Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha rájönnétek a...

Mit tennétek ha rájönnétek a gyereketek egyik dolgára?

Figyelt kérdés
Egy olyan dolog ami teljesen elfogadható de az ellenkezőze mint neked mint a gyereknek is jobb lenne mert nem piszkálnák. Teljesen véletlen jönél rá mondjuk egy nyitvahagyott beszélgetés által vagy hasonló. A gyerek nem tudja, hogy te rájöttél és nem tudja, hogy fogadnád. Le kéne ülni beszélni vele vagy hagyni, hogy az idő megoldja a dolgokat. Vagy utalni rá a gyereknek, hogy az ilyen számodra nem baj. Vagy más? Ti ilyen esetben mit tennétek?

2021. jan. 17. 19:57
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
78%
Nem feltétlenül kell megemlítened. Nem tudom, hogy éves gyerekről van szó, de megemlítheted neki, hogy furcsállod hogy sosem volt még barátja / barátnője, nem mutatott be senkit otthon, nem kért tanácsot ezzel kapcsolatban stb...
2021. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerelmet vallott?

Vagy mi?

2021. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem célozzgass rá, hogy te ezt elfogadod, de ne úgy, hogy tudja, hogy tudod róla. Mondogatsd, hogy nem érted, hogy néhány ember ezt miért nem fogadja el és hasonlók. Érezze, hogy ha elmondaná, nem lenne vele semmi bajod, elfogadnád. És így előbb utóbb el fogja mondani magától.(bár attól is függhet, milyen jó a kapcsolatotok)

Ha konkrétan rákérdezel, hogy meleg-e, akkor tudni fogja, hogy valahonnan tudod és el kéne mondanod, hogy véletlenül beleolvastál egy beszélgetésébe, amit nem biztos, hogy jó szemmel nézne és lehet, hogy még haragudna is.

2021. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
77%
16-os válaszoló, te miért csalódnál a fiadban/lányodban, mert meleg? Ugye azt felbirod fogni a homofób fejeddel, hogy ez genetika? Lehet a családágatokban már valaki volt meleg/biszexuális és ő ezt örökelte, miért kell ezért akárkiben is csalódni és lenézni őt? Biztos jó apa/anya lehetsz aki annyira szereti a gyerekét, hogy ha már más a szexualitása amihez alapból NEKED semmi közöd nincs, azért megutálod.. Kedves kérdező! A kérdésedet alapból nem is értem. Nem mindegy, hogy meleg? Miért szeretnél vele erről mindenáron beszélni? Szerintem ez a ő dolga, kötve hiszem, hogy szeretne róla beszélni. Majd ha ő szeretne akkor ott van a lehetőséged, hogy ezt meg azt kérdezz tőle addig meg hagyjad, mert az is lehet szégyelli és csak kínos beszélgetésnek éli meg és egy időre lehet kerülni fog téged, gondolom nem ez a cél ugye?
2021. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
11%

#24


Régen kimutatták már, hogy a genetika mellett hormonális hatások (ami sok esetben az állapotos anyukán múlik), valamint tindézserkorig környezeti hatások is befolyásolják az illető szexuális orientációját. Nagyon gyakori például, hogy a fiús lányokat óvodától középiskoláig "fiúnak" csúfolják, éveken keresztül, ettől pedig - megfelelői szülői háttér hiányában - annyira összezavarodik a belső iránytűje, hogy elkezdi meggyőzni magát arról, hogy leszbikus / biszexuális. Jól dokumentált kórkép ez a szexuálpszichológiában, de sok hasonlót fel lehetne még sorolni.


Egyébként ferdítesz is, mert semmi olyat nem írtam, hogy megutálnám. Csalódott lennék, akármilyen háttérből kifolyólag lett belőle homoszexuális ember. A homoszexualitás ugyanis vagy eltorzult énkép eredménye, vagy genetikai/hormonális diszfunkciók eredménye. Mindkét esetben betegségről beszélhetünk. És nyilván egyetlen szülő sem szeretné, hogy beteg legyen a gyereke. A hozzád hasonló emberektől a homofób szót dicséretnek veszem. Az a vicces, hogy ti szoktátok korlátolsággal vádolni a "homofób" embereket, pedig láthatóan még az alapvető biológiai tényekkel sem vagy tisztában. Javaslom a tudományos keresők használatát, hogy megfelelő információkhoz juss ezzel kapcsolatban.

