Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek el kéne ezt...

Szerintetek el kéne ezt mondanom a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Hugommal én elég jóba vagyok és ma oda jött hozzám hogy menjek el vele nőgyógyászhoz. Először nem akarta elmondani miért nagyon sokáig kellett faggatni aztán elmondta hogy őt nyáron megerőszakoltak és azóta össze vissza jön meg a menzesze, fél hogy valami baja van. Először el sem akartam hinni, miért nem szólt hamarabb?

Megkért hogy ne szóljak szüleinknek😔

Hugom 18 éves, én 20 vagyok.



2021. jan. 20. 21:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is 18 éves húgom van, én 24 vagyok. Tiszteletben tartanám a kérését, és elmennék vele a dokihoz. Aztán majd látjuk, mi a helyzet.
2021. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
98%

Mindenképp menj el vele a dokihoz. És a szülőknek pedig ne szólj, nehogy elveszítsd a bizalmát. Inkább ő mondja el neki, ha el akarja.

Remélem a húgod lelkileg rendben van, borzalmas ami történt.

Kitartást!

2021. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
97%
Szerintem se szólj nekik! Majd nekik is elmondja, ha már készen áll rá. De ha te ezt megteszed helyette megalázva, esetleg elárulva érezhetné magát! Szóval én nem szólnék. A nőgyógyásznál kiderül mi a helyzet. Természetesen annak eredménye függvényében döntenék a továbbiakról. De mindenképp a húgoddal beszélj elsősorban és ne az ő háta mögött vagy tudomása nélkül!
2021. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
34%

Nem volt az eset óta semmi arra utaló jel, hogy baj van? Miért nem tett feljelentést? Ilyenkor az ember lánya segítséget kér...

Nem bántásból, de nemlehet, hogy nem is erőszak volt, csak megbánta?

2021. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
27%

Semmiképp se mondd el a szüleiteknek. Esetleg biztasd, hogy mondja el ő, de ha erre nem hajlandó, akkor ezt tartsd tiszteletben.

Amúgy én is arra tippelnék, hogy nem volt az erőszak, csak esetleg a szüleitek tiltják a szexet vagy mit tudom én, és ez a vállalható verzió.

Ha együtt laktok, és normális testvéri viszony van köztetek, nehezen hiszem el, hogy nem vetted volna észre rajta utána egyszerűen a viselkedésén. És ugyanígy nagy valószínűséggel a szüleid is észrevették volna, hogy valami nagyon megváltoztatta az ő lelkét azóta.


Tényleg, őszintén: te észrevettél változást azóta a viselkedésén? Láttad jeleit annak, hogy komoly trauma érte akkor?

2021. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
93%
Azt mondom, tartsd tiszteletben a kérését. A húgod egyrészt nagykorú, joga van megválasztani, kivel osztja meg a személyes problémáit. Másrészt a szüleitek nem a hatóság, tehát ha beszámolsz nekik, attól az elkövetőt nem büntetné meg senki (mert a feljelentéshez a húgod kellene). Ha eljátszod a testvéred bizalmát, az nemcsak neked rossz, hanem ő is elveszítene egy támaszt egy ilyen szörnyű helyzetben. Inkább arról próbáld meggyőzni, hogy menjen el pszichológushoz, mert egyedül nehéz feldolgozni egy ilyen traumát, és ha kicsit erőre kapott lelkileg, tegyen feljelentést. Ha később esetleg be akarja avatni a szülőket, az az ő dolga.
2021. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim válasza:
97%
Ne mond el a szüleiteknek! Csak menj el vele
2021. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%
ha a húgod megbizik benned, akkor ne játszd el a bizalmát. segíts neki amiben csak tudsz!
2021. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Én nyáron sokat dolgoztam alig voltam itthon. Mikor haza értem este ő már aludt.

Csak az volt furcsa hogy mikor hétvégén hívtam hogy jöjjön velem vásárolni nem akart nem volt kedve hiába kérdeztem akkor hogy mi baja nem mondta el, akkor gondoltam hogy valami pasi biztos szerelmes.. Jegyei is romlottak suliban.

Nem tiltják a szexet a szüleink, nekem már van barátom és nem bánják nem mondtak ilyesmit hogy nem szabad.

Szerintem igazat mond láttam rajta hogy nagyon rossz neki ahogy mesélte sírt is.

2021. jan. 20. 22:40
 10/39 anonim ***** válasza:
97%
Csak legyél mellette, a szüleiteknek pedig ne szólj. Bízik benned, szüksége van rád, ne áruld el őt.
2021. jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!