Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan bocsássam meg a szüleim...

Hogyan bocsássam meg a szüleimnek hogy pokollá tették a gyerekkorom?

Figyelt kérdés

Tudom hogy meg kell bocsátanom mert csak így szabadulhatok fel és így száll el minden negatív ereje és így kerülhet a helyére az életem. De sajnos hiába olvasok erről sokat, hiába ismerkedem a témával mégis kínai nagyon nekem. Mindenhol azt olvasom hogy a legnehezebb dolog amit érzek is. Nagyon nem tudom hogyan csináljam. Ha van köztetek aki ezt meg tudta tenni az elmondaná nekem hogy miként sikerült neki? Mit kell tennem? Lépésről lépésre? Illetve akinek sikerült annak jóra fordult az élete ahogy én is remélem hogy velem így történne? Köszönöm szépen a válaszokat!

U.I.: Nagyon elvesztem tényleg ebben és mindenáron el akarom engedni



2021. febr. 6. 17:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
58%

Semmi konkrétumot nem írtál.

Mit kell megbocsátani? Nem engedtek el fesztiválozni?

2021. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%
? Mit tettek?
2021. febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy, ha nem megy. Én sem megbocsátottam, “csak” elengedtem, tovább léptem. Elfogadtam, hogy nem voltak képesek jó szülők lenni, talán a zagyva sötét fejükben még jó szándékkal is gondoltak ránk. Viszont nem tudom hogy kell jó szülőnek lenni, ilyen meg nem akarok lenni, így részemről a vérvonal megszakad
2021. febr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
87%
Nehéz. Én azt szoktam bemagyarázni magamnak, hogy akkor ez volt a tőlük telhető legjobb, többre nem voltak képesek, mert ők is áldozatok áldozatai voltak, ők is csak a kapott traumát görgették tovább stb. Persze ez nem jogosítja fel őket erre a viselkedésre, de nem vagyunk tökéletesek. Mindnyájan a boldogságot keressük, ám sajnos vannak olyan emberek, akik a saját gyermekeiken is átgázolnak ennek érdekében.
2021. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem en sem a kérdést... mit kellene megbocsátani? Meg miért kell?


Nekem tényleg pokollá tették az eletem. Nevelőapam vert, anyam hagyta. Kb mindentől tiltva voltam, emiatt barátaim nem voltak.


Én nem bocsátottam ezt meg nekik a mai napig. Nem is akarom. Csak túltettem magam rajta

2021. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsátani azoknak kell, akik kiérdemlik.
2021. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
94%

Uh, az 5-ös szóról szóra az én életemet írta le.

Egyetértek, nem tudom, miért kellene megbocsátani.

Ha, ismétlem HA bocsánatot kérne az apám, akkor talán megbocsátanék neki - de erre soha nem fog sor kerülni. Úgyhogy így járt ő is, meg én is.

2021. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Látom kár volt ide bármit is írni
2021. febr. 6. 18:36
 9/40 anonim ***** válasza:
92%

Az én párom megbocsátott a görény apjának, és? Ugyanolyan görény, mint volt.

De okoskodj tovább bátran, kérdező.

2021. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem. Bármennyi dolgot leirhattál volna. Ehelyett egy random szövegkonteksztus közepébe belemartál és ide köpted. Érthetetlen a kérdés kedves kérdező. Ne tessék megharagudni.
2021. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!