Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülők gyerekei!...

Alkoholista szülők gyerekei! Hogy tettétek túl magatokat a gyerekkorotokon?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 11. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy. Alkoholista lettem én is.
2020. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, iszok mint apám. Na engem még nem kellett hazahúzni. Egyébként piás-piás között is vannak ám nagy különbségek.
2020. ápr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
1-es vagyok. 25 éves koromig semmit sem ittam, mert nem akartam alkoholista lenni, aztán jött egy depresszió, pánikrohamok, nem találtam megfelelő segítséget, végül inni kezdtem és rászoktam. Ez még a 2000-es évek legelején volt, de mostanság sokkal több segítő szakember van. Egyszer egy pszichológus azt mondta nekem, hogy aki függő családban nő fel, az maga is függő, akkor is ha nem iszik, drogozik, nincs semmi egyéb függősége, csak épp függő módon működik. Szóval a megoldás a segítség-keresés lenne. Pszichológus, segítő csoportok, stb...
2020. ápr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A mai napig érzem magamon a hatását.

37/ffi

2020. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk lelki terror volt ha apam ivott, fizikai nem, molesztalt is,bar szerencsere nem eroszakolt meg. Amint lehetett kolis lettem, aztan a fovarosban kezdtem el dolgozni es bar az elet ugy hozta hogy meg egyszer haza kellett koltoznom hozzajuk a valasom miatt, amint megerosodtem elkoltoztem ujra, ezuttal kulfoldre. A parkapcsolataimra sosem volt hatassal, normalis ferfiakat valasztottam, nincs bennem tuske sem, sikerult a megfelelo fiokba bezarnom ezt, viszont latom anyam hogy megy ebbe tonkre es buntudatom van hogy nem segitek neki, bar amikor a reszeg apammal vitaink voltak, anyam mindig apam melle allt.

Alkoholt nem iszok, tesom sem, felunk hogy beszippantana minket is, szerintem normalis felnott eletem van, a gyerekeimet viszont nem merem otthagyni naluk nyaralni.

2020. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Apa sose a pia miatt bántott(hanem mert szerinte hülye vagyok mindenhez), nem volt különbség a józan(láttam úgy????) állapota és a piás közt, mert víz helyett is alkoholt iszik. Itthon élek, eltakarítom a mocskukat, az üvegeket szem elől elteszem, nem vagyok alkohol függő, néha 1-2 sört vagy italt ledobok, ha kedvem van rá. De nem bánt engem, csak hát elég szhar végignézni, ahogy elviszi az agysejteket a pia, elveszi az emberi lélekből a jelentősséget, zombi lesz az ember, demens, kába, butul... ezt a legnehezebb feldolgozni. Megszoktam már, de pl senkit nem merek nagyon bemutatni neki, mert égőnek tartom a boros és vodkás üvegeket a konyhánkban, mint egy kocsmában. Inkább nem hívok ide senkit. Szhar nézni, ahogy eligénytelenedik egy ember, aki felnevelt, vagyis... olyasmit próbált.
2020. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám alkoholista. Kiskoromtól kezdve ivott, amúgy sem volt teljesen normális, de a piától totálisan kifordult magából. Minden héten más pasi, eligénytelenedett, maga alá hugyozott, ott felejtett az iskolában. A pasijai miatt olyan dolgokat kellett végignéznem fiatalon, amiket nagyon nem kellett volna. De én szerettem volna azt hinni, hogy segíthetek rajta a jelenlétemmel. Később, 12 éves koromban rájöttem, hogy ehhez kevés vagyok, tönkre fogok menni bele, és megszakítottam vele a kapcsolatot. Nem akart változni. Évtizedek óta. Bennem pedig azóta is ott van az önvád, a szeretethiány, sosem tudtam túltenni magam azon, hogy elvette tőlem a legszebb éveket, az egyetlen időszakot, amikor felszabadult lehettem volna. Nem haragszom rá, és már nem is hiányzik, de az a mérhetetlen űr bennem maradt és nem hinném, hogy bármi be fogja ezt tölteni. Sokat megkapom a rokonaimtól, hogy én is olyan leszek mint anyám, fogalmam sincs milyen alapon, egyszer rúgtam be életemben egy szakítás után.

Néha megkérdezem magamtól, miért szült meg, ha nem tudott szeretni és nem kellettem neki. Egyáltalán mi a szeretet, tudni fogok e adni és kapni belőle. Illetve mikor mosom le magamról, hogy az anyám gyereke vagyok és mit kéne elérnem az életben ahhoz, hogy ne hozzá hasonlítgassanak.

Depressziós, szorongó, nihilista fiatal felnőtté tettek mindezek a tapasztalatok s nem tudom, vár e rám valami jó az életben.

20/L

2020. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Édesanyám volt alkoholista. Nem az agresszív fajta, hanem a pia mellett is szerető, odaadó édesanya. Mégis legalább annyira tönkre tett, mint ha agresszív alkoholista lett volna. Mindig is ivott, de már huszaséveim elején voltam mikor eldurvult a piálása. Az a kómás üres tekintet, hogy már az ajtón kívül hallottam, hogy ordít magában, hogy úgy hozták haza, mert összeesett és nem tudott felállni az utcán...Ha nagyon őszinte akarok lenni magamhoz, a házasságomba talán inkább menekültem. Talán utolsó pillanatban ismerkedtem meg a férjemmel, már ott tartottam, vagy magamat nyírom ki, vagy az anyámat. Mindennek 15 éve vége, de mai napig csak úgy tudok álmodni róla, hogy részeg, rémálmaim vannak, hogy haza kell költöznöm, ismét vele kell laknom. Férjem nem ihat meg egy pohár italt úgy, hogy ne tenném szóvá, ha valakiről megtudom, hogy otthon is szokott akár alkalmanként is inni, meggyűlölöm. Nagyon ritkán iszok, épp csak egy pohárral, megfogadtam soha nem leszek olyan mint édesanyám. Nemrég viszont megrémültem. Rövid időn belül több alkalom volt, hogy koccintottunk, és ízlett! Ízlett az ital, tetszett a kellemes hangulat amit adott! Meg mélyponton voltam, és elkezdtem gondolkodni már az italon, hogy nem érdekel semmi, inkább én is átiszom az életem. Megrémültem, nehogy ez legyen a pont, amikor a nyomába lépek! Egyszerre szeretem, a világ legjobb édesanyjának tartom, és egyszerre gyűlölöm. Mai napig gyötrődöm, azért ivott mert magányos volt, vagy azért volt magányos mert ivott.
2020. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!