Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak édesapámnak, hogy...

Mit mondjak édesapámnak, hogy végre békén hagyjon?

Figyelt kérdés
Vállalkozó és mindig vinne dolgozni és most épp tanulok az érettségire de ő ezt nem érti meg mert neki nincs. Nem tudja mi az a tanulás, számára az igazi férfi az kétkezi munkával él meg nem az irodában meg a gép előtt. Sokszor érezteti hogy én tartozom neki a segítségemmel amiért ő eltart, néha úgy érzem mintha egy cseléd lennék aki dolgozik azért, hogy legyen hol laknia. Amíg kicsi voltam nem zavart, hogy diktált de így 19 évesen ő mondja meg mikor mit csináljak nekem ez erős.

2018. jún. 11. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Szépen elköltözöl,ennyi a megoldás.
2018. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ért egyet, a véleményed sem fogja meghatni.

Anyukád nem ért veled egyet? Ő rászólhatna, hogy hagyjonár tanulni.

2018. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha egyet ért ha nem akkor sem megyek vele mert most tanulok, nekem ez fontosabb. Hiába mondja, hogy szakmunka hiány van szerintem mire felnőtt leszek annyira elgépiesedik a világ, hogy az emberek már csak a gépgyártásban dolgoznak. De ő ezen csak nevet.
2018. jún. 12. 07:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért házat épiteni meg villanyt szerelni egy ideig még nem robotok fognak ettől függetlenül meg kéne értenie hogy ha lehet ugyanannyi pénzt keresni könnyebb munkával akkor az a jobbik út..
2018. jún. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az apád csinált, kötelezettséget vállalt, hogy fel is neveljen, ezért nem tartozol neki hálával pusztán azért, mert nem hagyott elpusztulni kiskorodban. Ha hálát követel, végső soron mondhatod neki, hogy "Akkor húztál volna gumit annak idején."

A "kétkezi" segédmunka mellesleg sokáig női munka volt; 100 évvel ezelőtt még az építkezéseken nők voltak a téglahordók, a férfiak a kvalifikáltabb munkát csinálták.

Ma már a "kétkezi munkák" is egyre több "elméleti" tudást igényelnek. Persze lehet, hogy ez a tudás apádnak megvan érettségi nélkül is, de ha történetesen folyton képezte magát szakmailag, tisztában kellene lennie a tanulás fontosságával.

Kompromisszumos megoldást is tudsz neki javasolni: A vizsgákig hagyjon békén, de a nyáron beállsz mellé dolgozni, viszont nem segédmunkásként, hanem tanoncként, tehát tanítsa meg neked a szakmáját (beleértve a szakmai mellett a vállalkozói ismereteket is, pl. mutassa meg, hogyan számolja ki az árajánlatokat, stb.)

2018. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!