Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért divat mindenért a...

Miért divat mindenért a szülőt okolni, ha a gyerek eltér az elvárttól?

Figyelt kérdés

21 vagyok, és már rosszul vagyok az összes olyan cikktől amit pl fb dob fel és egy gyerek-tini-fiatal felnőttről szól, hogy valamit elrontott és társai, mert általában 50ből 45 komment csak az, hogy a szülő a hibás. Ez ilyen kialakult dolog? Engem kb 12 éves korom óta nem láttak el soha semmi tanáccsal, nem neveltek, mert úgy voltak vele hogy saját káron megtanulom vagyok annyira értelmes (igen tudom, ez sem a legegészségesebb nevelésiforma) de sosem tettem semmit, mert nem is tiltottak. Ettől függetlenül mit tud egy szülő csinálni, mikor elmond minden alapot (ne lopj, ne árts), mégis a gyerek rossz társaságba keveredik, olyan a környezete, szimplán buta / manipulálható és megtörténik mégis a baj. Persze a szuperanyáknak észre kell venni a jeleket mert különben megbuktak mint szülő... Nem tudom felfogni.

De ha nem megyek el ennyire radikális irányba elég megnézni, hogy ha ma valaki máshogy néz ki mint a megszokott, az is szülő hiba.



2021. jan. 19. 13:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Én azt vettem észre a kommentelőknél akár ebben a témában akár másban ha 1-2 troll elkezd valami orbitális baromságot írni, vagy szidni a másikat azért mert szerintük rosszul gondolkodik akkor a többi buta ember azt gondolja hogy a troll kommentelőknek van igaza és folytatja az ő hülyeségeiket. De vannak olyan emberek akik teljesen az ellenkezőjét írják annak amit Ők gondolnak és a való életben teljesen normális emberek, de a virtuális világba képesek olyan orbitális baromságokat írni hogy a hajam égnek áll tőle, amit pusztán azért tesznek egyiktől megtudtam hogy elindítsanak egy komment háborút, plusz etessék a trollokat mert szerintük vicces ha sokan egymás hülyeségén veszekednek.
2021. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Az egyesnel a pont!
2021. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Azért mert minden embernek a gyermekkorában átélt tapasztalatai, eltanult viselkedési mintái, kialakult berögződései formálják idősebb korában a személyiségét, tetteit.
2021. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Ugye gyerekkorában a legfogékonyabb az ember. Lehet átéltél olyan traumát kicsiként, ami még most is kihatással van a viselkedésedre, de te nem is emlékszel rá. Ezeket elő szokták hozatni pszichológussal.
2021. jan. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a kedvencem ebben a kategóriában az, hogy ha megjelenik egy olyan kérdés, hogy “Szülök! Mit tennétek, ha a gyereketek...” és valami negatív dologgal folytatódik a mondat, akkor rögtön megjelennek az “elgondolkodnék, hogy mit rontottam el” kommentek. Én ettől már rosszul vagyok tényleg :D Sok kamaszkori vagy felnőttkori probléma eredeztethető a gyermekkorból, szülői mintákból, nevelésből stb., ezt nem tagadom. Csak szerintem most már valami tényleg túl van lihegve, vagy éppenséggel félreértelmezik és kiforgatják az emberek, hogy ebből is egy ilyen erkölcsi vitát tudjanak kialakítani, ami egy ilyen újabb fajta “f***méregetés”.
2021. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Azért mert az emberek egy része olyan álomvilágban él,hogy mindenki egyforma képeségekkel születik például . Mindenki kedves,jóravaló,rendkívül intelligens,tanulékony, szociálisan érzékeny, csak aztán a csúnya rossz szülei elrontják .

Biztos van ilyen,de az esetek többségében el kellene fogadni,hogy léteznek gyengébb értelmi képességű emberek például,vagy szociálisan fejletlenek ,ésatöbbi..

Több kutatás is készült már például arról,hogy egy gyerek 3-5 éves korában nagy eséllyel (90%+) meg lehet "jósolni" ,hogy bűnöző lesz belőle .

Különböző emberek vagyunk,különböző aggyal és képességekkel,a gyerek nem a szülő kicsinyített mása,vagy tükörképe és a nevelés nem minden .

Ha így lenne,akkor nem léteznének olyan családok ,mint amilyet én is ismerek,régi,nagyon jó barátaink 3 felnőtt gyerekkel, ebből kettő egyetemet végzett családos,tisztességes ember,a harmadik meg ki-be járkál a börtönből évek óta ,gyerekkorától kezdve ismerem,mindig problémás,agresszív,bajkereső típus volt . A szülei nemhogy nem bántalmazták vagy eltaszították maguktól,hanem rengeteg pénzt és időt nem sjanálva keresték a megoldást, közben magukat marcangolták és hibáztatták ,körülbelül belerokkantak a gyerek 19-20 éves korára,és akkor "elengedték" a kezét , nem téma köztünk,de tudom,hogy a mai napig hibáztatják magukat (pedig nincs miért) ..

2021. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Tökéletes nevelés amúgy sem létezik. Nem is ilyenekre írtam.

Hanem például az idei VV szériában szereplők botrányos viselkedése. Hogy pl a 18 éves lány hogy megalázza magát ország-világ előtt, mindeneste b.sszák kamerák előtt, dugni tud, de mosni, főzni senki nem tanította, fent van prostituált oldalon. A másik szereti az agresszív kiállású férfiakat, mindig bántalmazó kapcsolatokba fut, nem ítéli el hogy a csávó leszakít egy szekrényajtót, ragaszkodik hozzá stb...

2021. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
6-os nem feltétlen a szülő tehet róla. Akárhol, akármi történhet egy gyerekkel. Ovi, suli, délutáni elfoglaltság, egy idegen, egy film.
2021. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

#7:

Na igen, érdekes módon a kereskedelmi TV csatornákat meg a bulvárt nem okolja senki.

2021. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2%

Mert a mai fiatalok egyszerűen életképtelenek. S ezért valakit hibáztatni kell. A szomszéd Mari nénit nem lehet.

Ha jól emlékszem a film címére : A folyó szeli ketté , ott hiába nevelik egyformán a két fiút ,a kisebb,a szerencsejáték rabja lesz. A nagyobb rendes ember. Pedig ugyanazt a nevelést kapták.

2021. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!