2021. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
#25 Attól, hogy valaki meleg, biszex, transznemű vagy valami más attól függetlenül nem beteg. Senki se tehet arról, hogy neki mi tetszik. Ez leegyszerűsítve olyan, hogy nekem tetszik egy ruha ami más szerint borzalmas. Most nekem betegnek kéne nyílvánítanom mert nem ugyan az tetszik? Mondhatod, hogy ez nem olyan de gyakorlatilag még is.
2021. jan. 17. 22:30
 27/37 anonim ***** válasza:
17%

#26


Elég gyenge párhuzam ez a ruhás dolog. Nem azért betegek, mert nekem nem tetszenek, ez mégcsak nem is morális kérdés. A homoszexualitás homlokegyenes ellentétben áll 7 millió évnyi evolúcióval, mellesleg az élet értelmét (biológiai szempontból), azaz a reprodukciót, szaporodást is kvázi lehetetlenné teszi. Mellesleg a diszfunkcionáló gének, nemi hormonok stb. nem tudom hogyan NEM lenne betegség. Az más dolog, hogy politikai nyomásra kivették a betegségek közül néhány évtizeddel ezelőtt.


A transzneműség nagyon jó példa, az jelenleg is identitás- és testképzavarként van elkönyvelve az orvosi szakirodalomban (tehát hivatalosan is betegség, még ha ez neked nem is tetszik), de néhány éven belül azt is ki fogják venni, ugyancsak politikai nyomásra.

2021. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 15 éves meleg fiú véleménye:


Szerintem könnyebben beleképzelhetem magam a gyereked helyzetébe, mint a többiek. Ha tényleg véletlenül akadt meg a szemed egy furcsa mondaton, akkor rendben van. Ha az volt a célod (csak nem mered bevallani), hogy kémkedj, akkor azonnal hagyd abba, ezzel tönkreteszed a bizalmat. A fiad nem tudja, hogy mit gondolnátok róla, ha coming out-olna. Annak semmiképpen se lenne jó vége, ha elmondanád, hogy megtudtad, azzal csak rontanál a helyzeten, ha kiderülne, hogy egy privát üzenetet olvastál el. Az pedig fontos jel, hogy eddig nem mondta el. Akkor érzi jól, magát, ha nem tudod. Jobb, ha magától mondja el, még akkor is, ha már megtudtad. Próbáld meg valahogy jelezni neki, hogy nem elfogadó vagy. Például úgy, hogy megemlítesz valami közelmúltbeli hírt, ami melegekkel kapcsolatos és elmondod, hogy véleményed szerint ez normális dolog és kár, hogy itt tartunk, megkérdezheted az ő véleményét. Tehát valahogyan egyértelműen, de tőle függetlenül jelezd, hogy nem lenne semmi gáz, ha kiderülne, hogy ő is meleg. Én megvárnám, hogy magától mondja el. Ha mégis meg akarod kérdezni, amit nem ajánlok, akkor próbáld meg valami nyugodtabb pillanatában lazán megkérdezni, hogy egyébként mi a helyzet vele, mindenképpen tudja, hogy neked csak annyi fontos, hogy ő boldog legyen, mindegy, hogy kivel.


Ez csak akkor történjen meg, ha tényleg meleg. Nem tudom, mi volt az üzenet, amit láttál, de a hetero haveroknál és nálam is megszokott az ilyen jellegű teljesen ironikus viccelődés, amiből kontextus nélkül remek félreértés lehet. Először gondold át, hogy tényleg arról van-e szó, amire gondolsz. Ha nem vagy biztos benne, akkor még megteheted, hogy jelzed felé az elfogadásodat, aztán vársz.


#24-27 Állításokkal dobálóztok, ha ilyen vitát akartok lefolytatni, akkor legalább a forrásokat jelöljétek meg. A "melegség ellentmond az evolúcióval" érvre annyit tudnék mondani, hogy bizonyos emberek teljesen természetes okból meddővé válnak, ez miért lehetséges? Megkérdezhetem, hogy milyen alapon akarod felülbírálni a tudomány döntését arról, hogy valami betegség-e?

2021. jan. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
32%

#28


Mindkét kommentet én írtam. A meddőség biológiai hátteréről nem tudok saját kútfőből nyilatkozni (ám az interneten biztosan utána lehet keresni néhány perc alatt). Ugyanakkor abban teljesen igazad van, hogy ez is abnormális állapot, ami ellentmond az evolúcióbiológiának, akárcsak a homoszeuxalitás. Az ember "teljesen természetes okokból" lehet rákos is, tüdőbeteg is, lehet gond a vérnyomásával, agyműködésével, meg kismillió másik dologgal még. Ugyanakkor ezeket mind helyén kezeli az orvostudomány: betegségek. Most, 2021-re van egy elég pontos képünk arról, hogyan kellene ideális esetben működnie az emberi testnek. Minden, ami eltér ettől, abnormális. Vannak persze az egészségre teljesen ártalmatlan mutációk (pl. kék szem), és a másik szélén ennek a halmaznak pedig ott vannak a halálos betegségek, vagy azok, melyek kvázi meggátolják az embert az utódnemzésben.


Forrást mire szeretnél pontosan?

2021. jan. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
91%
#29 a transzneműséget a transzneműek életének egyfajta jobbátétele miatt jegyzik be betegségként. Mivel így kezeldi tudják hormonokkal vagy műtétekkel jobb országoban paírok átiratása és új anyakönyvi kivonat létrehozása is.
2021. jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!