Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mérgező, negatív családtag...

Mérgező, negatív családtag ellen mit lehet tenni ? Egyik szülőmről lenne szó. Bővebben kifejtem a Megjegyzés rovatban...

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet, hogy az egyik szülőmmel elég rossz volt a kapcsolatom mindig is, de úgy 1,5-2 éve még rosszabb lett a természete egy családi haláleset miatt- a párját elvesztette.


Emiatt 1,5-2 éve egyre nyomasztóbb lett itthon a hangulat, állandó feszültségek és veszekedés. Mindig rajtam vezette le az indulatát.


Alapjáraton ilyen volt mindig is, de elég nehezen viseltem. Ez ment vagy 1-1,5 évig itthon ez az állandó rossz hangulat, civakodás, míg végül elköltöztem egy albérletbe.


Így sikerült ignorálnom őt, akklimatizálódtam az új helyhez, az albérlethez. Jelentősen lecsökkentettem vele a kapcsolatot, nagyon minimálisat beszéltünk.


Viszont teljesen nem tudtam/vagy nem akartam megszüntetni eme szülőmmel a kapcsolatot. Néha hív telefonon, azt felveszem, de egyébként személyesen ritkán találkozok vele.


Igaz mondja, hogy anyagilag támogat, mert tanulmányokat folytatok, de akkor is picit megalázó úgy élősködnöm rajta, hogy nem is lakom vele együtt és elég rideg a viszonyunk.


Többször is támogatott pénzügyileg, de emiatt bűntudatot éreztem.


És nem tudtam teljesen elszakadni tőle, mert ünnepekkor is hív pl, és ha máskor nem, karácsonykor, szilveszter stb hazamegyek, mert nem akarom őket megbántani.


Illetve a testvéremmel jóban vagyok, vagy jobban kijövök, mint a szülőmmel és vele szívesen talákozok, de az a feltétel, hogy akkor haza kell jönnöm. Őt pedig nem akarom megbántani.


És bár a karácsony varázsa hatott egy ideig, a szülőm az ünnepek után megint elkezdte felvenni a kötekedő, morgó, veszekedő stílusát.


Én vagyok túl naív, hogy felülök a karácsony hívószavára és hazamegyek ünnepekkor ? Hogy hazamegyek a tesóm miatt, de az apám meg egy rakás elviselhetetlenség ?


A jövőben is menjek haza ünnepekkor, vagy semmi értelme ?


Eme szülőm igaz, hogy anyagilag támogat, de érzelmileg mindig is elhanyagolt, de nem lehet vele hosszútávon együttlakni, mert kiállhatatlan.



2021. jan. 2. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész el dolgozni egyetem mellett? Már ha egyetemi tanulmányok állnak a háttérben. Én ezt csináltam apámmal, meg ügyeskedtem hogy pénzt szerezzek, és azonnal tipli. Az ilyenek sosem változnak meg, csak rosszabb lesz.
2021. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Eme szülőm...


Az ilyenek miatt szoktam át az írásbeli beadandók helyett a szóbeli vizsgáztatásra.

2021. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyelvtanilag rendben van. Nem ez volt a kérdés. A tartalmát nézd !
2021. jan. 2. 12:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ugy erzed nem akarod rendbetenni vele a kapcsolatodat, akkor teljesen fuggetlenednek kell anyagilag. Mas opcio nincs. Onnantol mar akkor mesz latogatoba,amikor akarsz.
2021. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nuncs ebben semmi különös. Nagyjából megtetted, amit kell, amit lehet, itt több tennivalód nincs. A faterod a morgó stílusát, ha sikerülne is levetkőznie, - nem fog - te akkor sem szeretnél vele együtt élni hosszútávon. Szerintem menj haza ezután is évente párszor, de nem hetekre, inkább csak napokra, mert családi kapcsolatok fontosak az életben, akkor is, ha az együttélés nem lenne jó. A szülőd anyagi támogatását pedig éppúgy elfogadhatod, ahogy Magyarország felveszi az EU-s támogatásokat.
2021. jan. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem, hogy hazamentem most karácsonyra, meg az ünnepekre ?
2021. jan. 2. 12:26
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert így is növeli a befolyást rajtam.
2021. jan. 2. 12:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet, én kivárnám a tanulmányaim végét, hogy ne nehezítsem meg a saját helyzetemet, és utána szakítanám meg a kapcsolatot. És ezt nem tartom erkölcstelennek, mert egyrészt a szülőnek jogilag kötelessége támogatni a gyerekét a nappali tanulmányai befejezéséig, másrészt nem te akartad eredendően megszakítani a kapcsolatot, hanem az apád (csak kicsúszott ám egyszer, bármennyire is igyekeztél itt, ismeretlen okból, leplezni) viselkedése váltja ezt ki. Te akkor lennél a legboldogabb, ha normális lehetne a viszonyotok. Egyébként biztos megvan az oka, hogy miért ilyen, pláne most, hogy özvegy, depressziós, és valószínűleg nincs annyira intelligens, hogy szakmai segítséget kérjen. Egy mély, a te érzéseidből kiinduló beszélgetést meg lehet vele kísérelni, nem számonkérően, hanem együttérzően, hátha kibukik belőle valami, bár a férfiak nem erősek az érzelemkifejezésben. Neked magadra kell gondolnod, nem másra, aki lelkileg árt neked. Amúgy a testvéred mért nem tud máshol találkozni veled?
2021. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
#6, Jól tetted, hogy hazamentél az ünnepekre, ezután is menj haza legalább pár napra, sőt majd akkor is látogasd meg a kötekedő vén bolondot, amikor már nem lesz szükséged az anyagi támogatására. 40 év múlva megérted.
2021. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tobett válasza:

Igazából számomra elég érdekes a hozzáállásod. (Nem rossz indulatból, csak nem értem.) Azt értem, hogy édesapáddal amúgy sem jöttél ki, inkább elköltöztél.

De... Kisgyerek korod óta nem jösztök ki? Nem volt köztetek egy nagyobb nézeteltérés? A párja elvesztése előtt nem érte egy trauma? Anyukáddal mi a helyzet, vele jól kijössz? Annyi kérdés van, ami szerintem megválaszolatlan ahoz, hogy mi kívülállók bármi érdemlegeset tudnánk írni.

A legjobb tényleg az lenne, ha le tudnál vele ülni, és megbeszélni a dolgokat, vagy talán már az is segítene, ha "csak" rázúdítanád, hogy téged mi bánt.

Szerintem szeretni szeret, mert különben nem támogatna anyagilag, hanem magadra hagyna.

Látogatni meg ne kötelességből menj, hanem mert te valóban szeretnél.

Testvéred még annyira kicsi, hogy csak otthon találkozhatsz vele, vagy ezzel tud édesapád megfogni, hogy legalább ő is lásson téged.

És igen, a férfiak többsége tényleg nehezen mutatja ki az érzéseit, mert nem szeretnek gyengének tűnni.

2021. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!