Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszanak rám a...

Jogosan haragszanak rám a szüleim, amiért inkább a barátommal vagyok, mint itthon?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, 3 hónapja lett életemben először barátom (évek óta ismertük egymást előtte, szóval egyáltalán nem idegen volt). Azóta majdnem minden nap találkoztunk, nagyjából együtt élünk. 1-2 hetente járok haza, általában hétvégente, hét közben is naponta-kétnaponta beszélek anyámmal telefonon, az itthon elő testvéreimmel pedig üzenetben folyamatosan tartom a kapcsolatot, szóval egyáltalán nem sz#rok a fejükre.

Nem itthon laktam eddig sem, hanem egy másik városban egyetem miatt, nagyjából ugyanilyen sűrűn jártam haza akkor is (de volt, hogy ritkábban, ha sokat kellett tanulni). Akkor is ugyanilyen rendszerességgel beszéltem a családommal. Mióta bezárták az egyetemet, tulajdonképpen annyi változott, hogy nem ott vagyok minden nap, hanem a barátomnál tanulunk vagy csináljuk a dolgainkat.

Mikor hazajövök, mindig kapom a szemrehányásokat, hogy "nem lesz ez már sok?", "nincs még elegetek egymásból?". Nem a barátommal van problémájuk, találkoztak már vele és kedvelték, úgy érzem, hogy simán csak azzal van bajuk, hogy kapcsolatban vagyok.


2021. jan. 9. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Barátod a szüleivel lakik, és ott dőzsöltök, vagy saját kecója van?
2021. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Első kérdése jogos. Az engem is zavarna, ha a saját gyerekemet kvázi más tartaná el, a vendégségnek is vannak íratlan szabályai.
2021. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem "dőzsölünk", ugyanolyan színvonalon élünk, mint egyébként, a barátom lakásában (a szülei vették neki). A szüleink támogatnak mindkettőnket, ameddig tanulunk, ketten még kevesebbet is költünk a közös dolgok ránk eső költségeire, mint amennyit egyedül költenénk. Egyébként a szüleiknek nincsenek anyagi gondjaink, nem sajnálják ránk a pénzt (de azért nyilván nem élünk nagy lábon).
2021. jan. 9. 22:30
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Szoval akkor beleadsz a rezsijebe?
2021. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A rezsibe nem, de más dolgokat én állok, így nagyjából egyenlően jövünk ki anyagilag.
2021. jan. 9. 22:38
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Akkor valoszinuleg csak szokatlan nekik, hogy a gyerekuk bepasizott 23 evesen. Gondolom mar megszoktak, hogy gyereknek tartanak, es azt a viselkedest is varjak el. Majd hozza szoknak. Most csak rossz nekik hogy otthon is lehetnel, de nem vagy, erzik hogy elszakadsz toluk.
2021. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha nekik kell ezt állni akkor megértem hogy nem örülnek. Most nincs egyetem, online oktatás van élhetnél otthon, tehát a te pasikád miatt ők az ablakon dobálják ki a pénzüket.
2021. jan. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Be lehet már fejezni a pénztárcámban való kotorászást, írtam, hogy nem probléma a pénz, több ilyen válaszra nem is reagálok, ha ilyen értetlenek vagytok. Szerintem ha itthon laknék, akkor is ennék, innék, használnék vizet és áramot, nyilván ez is pénzbe kerülne, nyilván a szüleimnek. Tök mindegy, hogy itt vagy ott fizetnek ki ezekért ugyanannyit.
2021. jan. 10. 09:04
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Persze hogy neked nem probléma a pénz nem te dolgozol meg érte te csak elvárod hogy fizessék a kandúrozásod. Ha ilyen önző gyerekem lenne én inkább örülnék ha nincs otthon...
2021. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem jogos. 23 éves vagy, inkább örülni kéne, hogy van egy komoly kapcsolatod.
2021. jan. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!