Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenert apámat hibáztatom,...

Mindenert apámat hibáztatom, soha nem novok fel, és soha nem lépek tovább? 27/N

Figyelt kérdés
Anyukamek hamar elváltak. Én 6éves lehettem kb. Apám elvitt magához minden 2.hetvegen.Nagyon hiányzott,és nagyon szerettem.O is szeretett ki is mutatta lelkileg,érzelmileg stb.Egy ideig jó volt minden. Aztán lehettem 8eves kb amikor elkezdett "zaklatni".Mindig fogdosott,simogatott odalent.Megkert hogyha szeretem ne mondjam senkinek.Soha nem akartam Öt bajba keverni ezért nem szóltam.Kesobb csak akkor vett nekem valamit,amikor én is hozza értem stb.Sokszor kertem h ne csinálja,sírtam is Neki,de Ő azt mondta h mindenki csinálja,csak ne mondjam senkinek.Kicsi voltam elhittem.Volt h úgy ébredtem reggel,hogy éreztem h álmomban is piszkált. Egy idő után azt kezdte mondani,hogy mindenki csak így érhet el dolgokat. 12evesen megszakitottam Vele a kapcsolatot 14eves voltam amikor meghalt.Soha senkinek nem meséltem erről,kicsinek elhittem,hogy ez normális,később nem volt szívem egy halottról rosszat mondani.Anyukammal nagyon jó a kapcsolatom,de nincs szívem elmesélni Neki,hogy apám egy gyökér volt.Nem szeretnem h rosszra emlékezzen halála után.Voltam pszichologusnal,sokáig jártam 15-18-ig.Tobb embernél is.Nem jutottunk egyről a kettőre.Ugy érzem az eletem sikertelen.Nem tudom szeretni a férfiakat,felek,hogy lányom lesz,és a parom ezt csinálja majd. Illetve tanultam,normális szakmám van,de eddig egy percet nem dolgoztam benne.Elkezdtem táncolni csak egy lépés volt minden egyéb erotikus munka,de végül nem mentem bele,mert nem szerettem volna,hogy utána rosszabbul érezzem magam.Mostmar szeretnek családot egy férfit akivel ezt megoszthatom,aki megért..De felek. Anyukám amúgy nem látja ezt rajtam,mert sokszor jó kedvem van,rendben vagyok,de vannak hetek/hónapok amikor újra előjön,és akkor csak apámat hibáztatom pedig így már nem lehet.Meg kene bocsájtanom Neki,de nem megy.

2017. szept. 4. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Sajnálom. Igazából szerintem akármi rossz történik veled, ha nem vagy hajlandó elengedni, sajnálod magad és egy halottra haragszol, nem fog semmi változni. Ezzel nem a problémádat akarom leszólni, félre ne értsd. Ez egy döntés, hogy vagy magad mögött hagyod a múltat vagy életed végéig kínlódsz ezen. Változni már nem fog a múlt, de te még dönthetsz úgy, hogy lehetsz boldog, csak rajtad múlik.
2017. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem kell neki megbocsájtanod, mert ez megbocsájthatatlan. Inkább magadnak bocsáss meg, hiszen egy gyereket nagyon könnyű kihasználni, főleg a szülőnek.

Nem csak pszichológusi terápiák vannak, van családállítás, szomatikus terápiák, stb. stb. nézz utána, próbálj ki pár ilyet, hátha segít. Nem kell másokat védened, nem kell egy ilyen "ember" emlékét megvédened, mert nem érdemli meg.

Lehet, hogy segítene, ha anyukáddal megbeszélnéd. Biztosan sokat sírnátok, és ő is magát okolná, de lehet, hogy egy idő után fel tudna ez oldódni benned. Nem tudom, nem merem tanácsolni, mert neked biztosan jót tenne, de nem tudom, anyukád mennyire menne ebben tönkre. Jó lenne valakinek elmondani, akiben megbízol, de nem pszichológus, mert egy pszichológus nem tud szeretetet adni, és neked arra lenne szükséged.

2017. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2 - Így van inkább attól felek,hogy anyukámat ez nagyon rosszul érintene,és ezt nem szeretnem. :(
2017. szept. 4. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Terápiázz tovább, mert ennyi idő után ennyit fel kellett volna dolgoznod, főleg segítséggel. És igen, tapasztalatból beszélek, mert nekem sikerült.
2017. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nem volt benne része,azt hiszi,hogy ez egy döntés,könnyen túl lehet lépni rajta.,pedig az ellenségemnek sem kívánom,mikor gyerekként molesztálnak.40 éves koromig müködött,hogy az a múlthoz tartozik(voltam pszichotherápián több évig elötte),de mikor lányom annyi idös lett,mikor engem kezdtek molesztálni,annál jobban felerösödött a múlt fájdalma.Nekem kineziológus segített,de volt 2-3 évem,mire feltudtam dolgozni.Èn is úgy voltam,hogy halottról jót vagy semmit,meg magamat hibáztattam,hogy megtörtént,de megengedtem magamnak,hogy igenis haragudjak,dühös legyek rájuk.
2017. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Anyád szerencsére elvált ettől az embertől. Szóval nyugodtan elmesélhetsz neki mindent. Talán inkább attól félsz, hogy nem hinné el?
2017. szept. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,eleg oszinte a kapcsolatunk.Ezen kivul mindent tud rolam.Attol felek,hogy elmodnom Neki,es magat okolja majd,illetve rosszul eski majd Neki. Es azt sem ertene talan h eddig miert nem mondtam el.
2017. szept. 4. 23:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Én anyukaként tudni akarnám, akár utólag is, ha ezzel segíthetek a lányomnak.
2017. szept. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne ha elmondanád ezt anyukádnak, akár az egyik ülés alatt szakember segítségével. Egy ekkora titok nem jó ha ott van két ember között. Jobban lennél ha anyukád tudna róla, plusz járj terápiára, ha kell akkor évekig, az biztos, hogy,nem egy alkalom után fogsz meggyógyulni.
2017. szept. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert apád egy ilyen szemét állat volt, nem jelenti azt hogy minden férfi molesztálja a gyerekét. Ez a félelmed feldolgozásra vár. Anyudnak meg azért mond el a dolgokat mert faterod nem érdemli meg hogy tovább falazz neki. Halottról is beszélhetsz ha tetü dolgokat csinált, nem érdemel tiszteletet.
2017. szept. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!