Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ilyen vágyakkal...

Mit tehetnék ilyen vágyakkal és családdal? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Először is a családom halálra szekál hogy legyen már párkapcsolatom és gyerekem, de egyiket sem akarok. Főleg hogy aromantikus vagyok (mint az aszex, csak én érzek vágyakat de semmi romantikus érzést nem). A családom nem igazán szereti ha más véleményen vagyok, amit gondolnak az a tuti. Ezen gondolkodtam hogy egy másik aromantikus lányt magamhoz veszek szobatársnak, eljátsza a páromat és azt mondjuk majd, hogy meddők vagyunk...

Másodjára a szüleim örülnének ha tanár lennék, pedig nem olyan a személyiségem, és éhen halnék, a gyerekeket sem kedvelem. Persze szerintük nagyon jó tanár lennék, és csak így élhetek meg. Ha pedig tiltakozom, azt mondják csak bölcsész vagyok nem okos mérnök vagy informatikus mi az eget csinálnék mást. Szerintetek mit csináljak?



2021. jan. 26. 12:03
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
#10, igen ezt teszem most, de a kérdés, hogy később jobb ha mint föntebb írtam, füllentek és álkapcsolatom lesz?
2021. jan. 26. 12:39
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te tettél fel egy ugyanilyen kérdést...

Nem kell foglalkozni velük. Azt tudatositsd magadban, hogy nekik is megvan a joguk a saját véleményükre, nem kell neked meggyőzni őket. És persze fogadd el, hogy ha nagyon különbözol egy közösségtől akkor előbb utóbb kikerulsz belőle. Mivel itt a csaladodrol van szó, ezért nyilván nem teljesen fog megszakadni a kapcsolat, de könnyen lehet hogy kikerulsz a családi verkeringesbol.

Ezeket nem rosszbol írom amúgy, hanem szemlélődő objektivitással, mert velem is hasonlóképp történt. De megmondom őszintén én biztos voltam abban hogy amit akarok az nekem jó, és az az én utam, ezért nem éreztem szükségét, hogy magyarazkodjak vagy elfogadást harcoljak ki. És aztán az életem igazolt is, mert jó életem lett, meg az elismerést is megkaptam.

(Végül sokkal később lett gyerekem, és valahol talán pont azért támadt fel bennem a vágy, mert nem voltak külső elvarasok)

2021. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
11: Nem kell álkapcsolat. Ez a te magánügyed. Nyilván nem fognak senkit sem rád erőszakolni. Ha lenne barátnőd, akkor meg azzal piszkálnának, hogy mikor lesz gyerek. Ha van gyerek, akkor azzal, hogy mikor jön a kistesó. Ha piszkálni akarnak, akkor mindig találnak valamit, amibe beleköthetnek. Tényleg nem kell ezzel foglalkozni, nem kell ennyire komolyan venni. Én biztosan valami komolytalannal ütném el, pl. igen szeretnék gyereket, ötöt is.
2021. jan. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

#12, nem igazán írtam ki még kérdést de mindegy :)


érdekes meglátás, de nem bánnám, ha külön költöznék biztosan kiszorulnék...

2021. jan. 26. 12:51
 15/30 A kérdező kommentje:
Tudom, az lenne a leghelyesebb ha meggyőzöm őket a fentiekről, de ez több év fárasztó konfliktust fog eredményezni. Őszintén utálom a konfliktust...
2021. jan. 26. 13:00
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem az a helyes ha meggyozod őket, a helyes az ha elfogadod hogy mások mást gondolnak, te pedig éled az eletedet úgy ahogy szeretnéd.
2021. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
59%
Minden gndolatodat a szüleidnek való megfelelés foglalja le, még gyerek vagy.
2021. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hiába kívánnak neked családot, gyereket és tanári pályát, ahhoz az ő kívánságuk kevés, mert nélküled egyik sem valósul meg, így el is engedheted. Nem kell álkapcsolat, meg semmi, hogy bírná ezt ki egy lány, ki akar ilyet kamuzni, akkor inkább legyen majd egy kapcsolatod, nem lesz családosdi aztán kész. Nem fognak helyetted az oltárhoz állni, gyereket csinálni, úgyhogy hiába kérlelnek úgyis. Ha kamu barátnőd van, az további bonyodalmat szülne, amellett h nem is kivitelezhető ez normálisan, a lányt is beáldozni azért mert megfelelési kényszered van, és jaj mit mondanak a szüleim. Szard le, úgyse tudnak semmit csinálni, hanem mész tanulni tanári pályára és nem csinálsz gyereket, nem alapítasz családot. Nem tudom elképzelni hogy egy családnak nincs jobb dolga, mint ezzel szekálni a gyereket, ma már kitolódik minden, ha meg felnőtt vagy már, akkor meg külön élsz és ennyi, csinálod amit jónak látsz. Ha gyerek vagy, akkor meg mit kell erről beszélniük annyit. Engedd el, nem aktuális még neked ez a kérdés, és ennyi. Mondd meg, hogy nem érdekel a tanári pálya és majd ha tudod mit akarsz tanulni, akkor azt fogod. Én tanári pályára mentem, 2 év után jöttem rá, hogy ez nem az én utam, szakot váltottam és ennyi. A szüleim sajnálkoztak, de beletörődtek. 20 évesen már semmi beleszólásuk nem volt, felvételiztem, stb., nem kellett az engedélyük és a véleményük se. Azt sajnálom, hogy az ő javaslatuk miatt szúrtam el 2 évet államin. Viszonylag időben kapcsoltam. Nem hazudozni meg kamuzni kell, hanem irányítsd a saját életedet, legyenek céljaid, álmaid. Talán nem vagy elég karakter, azért próbálnak segíteni. Lehet, hogy csak nem találtál még olyan lányt, akit igazán szerettél volna. Jön a rózsaszín köd, és megváltozol. Ilyen is van. Mi sem vagyunk romantikus alkatok a férjemmel. De attól még boldog család vagyunk, gyerekkel.
2021. jan. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Tanulj ki egy olyan szakmát, amivel eleget keresel ahhoz, hogy szobát bérelj, költözz külön, és ne menj túl gyakran haza. Minél többet bsztatnak ezekkel a dolgokkal, annál ritkábban látogasd őket.
2021. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
#16, bocsánat rosszul fogalmaztam, nem meggyőzni, hanem elfogadtatni hogy mások a vágyaim és így is maradok. Amúgy friss egyetemista vagyok nyelvszakon, még otthon lakok egy ideig...
2021. jan. 26. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!