Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családsegítős probléma, megoldás?

Családsegítős probléma, megoldás?

Figyelt kérdés
Szóval megpróbálom röviden,ma volt nálam, épp az előbb, és tisztára le vagyok fagyva, 2 hónapos korától fél évig családsegítő,jött ki hozzánk, rendeltek, mert fogyni kezdett hirtelen, elapadtam, nem tudtam tovább etetni, egyik tápszert sem fogadta el, bukott nagyon sokat.. azóta már megoldódott, viszont egyik szomszéd mert társasházban élünk olyan bejelentést tett hogy mi, én.. magára hagyom a gyerekem és olyankor sokat sír?????? sosem hagytam magára a gyerekem, még a saját anyukámra sem mertem annyira féltem! hozzátette azt is hogy mi esténként lemegyünk futni? és így fu.. semerre nem megyünk,még boltba se, szó szerint, nagyon ritkán, rokonokhoz, de ennyi. Legelső ilyen bejelentés ami alaptalan!! Nyáron ki akartunk menni dolgozni Angliába.. ezért is zavar a helyzet! Mit lehetne tenni?
2019. ápr. 1. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Mi ellen mit lehet tenni?

A hülye szomszéd ellen? Semmit.

2019. ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet tenni semmit. Ha kiderül, hogy alaptalanok a bejelentések, már nem fognak reagálni rájuk.
2019. ápr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az ellen, hogy újra fél évig benne legyünk a felügyeletükbe, mert ki szeretnénk menni, ráadásul oktalan a bejelentés! Már pont vége lett volna az egésznek erre ma kaptak egy ilyen hívást! Ki is jöttek, és egyszerűen nem értem az egészet. Egy idegen alaptalanul mondd bármit erre meg bumm oké tuti így van? semmilyen vizsgálódás, megmondtam nem fogom most aláírni hagyjon időt átgondolni, azt mondta jelezni kell akkor a főnökének hogy mi nem működünk együtt és eljárás? lesz.
2019. ápr. 1. 12:28
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz, ha együttműködsz. Mégis milyen vizsgálódás lesz? Hallgatóznak majd az ablakotoknál, hogy sír-e a gyerek? Vagy nézik, hogy mikor elmész futni, van-e valaki a gyerekkel? Nem lesz semmi, akkor mész külföldre, amikor akarsz. Ha viszont nem működsz együtt, akkor kötelesek ezt jelezni a gyámhivatalnak, ami már komolyabb dolog.
2019. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont hasonló történt velünk a hetekben. Csak nekünk hirtelen jelent meg a családsegítő, hogy egy nem kedvelt szomszéd bejelentette, hogy itt gyermek bántalmazás van. Hát mondanom se kell mennyire levert a víz amikor kimondta. Holott soha nem volt bántva, a kezére se volt soha csapva meg semmi. Elmondtam a családsegítőnek hogy, valószínűleg az egyik szomszéd lehetett a bejelentő akinek nem tetszik hogy a gyerek sír. Hisz képes át üvölteni az öltöztetést a pelenkázást és ordít ha nem kap meg valamit. Jó. El kérte a védőnő meg a gyermekorvos elérhetőségét (mondtam is hogy mi havonta 1szer járunk mindkettőhöz mivel a gyerek laktózérzékeny így nem nagyon megy a súlya). Fel sem vette a kapcsolatot senkivel 1 hét múlva hozta a papírt, hogy lezárták ezt az "ügyet" mivel itt nincs probléma. Ha esetleg rosszba vagy a szomszéddal vagy volt a bejelentésnek valami előjele, mondd el a családsegítőnek, vagy beszélj a védőnővel. De úgy is kifog derülni hogy nem igaz, szóval ne aggódj. :)
2019. ápr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

De ha minden rendben van és foglalkoztok a babával, akkor miért ellenkezés a családsegítőssel? Működj vele együtt, bizonyítsd be, hogy te igenis mindent megteszel a babáért és alaptalan volt a feljelentés. Pont azért, hogy többet ne járjanak a nyakatokra.

Az angliai utat meg halasszátok el vagy beszéljétek meg a családsegítőssel munkatárssal vagy menjen előre apuka ti meg majd követitek.

Érdekes, az én lányom is extra sírós, de ha valaki ez miatt küldeném ránk a családsegítőt, akkor inkább megpróbálnék segítséget kérni a szakembertől, hogy mit tudnék máshogy csinálni vagy milyen vizsgálatokra vigyem, hogy kiderítsük a sok sírás okát.

