Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a rokonságból...

Mit tegyek, ha a rokonságból folyamatosan kritizálnak a külsőm miatt?

Figyelt kérdés
Elsődlegesen a testalkatom miatt kritizálnak már hosszú évek óta, mivel szerintük túl sovány vagyok, de én teljesen jól érzem magam a bőrömben. 20 éves vagyok, sosem voltam duci, mindig is sovány voltam. Jelenleg 47 kg vagyok 163 cm-rel. Főleg amikor 16-18 éves voltam, akkor hasonlítgattak a barátnőjeimhez és az osztálytársaimhoz, ilyen kifejezésekkel, hogy ez is milyen combos nőci lett, meg hogy mekkora bögyei lettek, jól összeszedte magát stb, engem meg állandóan nádszálnak, cinege lábúnak hívnak, meg folyamatosan mondogatják, hogy egyek többet, nagyon sovány vagyok. Persze a nagynéném meg anyum is mondja, hogy ők is vékonyak voltak kislány korukban, de akkor nem értem, hogy +40 évesen miért jó a fiatalt b@szogatni állandóan? Egyszerűen nem tudok mit csinálni a testalkatommal, akármennyit eszek, mindig ilyen vagyok. Meg igazából nem is akarok megfelelni nekik, csak azt szeretném, ha a folyamatos hasonlítgatást abbahagynák, mert az évek alatt valamennyire lerombolták az önbizalmam, és rosszul esik, hogy amiatt kritizálnak engem, mert látják, hogy a másik lánynak ugyanilyen idősen mekkora mellei vannak, és mekkora combja. Mit mondjak nekik, hogy megértsék, hogy a kritizálásukkal nem leszek testesebb? Olyan segítséget is elfogadok, hogy mások hogyan tették túl magukat a folyamatos kritizáláson.
2021. jan. 18. 07:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, biztos vagyok benne, hogy úgy vagy szép, ahogy vagy! Biztosan nem ez a legjobb megoldás, de az ilyen gyökér embereknek azzal tudsz a legjobban tükröt mutatni, ha visszafordítod ellenük a saját fegyverüket. Nyugodtan kritizáld te is őket a külsejük miatt és ha visszahőkölnek, akkor legalább szembeállíthatod őket a saját viselkedésükkel. Emellett a legfontosabb persze az lenne, ha még tudnál békélni saját magaddal, de elhiszem, hogy ilyen környezetben ez nem megy. Nálam hasonló probléma volt (csak pont fordítva én inkább ducibb voltam), nálam végül az oldotta meg a problémát, hogy jött egy fiú az életembe, aki elhitette velem végre, hogy nincs velem semmi baj. Azóta saját magamban is könnyen rendezni ezeket a dolgokat
2021. jan. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
87%
Én lány létemre elég magasnak számítok (185cm) ezért állandóan ez a téma ha bármilyen családi összejövetelre megyünk. Általában azt a taktikát választom, hogy szépen és jól nevelten mosolygok a hozzászólásokon, és elengedem őket a fülem mellett. Esetleg ha látják, hogy nem érdekelnek téged a megszólalásaik, akkor nem vesznek vissza? Vagy ugye mondtad, hogy anyukád is ilyen volt. Vele esetleg nem tudsz erről beszélni, hogy ez téged zavar?
2021. jan. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

1. Elmondod 2-3-szor érvelve, szépen, hogy miért nem oké, amit tesznek. Szerintem ez megvolt.

2. Ha 1 nem hat, akkor a saját gyógyszerüket adod be nekik. Azaz a testalkatukat kritizálva támadod őket. Ez nem elegáns, de van, aki csak ebből érti meg, hogy őmaga mennyire tirpák.

3. Ha a 2 nem hat, akkor távolságtartást alkalmazol.

2021. jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Mond bele a szemükbe, hogy eleget eszel és nem tudsz hízni mert egyszerűen ilyen az alkatod és hogy folyamatosan kritizálnak meg lerombolják az önbizalmad,nem fog tudni változni a testalkatod formája. Azért mondom hogy rendesen a szemükbe mond, mert valószínű máskép nem jut el az agyukig. Egyébként a túlzott soványság lehet pajzsmirigy túlműködés miatt, de pszichés alapon is lehet. Van egy kolléganőm aki durván sovány, neki pajzsmirigy túlműködés miatt van.
2021. jan. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a helyzetedet!

Én is átmentem ezen. 70 kilósan túl kövér voltam a családomnak, ( Senki nem fog elvenni, stb.) 65 kilósan pedig már anorexiásnak neveztek a 168 centimhez. Szerintem ennek semmi köze a valós kinézetedhez, megtalálnának ezekkel akkor is, ha rosszul tanulnál, nem sportolnál, nem mennél bulizni, a szándékuk ilyen genyó. Ezt a “zörögnek a csontjaid”, meg ilyesmiket nem is értem... Olyan sokan hiszik azt, hogy csak elhízott embereket lehet bántani, a karcsúknak nem eshet rosszul egy-egy ilyen tahó megjegyzés, vagy egyenesen bókok ezek az irigy kommentek.

