Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek én látom rosszul...

Szerintetek én látom rosszul a dolgot vagy anyám?

Figyelt kérdés

Semmit sem tudok csinálni, nem tudok menni sehova sem, mert mindenbe beleszól.

Van egy fiú, akivel beszélgetek, meg találkozgatok, de neki ez nem tetszik, mert neki a fiú nem szimpatikus, pedig alig beszélt vele pár szót, egyáltalán nem is ismeri. Bármit is mondok neki róla, ő mindent jobban tud, mint én, és még ő magyarázza meg nekem, hogy mi történt akkor, amikor én meg a fiú kettesben voltunk, mert ő jobban tudja, hogy mi történt, mint én, aki ott volt. És nem lehet neki elmagyarázni, hogy fejezze már be, mert nem volt ott, nem látta mi történt. Azt is jobban tudja, hogy a fiú mit érez irántam, meg, hogy én mit érzek a fiú iránt. Egyszerűen hiába mondom neki, hogy ő nem tudhatja jobban, mint mi, nem érti meg.

Mikor mondom anyának, hogy megyek, mert találkozok a fiúval, akkor ő egyből a plafonon van, meg hogy akkor költözzek hozzá, vagy apámhoz, mert ő ezt nem fogja tűrni, hogy én vele vagyok.

Egyszerűen már nembírom!

A múltkor mondtam is anyának, amikor megint összevesztünk, hogy oké, akkor holnap költözök apámhoz, erre ő fel volt háborodva, hogy mit képzelek én magamról, nem megyek én sehova sem. Sírt, kiabált, elhordott mindennek. Felhozta a fiút is, hogy én mekkora egy k*rva vagyok, amiért vele vagyok.


Ha bárhová máshova el akarok menni, akkor is, hat ő nem visz el, meg nem fog értem jönni stb.. mondtam is neki, hogy nem is kell, mert van busz, fel tudok rá szállni és elmenni vele, meg haza is jönni, vagy ha esetleg hétvégén mennék, akkor apa elvisz, meg hazahoz.

Ilyen esetben meg azt mondja, hogy akkor nem is kell, hogy hazajöjjek, menjek oda ahova akarok lakni.

Amikor egyszer egy ilyen alkalommal nem mentem haza, balhét csapott, hogy milyen hálátlan vagyok stb..

Apa mondta, hogy kifizeti a jogsimat, meg vesz nekem egy autót, hogy akkor könnyebb lenne nekem, de anyának az sem tetszik, mert mit képzelünk mi magunkról, mert amíg én az ő házában lakok, az lesz, amit ő mond. Mondtam akkor is neki, hogy akkor megyek apámhoz, de ugyanaz a reakció, hogy nem megyek én sehova, kiabálás, sírás stb...


Egyszerűen már nem bírom ezt! Annyira elegem van már, hogy nem hagyja, hogy éljem a saját életemet.

18 éves vagyok, lassan 19, felnőtt, és nem mehetek oda ahova akarok, nem lehet azzal a fiúval akivel akarok, mert neki az nem tetszik.

Szeretem anyát, mert egyébként egy nagyon aranyos, jószívű teremtés mindenkivel, de szerintem engem túlfélt vagy nem tudom, és hiába mondom neki, hogy hagyja már, hogy éljem az életemet, egyszerűen nem hagyja!


Bennem van a hiba? Én látom rosszul a dolgokat vagy anyám?


Tudom, kicsit hosszan írtam le, lehet egy kicsit össze-vissza is, de köszönöm, ha végigolvasod.:)

18L



2021. jan. 29. 04:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

em mehetek oda ahova akarok


dehogynem, viszlát.

2021. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Igen, még anya tart el, mert még iskolába járok.

Nem egyke vagyok, van két testvérem, de ők idősebbek és már rég elköltöztek.


Anya hagyta ott apát 5 éve. Azóta apa egyedül él, tőlünk nem annyira messze. Apa sosem fizetett gyerektartást, mert anya nem kérte tőle, ő meg nem fizette.


A fiút nem merem ide elhozni, akkor abból nagyon nagy balhé lenne, mert anyának nem szimpatikus.

2021. jan. 29. 11:32
 23/27 anonim ***** válasza:
96%

Tehát helyben vagyunk....

Legkisebb gyerek, magára maradt anya.


Foggal-körömmel ragaszkodik hozzád, mert amint kirepülsz, azonnal egyedül marad.

Nem normális dolog!

2021. jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már végképp nem értem. Apád lakásában nincs egy asztal meg egy szék, ahol tanulni tudnál? Támogatna is, egyedül él nem messze, akkor miért nem mész oda hozzá? Minek mész haza mindig újra, és hallgatod végig anyád kirohanását? Mivel tud ennyire zsarolni?
2021. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Savlekotő ***** válasza:
71%
Ide vezet az egyedül álló keserű anyuka szindróma aki a gyerekét pótléknak használati tárgynak nézi,anyád tipikus példája.. Költöznék apámhoz. 25 évesen is ezt fogja csinálni,vagy még a boltba se enged ki.
2021. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
72%
Anyukádnak nem lehet könnyű természete. Viszont nem kell ahhoz sokat beszélni valakivel, hogy az ember átlássa, megérezze, milyen ember lehet. Én is meg tudom mondani bárkiről, hogy milyen ember, ki sem kell nyissa a száját. De ehhez beleérzés kell és élettapasztalat, ami neked még nincs. Viszont anyukád jobban tenné, ha csak egyszer mondaná el a véleményét, és utána várna, vajon hogy alakul a kapcsolat. Biztos neki lesz igaza, de azzal, hogy állandóan mondja, mondja, azzal csak azt éri el, hogy elüldöz maga mellől. Ha egyszer mondja el a negatív véleményét, azt is - gondolom - megértenéd, nem felejtenéd el, és annak megfelelően figyelnéd te is azt a fiút. - Amit apukád csinál, hogy kocsit akar venni a 19 éves lányának, hát, ezt én sem helyeselném!!!
2021. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem volt nálatok a fiú, akkor honnan tudja anyukád, hogy nem szimpatikus? Egyébként az igaz, hogy úgy is meg lehet állapítani egy párról, hogy szeretik-e egymást, ha csak látod őket messziről, hiába nyalják-falják egymást. Olyan ritkán látni igazi szerelmes párt,sajnos. Annak egész más az aurája, még ha nem csókolóznak, de ahogy egymás kezét fogják, abból is süt az érzelem.Lehet, te még nem vagy elég idős ahhoz, hogy ezt meglásd, de anyukád igen. És ezt is hiányolhatja. Lehet,hogy igaza van, de akkor sem az a megoldás, hogy egyfolytában mondja a rossz véleményét. Egyszer mondja el, többet ne. Mondd meg neki.
2021. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!