Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért keresi anyám folyamatosa...

Miért keresi anyám folyamatosan az indokot arra, hogy beleolvasson az üzeneteimbe?

Figyelt kérdés

Anyám folyamatosan keresi az indokot arra, hogy belenézhessen az üzeneteimbe. Például sokszor elsétál mögöttem indokolatlanul, és véletlenül pont a telefonom képernyőjét nézi. Ha olyankor váltok alkalmazást, vagy azért, mert feltűnt, hogy les, vagy amúgy is váltani akartam, akkor mindig elkezd veszekedni, hogy valamit titkolok előle biztosan.

Én rendszeresen egyedül szoktam vacsorázni, mivel nálunk nincsenek közös családi étkezések. Olyankor anyám mindig leül hozzám, megjegyzi a lehető legrosszindulatúbb hangsúllyal, hogy ilyen későn nem kéne enni (hétkor érek haza, mert délután mamámnál vagyok, napközben meg vagy a reggeli, vagy az ebéd kimarad az online óráim miatt), esetleg goromba megjegyzéseket tesz, hogy mit teszek a szendvicsemre. Egy ilyen vacsorakor vagy beszólogatni jön oda, vagy csendben bámul, olyankor ha beszélek hozzá akkor nem reagál csak les, ami alapjában véve is elég irritáló, úgy meg pláne, hogy ritka rossz a kapcsolat. Ha anyám leül bámulni engem vacsorakor, olyankor nem telefonozok, mert néha hozzámszól, de ilyen lényegtelen dolgokat, hogy talált egy cikket, amiben macskákról vannak képek, vagy elmond századjára egy lényegtelen infót az egyik helyi ismerőséről, akiről azt se tudom, hogy ki. És ugye ha itt ül, én képernyővel lefelé rakom le a telefont, mert az üzenetek akkor is felvillannak, ha lezártam a képernyőt. Ez egyrészt berögzült dolog nálam a koli és a suli miatt, másrészt azt tapasztaltam, hogy anyám igyekszik olyankor belelesni és elolvasni. És amikor lefelé fordítom a telóm mindig szóvá teszi, többnyire olyan hülyeségre hivatkozva, hogy "összekarcolódik a képernyő", de sokszor kifejezetten azért vitatkozik, hogy biztos azért csinálom, mert nem akarom, hogy elolvassa az üzeneteim.

Sokszor szerintem ő direkt kilép a saját oldalaiból, és engem kér meg, hogy lépjek neki vissza, mert ő lassan kilenc év internethasználat után még mindig nem tudja, hogy hogy kell. Olyankor mindig nekem kell beírni az ő jelszavát, mert ő "nem ért hozzá", ezért én tudom az ő jelszavát. Na minden ilyen véletlen kijrlentkeztette őt a gép eset után pár nappal előkerül a téma, hogy ő tudni akarja a jelszavaim, mert én is tudom az övét. És mivel én tudom akkor én "nézegetem biztos az üzeneteit, és ő is nézni akarja az enyémet". Aztán neki áll feljebb, hogy nem adom meg neki a jelszavam. És úgy tesz, mintha nem fogná fel, hogy én nem azért tudom az ő jelszavát, mert engem annyira érdekel, hogy melyik növényről beszél a munkatársaval, vagy melyik főzős csoportba lájkol egy receptet, hanem azért tudom a jelszavát, mert játsza az életképtelent, hogy nem tud belépni, és nekem kell segíteni.

Vagy a múltkor el kellett küldeni egy word dokumentumot a kolis csoportvezetőmnek Messengeren, amit szülővel kellett közösen kellett kitölteni, mert ugye kellet az aláírás, meg egy infó, amit én nem tudok.(A kolis étkezéssel kapcsolatos nyomtatványról volt szó, arra az esetre, ha visszamegyünk.) Anyám látta, hogy hogy lett kitöltve, ő segített benne, azt is látta, hogy az aláírásáról készül képet töröltem a laptopról. Már csak el kellett volna küldenem üzenetben amikor kész lett. Én így nézek anyura, hátha veszi a lapot, hogy ne bámuljon már bele a képbe mert az üzeneteim fogom megnyitni, és erről ő is tudott, mert mondtam, hogy Messengeren kell elküldenem, mert az a gyorsabb. Aztán így idővel leesett neki, és úgy megkérdezte, hogy miért nem csinálok semmit a gépen, mire várok. Én meg mondtam, hogy az üzeneteim fogom megnyitni, ne bámuljon már. Erre elkezdett veszekedni, hogy azok nem az én üzeneteim, meg rá is tartozik az, amit le kell adnom, majd nagy sértődötten odébb vonult. Én meg tökre nem értem a felháborodást, mert látta, hogy hogy lett kitöltve a dokumentum. Akkor miért olyan fontos figyelni, ahogy az üzeneteim között megkeresem a tanáromat..?



