Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnának csinálni az...

Mit tudnának csinálni az idősek otthon?

Figyelt kérdés

Egyke huszonéves vagyok, szüleim 70 felettiek, megfelelő (idős) kondiban. Folyton csak otthon vannak, iPadjükön videót néznek, olvasnak. Én pedig hétköznap dolgozom, hétvégén általában barátokkal vagyok. De elérkeztem oda, hogy ki fogok költözni majd.

Egyrészt pandémia is van, de mit tudnának csinálni otthon? Milyen kreatívat tudnék nekik kitalálni?


(Természetesen, ha elmúlik a pandémia, akkor veszek nekik úszásra bérletet, hangverseny bérletet, el tudnak menni utazgatni...)


Minden jószívű ötletet köszönök!



2021. jan. 23. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fú, hát a lehetőségek száma végtelen, attól függ inkább, hogy mihez van affinitásuk.

Olvasás. Puzzle. Kézműves tevékenységek (ami kb a fafaragástól a kötésen át a tűnemezelésen át minden lehet).

Nekem mondjuk az anyám még 60 sincs, de nincs jó kondiban, ülő munkát végez, sokat fáj a háta. Orvosi oka nem ismert egyelőre. Mi vettünk neki gumi expandereket, azzal szokott edzegetni a hátára. Eleinte fintorgott rá, és láthatóan hülyeségnek tartotta, de ahogy elkezdte használni, megszerette. Ehhez nem kell ugye nagy fizikai erő, annyit csinál, amennyi jól esik. Mondjuk már rászokott az általam otthon hagyott evezőpadra is. :) Ilyesmik jók lehetek időseknek is, ha aktívak akarnak maradni.

Meg kell találni, hogy mi az, amit szívesen csinálnak.

2021. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a szüleid 70+ évük alatt elég jól elszórakoztatták magukat. Nem hiszem, hogy neked kell kitalálnod, mivel foglalkozzanak odahaza. Olvasás, filmnézés, gondolom, főznek is, meg lemehetnek sétálni. Lehet, hogy nekik ez bőven elég. Ha meg nem, akkor elég tapasztaltak, majd kitalálják maguk.
2021. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
ugyanazt amit eddig. Eddig is megvoltak nélküled..ezek után is meglesznek nélküled.
2021. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok 70, de úgy néz ki, hogy otthon maradásra leszek ítélve. Mit fogok csinálni?

Olvasni. Tv. A feleségemmel társas. Stb...

2021. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Igazából ha ők nem unatkoznak és elvannak így, az a lényeg.

Egyébként pl az én nagymamám amíg szellemileg egészséges volt, szeretett keresztrejtvényt fejteni, sokat kötött (kesztyűket, sálakat), nagyon sokat puzzleztunk, társasoztunk, esetleg kártyajáték (azt tudják ketten is).

2021. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem mindkét nagymamám él még, mindketten 80 fölöttiek, de nagyon más személyiségek.


Az egyik aktív életet él, föltalálja magát, ide-oda megy, tanfolyamokra iratkozik be, sokat varr, kertet gondoz, rengeteg szobanövénye is van stb.


A másik sajnos depressziós hajlamú, és nem találja fel magát valami könnyen. Igényli, hogy foglalkozzanak vele. Nem keres társaságot magának. Neki tényleg segíteni kell, hogy kimozduljon, programja legyen, csináljon valamit és ne őrüljön bele a semmittevésbe (és ez nem csak a járványidőszakra vonatkozik, már előtte is így volt).


Szóval a szüleid személyiségétől függően tényleg szükség lehet rá, hogy ilyesmivel segítsd őket. Ezt azért írom, mert néhány válaszoló furcsállta a kérdést.

2021. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Anyád ötven évesen szült téged?
2021. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

7# olvasd már el légyszi' újra.

Huszonévesről van szó. Az lehet 28 éves is. Ha pl 71 az anya, 75 az apa, akkor 43 éves volt az anyukája amikor született.

Mi ebben a meglepő, régen is ilyen korban szültek. Na nem a '70-es években, hanem az '45-'50'-esben.

2021. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

73 éves vagyok, évek óta egyedül élek. A gyermekeimmel, unokáimmal a járvány miatt csak telefonon beszélünk naponta és - bár hiányoznak - nem unatkozom egy percig se.

A napi rutin-feladatok mellett jut idő egy kiadós sétára, szobakerékpárra, rengeteg keresztrejtvényre, szudokura, mindennapi olvasásra, filmnézésre, számítógépre.

2021. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A hetvensok éves szomszédnénim, kész botanikuskertet nevelget mióta nem mehet sehova.
2021. jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!