Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kellett már olyan dolgot...

Kellett már olyan dolgot beismernetek a szüleiteknek, amit nem is tettetek meg? Miért volt erre szükség? Mi volt az?

Figyelt kérdés

Olyan esetekre gondolok pl, hogy nem hitték el, hogy nem te tetted azt a valamit, és nem álltak le a kérdezősködéssel, esetleg fizikai vagy lelki bántalmazással, addig amíg be nem ismerted, hogy megtetted. Vagy olyan esetek, amikor azért mondtad, hogy valamit te csináltál, hogy örüljenek neki, vagy esetleg olyasmi, amikor azért mondtad, hogy te voltál, mert szomorúbbak lettek volna ha megtudják az igazságot.

De igazából bármire kíváncsi vagyok, amit bevallottatok, de nem ti tettétek.


Hány éves voltál egy ilyen esetnél? Miért volt szükség a hamis vallomásra, és mi volt az?


2021. jan. 19. 10:39
A kérdező szavazást indított:
Volt már példa ilyen vallomásra
Nem volt példa
47 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Amit nem követtem el, nem ismerem be. Miért is tenném?
2021. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

#1 Elolvasod egyáltalán a kérdést, amire válaszolsz?

"nem álltak le a kérdezősködéssel, esetleg fizikai vagy lelki bántalmazással, addig amíg be nem ismerted"

Addig bántanak, amíg nem vallod be.

2021. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Apám egyszer (tizenpár éves lehettem) kitalálta, hogy cigi szagot érez rajtam, és én biztos dohányoztam. Eskü, hogy nem. Nem hitte el amikor mondtam, és láttam rajta hogy azt hiszi, hazudok. Úgyhogy inkább "bevallottam" a végén, attól megnyugodott.


Fura helyzet volt, mert szerintem jobb lett a kapcsolatunk ettől a hazugságtól, ő valahogy megnyugodott hogy 1: azért észrevesz ő mindent, 2: a gyerek is bevallja, ha arról van szó.

2021. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Metionin ***** válasza:
98%
Sokszor kellett beismernem hogy azért lett hibátlan a dolgozatom, mert anyám parancsára még 3x "újratanultam" az adott dolgot. Anyám fejében létezett ez a fogalom, az alapja az hogy szerinte minden tevékenységnek van egy ideje ameddig tartania kell és ha azt hamarabb fejezem be akkor az nincs rendben, vissza kell menni és újracsinálni amíg le nem telik a megfelelő idő. Ezek általában olyan dolgok voltak, amiket ő sohasem csinált, így nem tudta hogy valójában kb. meddig tart. Pl. a fogmosás szerinte kb. 10 percig tart, így ha megmostam 3-4 perc alatt akkor vissza kellett mennem újra megmosni. Vagy ha szerinte a tanulás 3 óráig tart, akkor 3 óráig kell tanulni akkor is ha megtanultam mindent 1 óra alatt vagy kész az egész házi hamarabb. Ilyen esetekben kijelölt a könyvben random valamit amit meg kellett pluszban tanulnom vagy plusz feladatokat amit meg kellett csinálnom és kikérdezte. És amikor hoztam haza a hibátlan dolgozatokat, mindig közölte hogy na ugye hogy át kellett tanulnod még egyszer, különben nem lett volna hibátlan. Én pedig természetesen beismertem, hogy igen. Jaj lett volna a fejemnek ha nem ismerem be. Azonban azt nem tudta, hogy nem tartottam be a parancsokat amikor visszaküldött, sokszor olvastam helyette regényt a fennmaradó tanulóidőben vagy mutattam be neki olyan feladatokat amiket korábban megcsináltam. Visszagondolva elég bátor voltam, ketté is szakított volna ha lebukok.
2021. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Én pl. 15 évesen visszaütöttem. Az első, kezembe eső tárggyal. Ez egy ólomkristály hamutartó volt. Olyan jól sikerült, hogy "apaállat" állkapcsa kétfelé tört. Mentők, rendőrség, satöbbi.

Majdnem intézet. De a rajtam lévő kék foltok alapján apaállat lett elmarasztalva. Felfüggesztett, és mehetett vissza anyukájához, a lakásba többé nem tehette be a lábát.

Onnantól nyugodt élete volt anyámnak is.

2021. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
...fedvény: Mikor már sokadszorra nyaggatott, lökdösött, és pofozgatott amiatt, hogy hová tűnt a 20 liter benzin a garázsból. Azt hitte, odaadtam a motoros barátoknak, holott semmi közöm nem volt hozzá.
2021. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Uh utolso. En ebbe beleorultem volna. 3 ora tanulas? Melyik ember birja azt ki? Marmint intenziv tanulasra gondolok. En egyetem mellett 2-3 orat tanulok, dehat abbol max masfel ora aktiv igazan, mert elfarad az agyam, mrg orankent azert kell a piheno is. De ne haragudj ez nagyon nagy butasag egyébként. Tanulasnal az hogy 3x atismetled különböző napokon tobbet er mint egy nap 3-4x ugy hogy mar nwm tudsz figyelni.


Nekem pont olyan volt egyebkent hogy nem engem hibaztattak.

Anno kisgyerekként hatalmas versenyzongorank volt az egyim szobaban. Anyu mindig kocsival jart dolgozni, en meg egyik nap elvettem a kulcsait es bemasztam a zongora ala, ott hagytam őket mert azt hittem igy itthon marad. Mindenki kereste fel-ala a kulcsokat, vegul nem talalta meg senki es anyumnak setalva kellett mennie dolgozni. X ora utan a nagyim kerdezte meg nem lattam e, en meg mosolyogva elohoztam. Nagyon leszidott mert anyu azt hitte elvesztette oket. Nalunk pont mindenre es mindenkire gondoltak csak ram nem.

2021. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyám sokszor elmondatta velem, ha az idegbetegségét otthon vezette le, hogy “hülye vagyok”, ő meg igenlően erősített meg ebben ordítozva. Már felnőttem. Nem tartjuk a kapcsolatot “valamiért”.
2021. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimmel kapcsolatban sosem.

Viszont általános iskolában volt olyan, hogy erre kényszerítettek. Nem arról van szó, hogy el nem követett cselekmény bevallására kényszerítettek, hanem, hogy amikor fizikaórán teljesen jól feleltem és erre ötöst kaptam, akkor az irigykedő osztálytársaim rágalmai alapján az osztályfőnökünk hosszabb kérdezgetés és lelki nyomásgyakorlás után olyan helyzetbe kényszerített az egész osztály előtt, hogy "Ugye te is úgy érzed, hogy veled kivételezett az a tanár?" - és erre már a békesség kedvéért rámondtam, hogy igen, szerintem is kivételezett velem, nem érdemeltem meg az ötöst.

8-ra reflektálva, valahogy én se tartom ált.isk. osztálytársaimmal és volt osztályfőnökömmel (amíg élt) a kapcsolatot "valamiért".

2021. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egyszer eltűnt valami otthonról. Engem gyanúsítottak meg a lopással. De nem én voltam. Állandóan nyaggattak, hogy nyugodtan elmondhatom, semmi baj nem lesz. Baromi gáz volt.

Aztán pár hét múlva kiderült, hogy ki volt az.

Én tuti nem ismernék be semmit, amit nem én tettem, akárhogy is próbálkoznak azzal, hogy bebeszéljék.

2021. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!