Amúgy ennek is megvan a “logikája”; most gondolj bele. Ha nem téged piszkálnának ( az egészséges, karcsú, fiatal lányt), el kéne ismerniük, hogy sz*rnak az a saját egészségükre és túlsúlyosak. Egyszerűbb a másikban hibát keresni...

Nem ajánlom a saját megoldásomat, de amikor nagyon elszakadt a cérna az anorexiás megjegyzéseknél, kikeltem magamból és hozzájuk vágtam, hogy “Én legalább nem szívrohamban fogok megdögleni.” Nem elegáns, tudom... De hatott. Azóta nem kapok ilyeneket. Legalábbis szemtől szembe...

2021. jan. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
"Nem gondolod, hogy kövérít téged az a felső?"
2021. jan. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Még egy dolog:


Nem akarom ráhúzni mindenkire, de nálunk, kisebb községben elmondható, hogy 25 év felett az országos adatoknál is durvább az elhízás mértéke. 10-ből 8 ember túlsúlyos errefelé, több, mint felüknél alakul is ki utána cukorbetegség, stb. Na mindegy... Arra akartam rávilágítani, hogy ilyen közösségben sokszor torzulnak az értékek. Apám szerint nagyon jó férfi még a 110 kilójával is, egy átlagos tinilányra pedig akkor mondják azt, hogy csinos, ha 70-80 kiló körül mozog, merthogy “van mit fogni rajta”. (Persze, családban így sem, úgysem vagy jó...)

2021. jan. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

Egyébként ezek a “de combos lett”, “mekkora bögyei vannak” nem túl bíztató bókok. Vannak ilyen alkatok, persze, aki túlsúly nélkül is combosabb, de magamon azt vettem észre, hogy vékonyan sokkal kisebbek a melleim. Logikus; zsírszövet veszi körül az emlőket ugyanis, szóval a legtöbb nő onnan is fogyni fog. A “combosságot” gondolom amúgy, nem úgy értik, hogy csupaizom, brazilos lányok élnek arrafelé... Hidd el, inkább legyél karcsú (nagyon is szép az!), minthogy totál narancsbőrös combod legyen. Nem mellesleg a nagy cicik is szerencsés esetben nem lógnak csak fiatal lányokon is. Aztán jön egy gyerekszülés és sok ilyen “bögyös menyecskéből” 90+ kilós asszonyság lesz, aki nem tudja visszakapni a lánykori alakját szülés után sem és még jobban megereszkednek a mellei, úgy, hogy sparos szatyor kell melltartó helyett a tárolásukra. Azért ez már nem vonzó egy férfinak sem...

Hosszútávon úgyis Te jössz ki nyertesen a sztoriból, erre akartam rávilágítani. Nincs leterhelve a szervezeted a túlsúly miatt feleslegesen. Egy szülés után is visszanyerheted könnyen az alakod, esetleg picit lesznek nagyobbak a melleid (de lógni nem fognak), talán picit kerekebb lesz a csípőd. Hidd el, ha odafigyelsz az egészségedre, nagyon vonzó fogsz tudni maradni sokáig.

2021. jan. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
Jó lenne nem átmenni abba, hogy ki hogyan és miért gáz, ezzel teljesen aláásva azt, hogy hogyan nem szabadna viselkedni... itt most pár ember már elkezdte a kövéreket szidni, ami ugyanúgy elítélendő, mint amit a kérdező rokonsága csinál.
2021. jan. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

Most miért baj, hogy leírtam, hogy mi a jó abban hosszútávon, ha tudja tartani az alakját?

Most ne mondd már azt, hogy hazugság, hogy a nagy mellek (amik túlsúly miatt azok, nem genetikailag) jobban tudnak lógni, mint egy karcsúbb lány kisebb mellei. Nem gondolom, hogy a fitness tanácsadók is hülyeséget mondanának akkor, amikor felteszik nekik a kérdést, hogy “Le szeretnék fogyni, de félek, hogy kisebbek lesznek a melleim. Mit tegyek?” és ők a fogyást javasolják. Azért van az a szint már, amikortól nem érdemes “combosnak” és “begyesnek” sem lenni. Mondjuk, ha a 95C-s mellmérethez 80-as derék párosul, több kilónyi zsigeri zsírral karöltve, vagy kráteres narancsbőr a combokon. Nem ér annyi egészségügyi kockázatot, hogy elmondhassa, hogy tetszik valamelyik 40-es félkegyelmű rokonnak az alakja.

2021. jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!