Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak? Talán én látom...

Mit csináljak? Talán én látom rosszul ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves vagyok, lány. Anyukámmal élek és a nagyszüleimmel. (A szüleim elváltak még régebben.)

A nagyszüleim elég régi módiak, főleg a nagypapám. 2 éve lettem gimis, ahol elektronikus ellenőrzőn keresztül követem a jegyeimet, hiányzásaimat, stb. Elég internet ellenes (pedig a mai világban szinte mindenhol előfordul). Ekkor nagy nehezen beköttette az internetet a házba. Azóta az a mániája, hogy édesanyám és én, éjjel nappal az interneten lógunk, telefonozunk, ami nem igaz. (anyával balhézott pár hónappal ezelőtt, hogy biztos fent vagyunk, mert kiment az éjszaka közepén a wc-re) Gyakran szoktam a telefonomon keresztül beszélgetni a barátommal, barátokkal hiszen az én koromban mindenki ezt csinálja. Valamint anyukám is, hiszen a párjával ott tartják a kapcsolatot, de ő sem öreg az ilyesmikhez.

Rendesen félek elővenni a közelébe a telefonom, bármihez is, pl. ahhoz is hogy megnézzem hány óra van. 59 éves férfiról beszélünk. A nagymamám kapott egy új telefont (ő 60 éves) amin van egy játék, azon szokott naponta kb. 2x játszani, nem sok időt, de ezt is megjegyzi, hogy olyan már ő is mint mi, függő, stb.

Mit lehet ez esetben csinálni? Beismerem, hogy amikor ő volt ennyi idős, akkor valóban nem voltak telefonok, laptopok, de miért nem tud haladni a korral? Megérteném, ha anya, én és mamám is olyan rossz dolgot csinálnánk a telefonon, de mamám egy ártatlan játékkal játszik, anyukám és én pedig csak beszélgetünk Messengeren keresztül, én néha megnézem a híreket Facebookon, valamint végignézem az Instagramot is, de ennyi.



2016. aug. 6. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit ne csinálj vele, egyik füleden be/másikon k!

Egy 60 évest már nem lehet megváltoztatni...

2016. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elsovel. Az idosek mar nem valtoznak, olyanok, mint a gyerekek. Ez csak rosszabb lesz. Tanuld meg kizarni a butasagaikat. Egyre rigolyasabb lesz es nehezebb lesz kezelni.
2016. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát neki is van biztos vmilyen függősége (pl. tévét nem néz?). Ezzel vissza lehetne vágni neki.

Amúgy egy 60 éves még nem olyan idős... én apum ennyi éves és bőven internetezik (emaileket olvas, időjárást néz, Fekete Özvegyezik). Bár ő azt mondta, hogy ez természetes, ha az ő korukba lett volna internet meg okostelefon akkor biztos ők is ezt nyomták volna egész nap :)

2016. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De, mikor itthon van, mindig megy a tv. Nincs olyan alkalom, hogy ki lenne kapcsolva, kivéve ha alszik.

Bárcsak Ő is olyan lenne, mint a te apukád :D :/

2016. aug. 6. 17:18
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek, ha az ő korukban lett volna internet, akkor tuti nem mentek volna a földekre kapálni, hanem ők is chateltek volna, talán nagyobb függők lettek volna mint mi. Sajnos nem tudsz vele mit kezdeni, ennyi idősen már nem fog változni.
2016. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hozzá türelmed, akkor tanitsd meg internetezni. Inkább számitógépen, mint okostelefonon, mert szgépen könnyebb. Az a mai világban abszurd, hogy ellenzi az internetet, és küzdeni kell a lakásba való bekötésért. Mutasd meg pl. neki az időjárási radart, hogy láthatja mikor jön az eső. Illetve mutass neki olyan oldalakat, amelyek az ő érdeklődési köréhez tartoznak, pl. sport... 59/N
2016. aug. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Lehet ez lesz.
2016. aug. 7. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:

"ha az ő korukban lett volna internet, akkor tuti nem mentek volna a földekre kapálni, hanem ők is chateltek volna"


Persze, a földeken meg minden megtermett volna magától, mi? Neked is biztos minden megterem majd a hűtőben magától, akkor is, ha te egész nap csak csetelsz...

2016. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!