Ez miért jó nekik?

Figyelt kérdés

30 éves elmúltam és a szüleimmel sosem volt teljesen felhőtlen a kapcsolatunk. Sem ők, sem én nem keresek túl sokat, de mindenünk megvan és több "luxus" dolgot is megengedhetünk magunknak. Gyakorlatilag közép-középosztálybeli életmódot folytatunk.

Ennek ellenére anyu állandóan az anyagi dolgokon pörög, ill. ami mostanában, hogy különköltöztem a mániája lett, rábeszél dolgokra, hogy vegyem meg, MERT Ő SZERETNÉ, és az utolsó pill-ban (konkrétan a pénztárnál) szembesít azzal, hogy ezt mind nekem kell kifizetni.

Amennyiben ezt megjegyzem, hogy ez így nem fair, a forgatókönyv a következő: megsértődik és defenzív módon visszatámad azzal (néha ordítva), hogy én ne várjam el, hogy ő fog fizetni és engem eltartani (nem ő tart el). Emellett persze jönnek a passzív agresszív reakciók+bűntudatkeltés is.


Ne értsétek félre, nekem NEM a fizetéssel van a gondom, hanem azzal, hogy ez mindig UTÓLAG! derül ki. Most legutóbb bútorokról volt szó, amikre bár valóban szükségem van, de mivel jelenleg nem létfontosságú, gondoltam, hogy majd máskor venném meg....


Ez miért jó neki? Ennek mi értelme van? Valamint: mit lehet ezzel kezdeni?



2021. jan. 4. 11:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Anyad amolyan akar adni, de aztan inkabb sporolok tipus. Biztos neki se jo, kulonben nem obegatna es vagdalkozna butasagokkal.


A megoldas, hogy nem hiszel el neki semmit az anyagiakkal kapcsolatban es hatarozottan nemet mondasz minden rabeszelsre, felajanlasra. Tanulj be valami sablon szoveget es i dig ismeteld ugyanazt.

Mondd nincs semmire szukseged szulinapra eleg egy csoki, inkabb koltsenek magukra. Ha meg o jaj igy jaj akkor jelentsd ki egyedul vasarlasi utalvanyt fogadsz el. Pl djon neked "butor" utalvanyt. Aztan majd azzal menj vasarolni. A bankkartyad meg gondosan felejtsd otthon...stb.


Szerencsere a karacsonyon tul vagy:-)

2021. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan 30 akart az lenni?

Kb. kamaszgyerek szinten viselkedsz, azt lehet zsarolgatni, meg 100-adszor is átvágni.

Nőj fel előbb, amihez hozzá tartozik, hogy amire szükséged van, megveszed önállóan!, nem anyuval.

2021. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Legközelebb hagyd ott a pixába, ezt komolyan mondom. Ilyenkor akkor sem lehetne pálcát törni, ha a kapcsolat megszakítás mellett döntesz.
2021. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én elképzelhetőnek tartom hogy anyukádnak van valamilyen más problémája ami ebben csapódik ki. Kérje szakember segítségét.
2021. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Nem kell lom bazzeg"


Nehéz, mi?


Esetleg legkésőbb a harmadik esetnél átlátni a szitán, mint aki nem révületben éli életét...

2021. jan. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Anyád azért teszi ezt veled, mert egy gyáva, gyenge, oszoba ember volt világéletében, akinek kuss volt a neve. Most pedig uralkodni akar, érezni akarja magát valakinek. Úgy leoltanám az ilyen embert, hogy a sarokban lapulna. Mit képzel ez magáról?
2021. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
*oszoba helyett ostoba
2021. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Hahaha na ez aztán a k... a komoly 😃🤦‍♀️

Nagyon gyerek eszed van még és ahogy olvasom úgy irányít téged ahogyan csak akar! Alj a sarkadra végre különben ennek a rinyal adnak soha nem lesz vége. Ha meg ordít a kasza al mond neki csitt vigyorogj egyet 3s ennyi

2021. jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!