Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen tanácstalan vagyok....

Teljesen tanácstalan vagyok. Mégis hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Szüleim közel 10 éve elváltak, édesapám megcsalta édesanyámat, de a házasságuk megromlásában mindketten hibásak voltak (persze ez nem jogositotta fel édesapámat a megcsalásra). Több évig se veled, se nélküled kapcsolatban volt édesapám azzal a nővel, akivel édesanyámat megcsalta. Én évente pár alkalommal elmentem édesapámhoz, ilyenkor egy egész napra (grillezés, bográcsozás, stb). Nagyon nem is hívtam mert én kis garzonban laktam, ő pedig kertes házban, de nem is igazán akart jönni, ez abban a helyzetben így volt logikus. A testvéreim a válás óta nem hajlandóak beszélni vele.


Régen nagyon jó apa volt, viszonylag szigorú, de jó apa. A válás óta trehány lett, a házban gyakran kosz volt, tehát nem volt már a régi. Igaz, nem sokat keres, de azt valahogy mindig megoldotta, hogy havi 2-szer lemenjen kocsival vidékre a nőért és egy hétvégére hazahozza.

Az utóbbi hónapokban csalódtam benne. Az évek alatt többször okozott már csalódás, de ami mostanában történt, azon nem tudom túltenni magam. Kezdjük azzal, hogy ősz végén tudott volna adni cserjéket, hogy elültethessem (időközben férjemmel lett egy telkünk egy pici házzal). Nekem nincs autóm, külön szervezést igényel az, hogy párommal ilyenkor autóval el tudjunk menni, a munkája miatt nem egyszerű. Hát elmentünk. Nem volt otthon. Elfelejtett szólni, hogy lekocsikázott a nőhöz. Pedig előtte lévő nap még beszéltünk is telefonon... Aztán megígérte hogy 2 hét múlva ő maga hozzá el őket a telekre. Nem lett belőle semmi, anyagi okok miatt (benzinköltség). Aztán ismét 2 hetet ígért, de közben megszűnt az albérlet, amiben lakott, bonyolult a dolog, a lényeg, hogy nincs cserje. Rendben, nem dől össze a világ.


Úgy volt, hogy év végén ünnepekkor sok év után végre eljön hozzánk a telekre, még sosem látta. Anyagi okokra hivatkozva ez elmaradt. Januárban váratlanul hozzájutott egy kis plusz pénzhez (150.000.ft),de nem mondta, hogy jönne. Én pedig már nem kérdezem. Én ezt tényleg nem értem. Tényleg ennyire nem vagyok fontos neki? Most viszont, hogy megszűnt az albérlete, a nőhöz költözött, innentől kezdve én oda nem szeretnék menni (2 idegen gyerek, nekem ők nem a családom részei, főleg, hogy közel 8 évig édesapámnak csak a szeretője volt ez a nő, titkos találkák, viszont sajnos tavaly meghalt a nő férje, most alakult úgy, hogy elvileg "együtt vannak"...)


Pár hete képtelen vagyok felvenni a telefon edesapámnak. Már nem tudom, mit mondhatnék neki. Ilyenkor olyan sms-eket küld, hogy "Látom, te sem vagy különb a testvéreidnél" stb. Többnyire bántó üzeneteket (Ezt megcsinálta már párszor az évek alatt, amikor nem ért el pár napig, mert ezekre volt, hogy reagáltam). Ezek rosszul esnek, mert úgy gondolom, én vagyok az egyetlen aki mellette maradt az elmúlt közel 10 év alatt. Nem azért az emberért, aki azóta lett, hanem mert több mint 20 évig jó apa és jó ember volt. De a múltat nem tudom mindig a mentségére hozni, egy idő után nem elég az, hogy valaha jó apa volt, ebből nem lehet táplálni egy szülő - gyermek kapcsolatot. És még csak nem is felhőtlenül boldog, hiszen vannak olyan tényezők, amik zavarják az új helyen, a nő házában (pl. túlzásba vitt italozás), erről még ünnepek alatt beszélt.


Tényleg olyan nagy elvárás az, hogy végre sok év után egyszer ő is jöjjön el hozzánk? Főleg úgy, hogy kapott is egy nem várt összeget januárban? Mégis mit tehetnék? Ünnepek előtt már egyszer kicsit kiakadtam, és közöltem vele, hogy remélem az új családjával jobban fog törődni mint a lányával, és nem értette. Tényleg nem érti, nem érzi. De valóban, az sem megoldás, hogy nem veszem fel a telefont. Viszont ha felvenném, félek, hogy vagy nagyon megbántanám, vagy elküldeném a... Nem tudom, mi lenne a reakcióm. De mégis mit tehetnék? Hosszú ideje érzem úgy, és évről évre egyre jobban, hogy van apám, de mégsincs. El vagyok keseredve.


33/N



2021. febr. 8. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Tehát apad igen xar anyagi helyzetben van, az albérletet se tudta fizetni, de szerinted az extra 150ezret uzptazasra kellett volna költenie. Hát...

Nem kell vele tartanod a kapcsolatot, ha nem akarod. Amúgy meg a "nője" a partnere, ha 8 éve együtt vannak az nem egy hirtelen fellángolás, bizony ők is a család része. Nem will ezt szeretni, de elfogadni igen.

2021. febr. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam, hogy anyagi okokból szűnt meg az albérlete.


