúton.
2018. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
22%

Mivel semmi közöm hozzá, de azért:

1. A macskának semmi keresnivalója a lakásban

2. Aki bagózik annak egy fillért sem kölcsönöznék, mivel azok még más gazemberségre is képesek.

2018. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%
Ahol 180-190 a nettó az eü-ben, ott nem csoda, hogy kivan és kb csak a cigire és a nyugalomra vágyik.
2018. okt. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
5-ös: az ugye megvan, hogy nem felnőtt macskáról van szó?
2018. okt. 22. 16:50
 7/32 anonim ***** válasza:
75%
Nem mert szülőként én nem így viselkedem. Az meg hogy ő hogy érez a válaszainktól független. Szégyelni tuti nem fogja magát.
2018. okt. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%
Én nem értem ezt a zagyvaságot, de remélem a kismacskákon idén télen lesz kabát... ők nem tudnak rezsit fizetni xD
2018. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

6-os: megjegyzem: nem egy orvosi diplomával rendelkező személyről van szó és nem Budapestről, hanem egy vidéki kisvárosról, ahol azért a lakás árak nem szabadultak el (még) annyira.


Érdekes: a lánya soha egy ft-ot nem költött cigire, pedig egy menő egyetemre járt NAPPALIRA, ott se szabadbölcsészetre vagy kommunikáció szakra, hanem egy jóval komolyabbra és még DOLGOZOTT is mellette és akkor keresett kb. nettó 80-90 ezret. Ebből minimum havi 1x-2x még haza is járt.


Hogy is van ez?

2018. okt. 22. 16:55
 10/32 A kérdező kommentje:
7-es: igazából tényleg csak arra voltam kíváncsi, ki mit gondol.
2018. okt. 22. 16:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!