2019. ápr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejelentést kap a családsegìtő, mindenképpen ki kell mennie kivizsgálni. Ha hetente, akkor hetente. Ez ìgy van jól.

Ha nem ìrod alá, magadnak csinálsz bajt. Olvastad egyáltalán, mit ìrt le? Ha nem talált semmit, akkor azt jegyezte le, hogy alaptalan volt a bejelentés.

Ha van a feljegyzésben olyan, amivel nem értesz egyet, nyugodtan odaìrhatod a lap aljára a véleményedet kultúrált stìlusban.

Az angliai költözéshez a családsegìtőnek nincs köze.

2019. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Mindenképpen működj együtt velük,mert ha nem teszed azt fogják gondolni hogy lehet van alapja a bejelentésnek és azért nem akarsz együtt működni velük.( Én meg is mondtam a családsegítőnek, nyugodtan jöjjön amikor szeretne, illetve hívja nyugodtan a védőnő/orvost mert nekem aztán nincs rejtegetni valóm.)És ha esetleg jelzik a gyámhatóság felé akkor abból már nem fél éves felügyelet lesz.
2019. ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én mindent elmondtam, azt hogy nem olyan sírós.. szemet nem sírósabb mint a többi gyerek DE hozzátenném 1 gyerek van még a társasházba, ő meg kamasz! még csak 2 foga van, jön a többi.. nem szeret öltözködni, tisztába tevéskor is nagy harcok vannak mert szinte lehetetlen úgy forgolódik aztán meg üvölt hogy én le merem fogni mert muszáj. tény és való voltak olyanok hogy munkatársa jött férjemért és garázsba le kellett szaladnom a gyerek kabátjáért.. de az 2 perc! esküszöm nem volt több, meg hogy mondom nem vagyunk egy kimozdulósak, anyukám sokszor jön, együtt megfőzünk, munkája miatt szegény egész nap rohangál, ha úgy van (általában igen) megkérem vásároljon már be nekünk és ha jön kifizetem, vagy előre odaadom hogy vegye meg, rokonoknál is sokat vagyunk de a szomszédok nem látják? ugye van x hetente takarítás, én a picitől nem tudok úgy szabadabb időt magamra, szóval másik szomszédnak fizetek !! havonta hogy bevállalja az én részem. Azért volt gyanús ez a lap mert egyszer azt mondta nincs köze a hat hónapos dolognak.. hogy újra listán legyünk, mert már januárba alá kellett volna írnom, de az az ő hibája mert nem jött, rajta is volt január, meg hogy ez az újévi mizéria, és mondtam ugye adjon időt gondolkozni aláírom később ott meg azt mondta hogy jó mivel januárba kellett volna ennek már mindegy 1 hét- vagy nem.. aztán meg rávágta hogy de akkor jelentenie kell hogy nem vagyok hajlandó együttműködni, én mondtam neki szóban! jöhet bármikor hétfőnként, hogy lássa a dolgokat, "írásba kell foglalni" írjam alá" ezért gyanús az egész, azt is mondta volt már 1 hasonló ügye de ott gyerekbántalmazás volt,és nem teljesen volt komplett a szülő,és nem csak 1, hanem vagy 8 szomszéd telefonált amiből ügy is lett. Ja meg utoljára meg azt mondta ez a papír nem ez hogy újra fél évig... aztán meg azt hogy de ez az a papír, azonnal írattam vele egy lapot amit én is aláírtam hogy tagadom ezt az egészet hogy én magára hagynám bármikor.
2019. ápr. 1. 13:06
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem érted meg amit többen is írtak.Ha kapnak egy bejelentést akkor ők azt ki kell vizsgálják. Ha a picitek megfelelően fejlődik és rendesen gondozzátok akkor nem tiltakozni kell, hogy márpedig te nem működsz együtt hanem azt mondani, igen jöjjenek ki nézzék meg itt minden a legnagyobb rendben van.

Amúgy nem értem mit fogsz kint csinálni a még nem is egy éves babáddal, ha kimentek? Mit fogsz dolgozni? Ha csak egy szobát béreltek+szitter ha te is melózni akarsz simán elviszi a keresetetek úgy hogy tényleg igénytelen helyen kell meghúznotok magatok, zsúfoltságba egy házba 5-6 családdal is akár.Hát nem vinném ilyen körülmények közé a gyerekemet, ha pld még csak nem is tervezek dolgozni.


Működj együtt a családsegítővel ezt lehet ilyenkor tenni.

2019. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!