És volt, hogy az utolsó forintjaimat adtam neki, ha szüksége volt rá. Akkor is, ha a sajátját elitta. Én viszont csak az ígérgetéseket kapom. De lehet, hogy ezzel az oldallal rossz helyen keresem a választ.

2021. febr. 8. 08:13
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos nagyon semmit nem tudsz vele csinálni, hiszen felnőtt ember. Arra költi a pénzt, amire jónak látja, és nekem eléggé az a benyomásom, hogy nem ez az utazás a prioritás.. Sajnálom a helyzetet, hiszen nyilvánvaló, hogy segíteni szeretnél neki, de felnőttként az ő saját felelőssége, ha beleragad egy ilyen helyzetbe, és nem hagyja, hogy segítsenek rajta.
2021. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Biztos az is segít valamit, hogy kiírtad magadból. Szerintem adj magatoknak időt. Majd rendeződik a kapcsolatotok, lehet hogy nem avat be mindenbe, vannak nehéz időszakai, legyél megértő vele. Szerintem lemehetnél hozzá, felnőtt ember vagy, nem kell 10 év után ilyeneken sértődgetni, hogy kinek ki a gyereke, meg mi volt. Neked apukád, ha hiányzik, látni akarod, meglátogatod. Majd megy, ha tud és akar. Ha egyoldalúnak is érzed, de szükséged van rá, akkor ne bontsd fel a kapcsolatot azért, mert ő nem nyitott annyira, mint amennyire te elvárnád tőle. Nem egyszerű az élete, ahogy leírtad, inkább sajnálatra méltó. Örülj, hogy van mellette valaki, ki tudja már hol lenne nélküle. Neked is van már családod, nem dől össze a világ apud nélkül. Döntsd el mennyire fontos ő neked, és aszerint tartsd vele a kapcsolatot. Ha telefonon beszéltek, már az is valami, ne kelljen miattad is aggódnia, hogy épp szereted/nem szereted. Ne kösd feltételekhez a szeretetedet. Lehet, hogy nem mutatja ki, de egy stabil pont vagy neki az életében. Ha nem a pénzed motiválja, akkor ne haragudj rá. Ha a pénztelenségkor kerül csak elő, akkor inkább tartanám a távolságot. Lehet, hogy egyéb okok, vagy a nő kavart be, és azért hiúsultak meg a találkozások. Ha ki tud engesztelni, akkor lépj túl ezeken. Ha lezáratlan dolgok vannak benned ezek kapcsán, semmi nincs kibeszélve, átbeszélve, akkor húzódj hátrébb, és várd meg, míg ő lép. De azért reagálj neki ha keres, ki tudja miért keres...
2021. febr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

A lényeget nem a hosszú nyitóban, hanem a 2-es komment egy rövid mondatában adtad meg.

Apukád iszik.

Emiatt hanyagolta el a lakását is. Amúgy nem értem, most családi házban lakott vagy albérletben? Vagy családi házat bérelt, miközben arra hivatkozott, hogy nincs pénze meglátogatni a lányát? Nekem ez zavaros.

Szóval, ha apukád iszik, akkor leépült a személyisége. Valaha jó apa volt, de ma már nincs meg az a személyiség. Ennél jobb már nem is lesz.

Azzal együtt is, én mindenképp fölvenném a telefont, ha hív. Az nem kerül semmibe. Az ígérgetéseinek már nem érdemes hinni. Nem fog elmenni hozzád és nem fog cserjét küldeni sem.

2021. febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Es nektek van amugy autotok? Milyen messze laktok apukadtol? Nem tudnal neki foglalni egy vonatjegyet oda-vissza?
2021. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, kertes házat bérelt.


Nincs jó anyagi helyzetben, de nincs rosszabban, mint én. Ezalatt nem azt ertettem, hogy nincs kenyérre pénze, hiszen piára többnyire eddig is akadt.


De, tudnék neki jegyet venni, egyetlen egyszer volt nálam a sok-sok év alatt, akkor is ki kellett fizetnem a benzin pénzét. A nővel jött, neki nem kellett kifizetnie a benzint.


Mindegy,meglátom, mi lesz, igazság szerint látom, hogy tényleg hülyeség volt ezt ide kiírni, mert közel 10 év alatt annyi minden történt, ami miatt most betelt a pohár, hogy azt mind nem lehet egy kérdésben leírni. Köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 8. 16:40
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem ezt az ide-oda autózgatást.Csak kocsival lehet közlekedni? Nekem nincs autóm, mégis eljutok mindenhova. Ez csak arra a kifogásra vonatkozik, hogy nincs pénze benzinre. Vonat is van a világon meg bicikli.

Én nem csak szeretőnek nevezném azt a nőt, hanem a szerelmének. Lehet, anyukátokba nem volt szerelmes, amikor elvette feleségül, sok nő elveteti magát, csináltat előre egy gyereket, és szegény férfi kénytelen elkezdeni egy házas életet, amit nem is akart még. - Én inkább örülnék, hogy az apám boldog, de ezt egy kívülálló láthatja csak így, egy gyerek nem, de próbáld meg, és aszerint közelítsél feléjük, akkor ők is jönni fognak. Nem csak az apukád, hanem most már a társa is. Lásd Kamillát az angol királyi udvarban...

2021. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!