Szóval csak keresi az ürügyet, hogy legalább beleolvashasson az üzeneteimbe. De mire jó ez neki? Miért csinálja ezt?18l


2021. febr. 7. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Kérdezd meg tőle, hogy miért akar ennyire belenézni az életedbe? Vesd fel neki, hogy te is belenéznél szívesen az üzeneteibe:D Nekem apukám csinálta ezt, hogy bele akart nézni és én is lefelé fordítottam mindig a telefonomat. Egyszer mondtam neki, hogy itt van bzdmeg olvass el akkor mindent. Erre röhögött és onnantól kezdve soha többet nem kérdezte meg kivel beszélek vagy miért fordítom le a telefont (azóta ez a telefon lefordítós szokásom is eltűnt)
2021. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%

Talán beszélj vele erről, ne csak utalj rá...

Amugy ha az ismerőseidet sem merted megkutatni (amikor a kolis beszélgetést kerested) akkor valamit tényleg titkolhatsz. Nem kell beleolvasni ahhoz az üzenetekbe, hogy megtaláld a kolis csoportot

2021. febr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg neki, hogy nem illik leselkednie.

Aki kiváncsi, hamar megöregszik.

Nincs joga belenézni a telódba, igenis állj ki hogy a magánszférád rád tartozik.

Égesd be, aztán majd megunja.

2021. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Miert nem tole kerdezed meg?

"Anyu miert erdekel ennyire hogy kivel es mit beszelgetek? Felnott ember vagyok, legalabb ennyi maganugyem hadd legyen mar. Eleg kenyelnetlenul erzem magam ettol."

Megertem ha nem vagy vele joba, de ilyenel mint amit utolso peldakent irtal kb 10 mp-re ha latta volna mit beszélsz, kivel, mert ugyis bezarod a chatfejeket, akkor meg nem mindegy? Marmint nem szuper titkos ugyekrol van szo, szerintem kicsit tulreagalod, nyilván nem kene beleneznie, a leirasod alapjan nekem nagyon unszimpatikus az edesanyad, de most ilyen helyzetben szerintem nem kell tul tolni.

Egyebkent meg gondolom unatkozik kitudja mi a baja. Ne add meg neki a jelszavaidat, felnott ember vagy, probald ezt tudatosítani benne.

2021. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Szeretem amikor ilyen kerdesekre az a valasz, hogy “beszeld meg vele”. A vilag legnaivabb valasza olyanoktol, akik cart se tudnak az ilyen “anyakrol”.

Anyad mar örökre ilyen kontrollmanias marad kérdező. Megszoksz, vagy megszöksz. De semmi esetre se add neki oda a telefonod, vagy a jelszavaid. Hagyd, hadd veszekedjen. Ne engedd, hogy elnyomjon.

2021. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
Nem akarja hogy fiúz
2021. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ezekre vonatkozik a levéltitok, csak hiányzik(?!?) az erkölcsi rész, hogy nem olvassuk el más naplóját, leveleit, stb.
2021. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%

Hány éves vagy, kérdező?


Elég diszfunkcionális család, ha még az étkezések se együtt zajlanak...

És ebben anyád a fő hibás, mert nem szoktatott hozzá az együttlétekhez.

Lehet, hogy most kap észbe, hogy mennyi mindent mulasztott, azért próbál kíváncsiskodni...

2021. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

A titkolózás csak még kiváncsibbá teszi.

Ne rakd ki a telefonod az asztalra miközben vacsorázol.

hagyd a szobádban vagy a zsebedben némitsd le az értesítés hangot. Azt a 20 percet ki lehet bírni, hogy nem nézed meg azonnal mi történik. És akkor anyád sem kiváncsiskodk, hogy kivel irkálsz vacsoraközben.

2021. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Anyám is ilyen. Facebookon mindent privátba tettem, hogy csak én láthassam, mert még az ismerőseimet is megnézte.

Ha tudod az értesítéseket kapcsold ki, amíg vele vagy. Ha megmutatod neki, akkor is bele fog kötni. Az ilyenek mindig azt keresik, hogy mibe mászhatnak bele, hogyan tudnak vitát generálni. Mondhatsz akármit, csak nekik van igazuk, a többiek meg mind hülyék. Anyám nagy eséllyel mamám meg az iskolai évei miatt ilyen. Sosem volt irányító szerepben, sosem tudta kontrollálni a körülötte lévő dolgokat (mit vegyen fel, hova menjen tanulni, mit csinálhat, milyen vélemény lehet) és most a gyerekein tölti ki ezt az űrt. Anyukádnál is hasonló lehet a gond. Nem lehet velük semmi kezdeni, csak tűrni.

2021. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!