Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem segít az egész...

Miert nem segít az egész családom? Miért hagyott magára mindenki?Két gyerekkel vagyok egyedül egész nap. Fog ez valaha változni? Ferjem reggeltol estig dolgozik, segít amiben tud, de keveset van itthon.

Figyelt kérdés

Hozzá tenném nagy a csalad mindket reszrol. Szüleim kocsival 15 percre, busszal kb 40 percre laknak. Többször előfordult, hogy iszonyat szorult helyzetben sem segítettek. Ne ertsetek felre nem veluk akarom neveltetni a gyerekeket, de nehez is lenne hiszen kb 3 havonta nezik meg oket, akkor sem foglalkoznak veluk.. De tenyleg csak minimumot varnam el, hogy pl tegnap is a beteg gyerekkel akartam menni orvoshoz, a masikra kellett volna, maximum egy orara vigyazni. Anyam nagy sajnalkozasok mellett, himi humi indokokkal nem jott. De ez mar tobbszor elofordult. Soha nem szamithatok ra. Terhesen el kellett mennem egy nagyon fontos vizsgalatra, mivel azt hittek rendellenesseg van a babanal, masik gyermek betegeskedett. Konyorogtem anyamnak apamnak...nem jottek el. Akkoriban anyunak olyan munkahelye volt, hogy kb fodrasz miatt szabit vett ki meg ilyenek. Hozza teszem mielott terhes lettem mar mondogatta, hogy ferjhez kellene menni, meg szulni, meg, hogy o mennyit fog segiteni...ebbol semmi nem lett...Jelenleg nem dolgozik, a dedi mamara vigyaz....mindig ra hivatkoznak, pedig dedi fel evig korhazban volt, csak csomagot lehetett neki vinni, de igy is ra hivatkoztak, hogy miatta nincs idejuk.....kozben persze megy a facebook szeretet, mindenhova odairjak, hogy "imadom az unokaimat", apam munkatarsaitol kezdve mindenkinek mutogatja oket, meg buszke nagypapa, anyam buszke nagymama...

Apám olyat is mondotr, hogyha meghal a dedi mama majd o akkor fog az unokaival foglalkozni! Szerintem ez tobb mint felhaborito. .isten adja eljen a dedi meg 10 evet, akkor tizeneves korukig nem fognak a gyerekekkel foglalkozni?



2020. nov. 24. 10:33
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Hozzá tenném, hogy szülőnek is elhanyagoló szülők voltak, de azt gondoltam, most majd minden más lesz, most bepótolhatják...Tegnap is meglehetett volna oldani valojaban, apam mikor hazaer tud vigyazni dedire, es anyam kiszaladhatott volna..

Ferjem szulei 250kmre elnek, most gondolkodunk, hogy arra fele veszunk hazat es elkoltozunk...termeszetesen az en szuleim ezen ki vannak akadva....Mi a velemenyetek? Nem szeretnem, ha azg irnatok hogy veluk akarom neveltetni a gyerekeket, hiszen itt kb 3 havi szintu 2-3oras latogatasrol van szo, en egy betegseg eseten valo segitsegnyujtast sem varhatok el... Szomoru vagyok es magamra hagyva erzem magam....ferjem egyeduli kenyer kereso nem tud mindig szabit kivenni, fel hogy kirugjak, a csaladot pedig el kell tartani...

2020. nov. 24. 10:38
 2/35 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen igazad van ebben


Ha a férjed szüleire jobban számíthatsz, akkor ha megoldhato érdemes inkább oda költözni


" Hozzá tenném, hogy szülőnek is elhanyagoló szülők voltak, de azt gondoltam, most majd minden más lesz, most bepótolhatják..."


Nem változtak 😒

2020. nov. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
42%
Nincs ebben semmi felháborító. Nem nekik megoldani, hanem neked meg az apjuknak.
2020. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
68%

Vannak ilyen emberek, akik ugy erzik letudtak a tarsadalmi kotelezetseguket azzal, hogy szultek de onnantol leszarjak. A szuleid pont ezek. Az unokakkal jo peldalozni, de foglalkozni veluk mar nem...nekem detto ilyenek a nagyszuleim, anyammal is szarul bantak egesz eleteben. Nem is tartom nagyszulokkel a kapcsolatot. Persze meg ok vannak megsertodve, en meg alig varom a temetesuket.😉


Az en gyerekeimmel anyum heti szinten 2-3napot tolt, es nem "kotelessegbol" hanem szeretetbol, onzetlensegbol.


Igy van, koltezzetek a ferjed szuleihez kozelebb, a sajat szuleidet meg allj a sarkadra es oszd ki vegre!

2020. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem, ha csak 3 havonta nézik meg őket, akkor tuti nem fognak soha segíteni. Sok nagyi nem bírna ki 3 hónapot az unokák nélkül, ha ilyen közel laknak egymáshoz, mert hiányozna nekik. Kérni se kéne őket, és jönnének.

A te szüleid nem ilyenek. Nem hiszem, hogy valaha meg fognak változni.

Ha a párod szüleivel szorosabb a kapcsolat, akkor lehet, hogy a közelükben jobb lesz. De az se biztos.

2020. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%
Nincs olyan barát (barátnőd, barát, közös barátok) aki ilyenkor tudna 1-1 órát vigyázni a gyerekekre? Én vigyáztam barátnők, ismerősök gyerekére időnként, amikor még kisebbek voltak. Meg még arra is emlékszem, hogy gyerekkoromban rám vigyáztak ismerősök.
2020. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
45%
Miért nem viszed TE a gyereke(ke)t a szüleidhez, hogy vigyázzanak rá(juk)? Miért várod el, hogy ők menjenek e helyedbe?
2020. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
75%

A 3mas választ értem.

Ugyanakkor az a család ahol van gyerek, miért ne kérhetne segítséget?

Persze, ha dolgozni nem megyek mondjuk amiatt, mert beteg a gyerek , akkor meg az a duma, hogy miért nem segítenek a nagyszülők?!

Az anyósom illetve anyum is segít bármikor, amikor kérem, mert másra nem számíthatok.

Bírom amikor vadidegenek kioktatnak másokat, hogy nem a szülőknek szülted, hanem magadnak meg a férjednek.

Persze, ez így van, de azért ennek van egy másik oldala is, mondjuk, hogy van az embernek családja, akire számíthat, ha bármi van.

2020. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is ez van, csak a fényképeket szeretik minden szembejövő arcába tolni...

De! Ha már két gyereked van mit hittel? Igen, a mai nagyszülő generáció egyáltalán nem érzi feladatának hogy segítsen a gyereke családjánál.

Én nem számítok rájuk már az elejétől, megoldjuk a férjemmel a "nagyon fontos vizsgálatoknál" pl szabadság.

Amúgy nálunk a férjem részéről van nagy család, pont tök mindegy hogy nagy...

2020. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj kérdező, de számomra undorító, amikor valaki csak a facén szereti a másikat. Biztos odaírnék valami gyönyörűséges véleményt, hogy magába nézzen.
2020. nov. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!