Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan valaki akinek egyes...

Van olyan valaki akinek egyes családtagjai elveszik az energiáját?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk egy hullámhosszon, fárasztó magyarázgatni mire gondoltam ha nem érti meg ahogy kifejezem magam. Mások nem szoktak félreérteni idegen nyelven sem.Fárasztó semmitmondó dolgokról beszélni kivel mi történt a családból stb.Ő meg nem veszi a lapot azokról a témákról amikről szeretek beszélgetni,amik érdekelnek mindig mosoly volt a válasz vagy egy-két mondattal elintézte így nem lehetett beszélgetést kialakítani. Olyan a kommunikáció mint egy kátyú amiből nincs kiút.Sose volt bizalmi kapcsolat köztünk és erre már késő.Igény sincs rá. Nagyon sablon lett a kapcsolgatunk.Szülő gyerek kapcsolat.
2020. aug. 15. 07:26
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Anyám és anyai ágon nagyanyam. Remélem, én nem leszek ilyen. Szerencsére sokat szocializálódtam, kozepsuliban és egyetemen is kolis voltam.
2020. aug. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Ők meg nyilván így vannak veled kérdező. Hogy fárasztó, érdektelen az ami számodra érdekes lenne.
2020. aug. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen nálunk is ilyen, ezért már utálok otthon lenni. A szüleimmel szerintem évek óta nem tudtam egy normális beszélgetést lefolytatni, max. ilyen "meleg van" meg "elvitték a zöldet" és hasonló szóváltásaink vannak. Nincsen semmi közös témánk, a nap nagy részében nem is szólunk egymáshoz. Apám munka után befekszik a tv elé, eszik, alszik, internetezik és ennyi. Anyukám pedig csak este van otthon, mert munka után minden nap elmegy a boltba, de akkor is leül a konyhában és a telefonját nyomkodja vagy kimegy cigizni. Magamon is érzem mindig, hogy kedvtelenebb, motiválatlanabb, enerváltabb vagyok, ha otthon vagyok és egy ilyen környezetben kell lennem.
2020. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Ja, hogy csak az számít ami NEKED érdekes....
2020. aug. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Van ilyen. Valószínűleg ő is azt érzi, hogy nem értitek meg egymást. Nem kell erőltetni, senki nem jár jól vele.
2020. aug. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak szeretnék, de nem tudják:D
2020. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Egy bizonyos külföldön élő rokonom, amikor hazalátogat. Minden alkalommal előadja a "külföldön minden faxa, itthon pedig minden sz#r" monológot és konkrétan lehülyéz és lesajnál minket, amiért nem tervezünk kiköltözni annak ellenére, hogy ő és a családja külföldön sem vitték semmire, a mi családunknak pedig itthon sincsenek anyagi gondjai és más problémái egyéb téren sem. Egyszerűen nem lehet vele vitatkozni, csak jön, nyomja a szöveget, mindenkinél jobban tud mindent is, aki jót akar magának, az csak bólogat neki és imádkozik, hogy menjen már el.
2020. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
4-es nem csak az számít ami nekem érdekes.Ha külön ledzekrz biztosan váltózni fog mert nem látjuk egymást mindennap és a téma is jobban adná magát.
2020. aug. 15. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!