Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim jobban szeretik a testvéremet?

Figyelt kérdés
Engem is szeretnek, de őt jobban. Ha kapok egy jó jegyet azt mondják, h ezt elvárták, ha pedig rossz jegyet kapok akkor lecsesznek. A testvérem ha jó jegyet kap, akkor kap egy ajándékot ha rosszat akkor csaj annyit mondanak, h máskor többet tanulj. Mindig őt dédelgetik, szeretgetik.

2021. jan. 18. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
ha fiú vagy akkor azért van. ha fiú vagy és idősebb akkor főképpen.
2021. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is jobban szeretik a testvéremet


"ha fiú vagy akkor azért van. ha fiú vagy és idősebb akkor főképpen."

Én lány vagyok és a legkisebb a családban.

2021. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, hogy azért különböztetnek meg, mert az észbeli képességeitek nem egyformák. Neked könnyen megy a tanulás, ő meg megkínlódik a hármasért is.
2021. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Te vagy az életképesebb, örülj neki!
2021. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Lehet, hogy

- neki nehezebben megy a tanulás

- ő a kisebb gyerek

- kiskorában beteg volt

Ez a fajta bánásmód nem feltétlenül jelenti azt, hogy őt jobban szeretik, tudom gyerek számára így tűnik.

2021. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

#5 dehogynem

Minden szülőnek van kedvence

2021. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

"Ez a fajta bánásmód nem feltétlenül jelenti azt, hogy őt jobban szeretik" -

aha, mesélj még!

Nálunk is jobban szeretik a testvéremet, kb. ugyanezek a tünetek: vele sokkal elnézőbbek, több mindent megengednek neki, csak a minimumot csinálja meg, de azért az egekig magasztalják, tőlem minden erőfeszítés természetes.

Ezt lehet arra fogni, hogy a másiknak nehezebben mennek a dolgok, de az is csak azért van, mert a másiktól nincs elvárva kb. semmi és ehhez azért könnyű hozzászokni.


Kérdező, sajnos nem tudsz mit csinálni ezzel a helyzettel. Ha van lehetőséged, beszélj egy pszichológussal, az elfogadáson és a továbblépésennagyon sokat tud segíteni.

2021. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

"a második gyerek", "ő a kisebb", "az első gyereket korlátoztuk, megbántuk", stb, sokminden lehet e bánásmód mögött.

Látom ez is ilyen "0%" "100%"-jellegű, csak is fehete-fehér kérdés, aki azt mondja hogy igen, az 100%, aki azt mondja: "nem biztos" 0%.

2021. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi buta embert!
2021. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én is sokszor ugy éreztem(néha most is) hogy a tesómat jobban szeretik.Ikrek vagyunk amugy vegre egyetemen nem ugyan azon a szakon vagyunk.

A gimiben ha tesom egy targybol is 5d vel vegzett enmeg csak sima 5el...agyon dicsérték mindenkinek az ő bizonyitványát mutogattak higy mennyi mindenből dicseretes..... Utanna jottem én hogy de a xy is szép.

Szóval én átérzem, de hidd el hogy ugyan ugy szeretnek, csak ezekkel nem veszik észre magukat. Szerintem mond el nekik hogy neked ez rosszul esik stb... Beszéld meg velük ha olyan a viszonyotok higy mi zavar. Akkor tudnak változtatni, ha nem beszélitek meg nemfogják tudni hogy te hogy érzel.

2021. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!