Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amióta anyukám megismerkedett...

Amióta anyukám megismerkedett az élettársával, az életem romokban. Miért csinálja mégis minden családtag és mások is, mintha nem amiatt lenne?

Figyelt kérdés

15 éves koromig kitűnő tanuló voltam, de tényleg nagyon komolyan.

Amint megismerkedett anyám a barátjával és a lakásunka költöztette, egyből buktam, aztán mégegyszer és végül ki is rúgtak, mert én már az a generáció vagyok aki 16 éves koráig volt tanköteles...


Azért történt ez mert egy nárcisztikus energiavámpír az illető, aki folyton szekál, mindenbe beleszól és a konfliktus kerülés sem megoldás, mert Ő akkor sem hagyja abba.


Amint elköltöztem, le tudtam érettségizni estin, meg felvettek egyetemre...


Van kettő volt felesége a csávónak, illetve két vér szerinti gyereke is, de egyik sem hajlandó vele beszélni sem.

Nagyon messziről elkerülik, az egyik azért ment el az országból, mert nem érzi magát jól egy országban az apjával, a saját bevallása szerint.


Anyukám agya pedig teljesen át van mosva... A csávó szóban folyamatosan ledominálja és bármit eltűr neki. Viszont másokat meg amióta ez tart, anyukám is próbál hasonló módon elnyomni és piszkálni, ahogy ez az ember mindenkivel, vagy legalábbis a legtöbbekkel teszi.


De családi összejöveteleken teljesen más arcát mutatja.

Sajnos a nagyszüleim is, illetve a tágabb család, akik sosem töltöttek el vele egy egész napot, eléggé rajonganak érte.

Engem meg lenéznek a 15-18 éves kori iskolai teljesítményem miatt, még a mai napig felhánytorgatják.

És úgy tesznek mintha a fentebb leírtak fényében nem lenne teljesen egyértelmű, hogy az egésznek az az oka, hogy egy ilyen emberrel voltam minden nap összezárva.

Mivel akkoriban amúgy eléggé depressziós voltam, hiszen otthon úgy bullyingoltak mint azt iskolában szokás, nem tudtam szociális fronton sem jól tejesíteni az iskolában, ezért ott is el kezdtek szekálni, ami miatt öngyilkossági kísérletem is volt és ezt a mai napig nem tudja senki, a családomból.

Egyszerűen történhetett volna az orruk előtt is, talán akkor sem veszik észre, mert minimálisan sem érdeklődtek soha a lelkiállapotom felől.


Hogyan tudnám ezen túl tenni magam?


Az a baj, hogy a családommal nem tudom megszakítani a kapcsolatot, mert szeretem Őket.


Egyszerűen a kiskori emlékeim miatt, annyira kötődöm anyukámhoz, hogy még ma is megtennék érte szinte bármit.

Csak az a baj, hogy az a személy már nem létezik, annyiszor szembe köpte már az egykori énjét.


Pszichológusnál és csoportterápiáján is voltam már a problémáimmal.


Az a “baj”, hogy túl normálisnak találnak, meg például csoportterápián a többiek sokkal súlyosabb gondokkal küzdöttek tényleg.


Meg az nem sok mindenre jó, ha egyoldalúan szidok egy olyan személyt akit a pszichológus nem is ismer, nem tud róla semmit, meg nagyon komolytalannak is érezném, így nem tudok ezekről annyira beszélni.


Amúgy valamennyire segítettek a terápiák, de az a baj, hogy random előjönnek emlékek, amik nagyon rosszul érintenek. És ezek mindenféle szituációban jönnek és pár másodpercig vagyok “rosszul” tőlük, de olyankor amikor van sokkal hosszabbnak tűnik, szinte végtelennek.



2020. szept. 27. 13:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Persze, nyilván minden másnak a hibája, semmi sem a tiéd.
2020. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%

A húgomnak család után évente másik pasija volt, mindet magához is költöztette. Három fia van, mindhárom egyetemista. A tanulás menekültek.

Úgyhogy ne gyere azzal, hogy te emiatt buktál.

2020. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
19%
Válás után, bocs
2020. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Az is rosszul érint és érthetetlen számomra, hogy szinte minden laikus, egyből egy ilyen felvetésnél a gyerek ellen van és szinte soha nem a “nevelőapa” ellen.

Pedig ha belegondolunk azért elég logikus, hogy egy idegen gyerekét nem fogják tudni úgy szeretni mintha a sajátjuk lenne... Az esetemben meg ugye még a saját gyerekeit sem szereti ez a fickó.


De emiatt, amit itt az első válaszoló produkált pl, elég komoly kisebbségi komplexusom is van...

Ez például lehet, hogy az én hibám hogy engedtem ezt elhatalmasodni rajtam, dehát ez van.

2020. szept. 27. 13:50
 5/23 A kérdező kommentje:

Vajon mi miatt buktam, ha egészen addig kitűnő tanuló voltam?

Nem változott semmi más az életemben.

De világosan emlékszem, hogy annyira feszült voltam, hogy nem tudtam a tanulásra, még az éppen aktuális anyagra sem koncentrálni... Mivel a sérelmeimmel voltam elfoglalva.

Sokat fortyogtam az iskolapadban azon, hogy mi volt már megint tegnap ez a viselkedés amit velem szemben produkáltak... Meg aggódtam amiatt, hogy mi lesz ma, délután.


Ma már másképpen csinálnám, de akkoriban nem is volt senki, aki egyáltalán felvetette volna azt, hogy amúgy foglalkozzak a jövőmmel.

Anyám sem, egyszerűen nem foglalkozott velem, meg az ügyeimmel.

2020. szept. 27. 13:54
 6/23 anonim ***** válasza:
22%
Szep tortenet. Kar hogy nem erted, nem mas a hibas, hane, te magad.
2020. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Azért egy sornál bővebben is kifejthetnéd ezt, hátha megértem.


Nyitott vagyok.

2020. szept. 27. 14:01
 8/23 anonim ***** válasza:
40%

Nem igazán írtál komoly dolgokról a nevelőapáddal kapcsolatban, mindössze annyi jött le az írottak alapján, hogy te képtelen voltál elfogadni valakit anyád mellett, aki láthatóan boldoggá teszi.

Ha neki megfelel ez a pasi valamiért, akkor neked nem depresszióba kellett volna esned, hanem örülni, hogy anyád nem lesz egyedül amikor te kirepülsz. Ők boldogok együtt és ez a lényeg!

Akármi is történt a múltban, tanuld meg a dolgokat feldolgozni, elengedni, nem most X év távlatából még ezen rágódni, mert csak magadat rongálod! A gyenge elbukik, az erős csak egyre erősebb lesz a legyűrt problémák feldolgozásával.

2020. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
Az, hogy megbuktál, kétszer is, a saját hibád. Te nem tanultál. Persze sokkal egyszerűbb ezt másra kenni. Utalod a mostohaapadat és xarul esett, esik, hogy anyád meg a család szereti. Ennyi a történet, nem kell ezt jobban kifejteni.
2020. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon is hibás az új pasi, meg a hülye anyád is, de attól még te vagy a saját sorsod kovácsa. Meg kell tanulnod kizarni és kezelni ezt a szemétládát. Én felvettem volna a kesztyűt, aztán meglátjuk kinek van több esze és kitartása.
2020. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!