Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek erről édesapámnak?

Beszéljek erről édesapámnak?

Figyelt kérdés

Nagyon nem jól érzem magamat a bőrömbe elég erős depresszióval küzdök nem a divat depresszióról van itt szó hanem orvos átal megállapított depresszióról. Apa előtt igyekszek úgy tenni mintha boldog lennék viszont közel sem vagyok az. Anyummal már beszéltem erről de csak annyit érek el vele,hogy megígéri,hogy támogatni fog de csak ígérgeti és aztán rá tesz egy újabb lapáttal a lelkiállapotomra. Apumat nem akartam ezzel terhelni de viszont úgy érzem,hogy jól esne,hogyha legalább az egyik szülöm támogatna és segítene abba,hogyan győzzem le a betegséget. Már hála az istenek nem gondolkozok öngyilkosságon mint anno. Viszont gyakran szorongok,sokat sírok olykor-olykor az idegösszeroppanás szélén állok.


A barátaim a párom illetve a többi családtagom akiknek elmondtam biztatnak,hogy szóljak legalább édesapámnak. Viszont nem tudom,hogy ez milyen ötlet-e hiszen tényleg van elég gondja neki is szegénynek. Úgy érzem,hogy nem akarok újabb púp lenni a hátán és félek neki is beszélni az érzéseimről. Vegyek bátorságot önmagamon és merjek segítséget kérni még akkor is,hogyha apát nem akarom zaklatni a problémáimmal? Hisz segítséget kérni nem ciki igaz lenne a mondás??


Nem akarok öngyilkos lenni mint ahogy azt fent említettem már az előbb de úgy érzem nem fogom ezt sokáig bírni. Szóljak neki?


2021. jan. 6. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mi az konkrétan, ami segítene neked a depresszió ellen? Mert a férfiak megoldásközpontúak, ha apád meghallja, hogy boldogtalan vagy, meg fogja kérdezni, miért, te azt feleled, "nem tudom", csak áll majd ott tehetetlenül.
2021. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod-e, hogy mit vársz tőle?
2021. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azt tudod, hogy miért nem vagy boldog?
2021. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Mondd el az apudnak,hiszen a gyereke vagy, tudnia kell arról,hogy megbetegedtél.
2021. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Apa: 5 testvérrel, szegénységben nőtt fel a szocializmusban, 12 éves kora óta dolgozott, mert a családnak nem volt elég pénze. Sorkatona lett, átélte a rendszerváltást, majd harcolt a délszláv háborúban. Elvesztette mindenét, nulláról kellett felépítenie az életét. Leküzdötte a kialakult alkoholizmusát és kábítószerfüggőségét. Átvészelte, ahogy a svájci frank miatt majdnem elvitték a tetőt a családja feje felől, közben két munkahelyen dolgozott. Végül a felesége megcsalta, mert "nem foglalkozott vele eleget", ennek ellenére elvált és túllépett rajta.

Én: Apa, depressziós vagyok.

Ő: Miért?

Én: Á, úgy sem értenéd

2021. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Apádnak csak akkor szólj, ha biztos vagy benne, hogy ebben ő tud segíteni. Egyébként, ha szólsz, akkor nagyon nagy terhet raksz a vállára, mert magát fogja felelősnek érezni a depressziódért, boldogtalanságodért. Depresszió ellen egyébként az erős fény segít, otthon is erős fényben legyél. A boldogság pedig belülről fakad, kívülről hiába várod. Legyen értelmes, hasznot hajtó elfoglaltságod, törődj magaddal, a környezeteddel, legyen hobbid, terveid, feladatod stb. Az ember legfőbb dolga az, hogy saját magával törődjön, adjon magának életcélt, feladatot. A sültgalambot hiába várod.
2021. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Irigyellek, hogy a depresszió mellett is van párod. Általában kinézik az olyan embert aki depressziós, lelki beteg. És erősen kerülik.

Pláne ha még öngyilkos hajlamai is vannak.

2021. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Nekem volt depressziós párom. Lenullázta az önbizalmamat. Mindennek én voltam az oka, úgy nézett rám, mint bűnösre, a boldogtalansága okára. Nekem is pszichiáterhez kellett fordulnom emiatt, írtak is antidepresszánst (ő bezzeg nem ment szakemberhez a bajával). Aztán rájöttem, hogy nem kell nekem gyógyszert szednem, a depim nem belülről jön, hanem egy búskomor ember okozza. Kiléptem a kapcsolatból, azóta sokkal jobb állapotban vagyok.
2021. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem hiszem hogy az összes depressziós lehúzná feltétlen a másikat. Én nem depizek a másik mellett.
2021. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem minden depressziós lehúzza a vele élőket. Egy fancsali fejet látsz csak, és az a gondolat jár benned, hogy veled él, mégis milyen boldogtalan, minek vagytok együtt, ha melletted ilyen sz@r neki.
2021. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!