Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd külföldre a 18...

Elengednéd külföldre a 18 éves fiadat, nulla nyelvtudással és szakma nélkül?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 18:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
#20 tényleg, erre nem is gondoltam de igazad van.
2021. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Most télen ez halott ügy így - ha minden úgy van, ahogy mondod, izé, írod - de tavasszal elmehetne építkezésekre alkalmi munkavállalásival culágernek, segédmunkásnak. Pár alapszót - tégla, kalapács, fangli, malter, kavics, sóder, cement, homok, gerenda, kefni, beton, betonkeverő, stb. stb. - azért persze ehhez is meg kell tanulnia, de ha nem teljesen agyatlan, akkor annyit azért muszáj lesz tudnia megtanulni (de ez más nyelven és más országban is így lenne, ha oda menne, Dániától Portugáliáig, Görögországtól Spanyolországig mindenhol).
2021. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

22-es vagyok.

A dolog sokösszetevős:

1.) Nulla nyelvtudással nem sok esélye van. Mindenki ott fogja átverni, ahol épp kedve szottyan az illetőnek.

2.) Jogilag és tevőlegesen viszont egy felnőtt embert - ha nincs gondnokság alatt - de egy árva szót nem írtál arról, hogy szó lenne ilyesmiről - Te semmiben nem tudsz, sem jogilag, sem fizikailag korlátozni. Ha fizikailag bezárod, az büntetőjogi kategória, szabadság önkényes korlátozása, BTK.

3.) Nyilván neki kell látnia a saját dolgait. Ha otthon csak vergődik-tengődik, urambocsá élősködik a TE pénzeden, akkor ÉN a TE helyedben bizony - akár tetszik nekem, akár nem - menni hagynám, kint az létező legutolsó aljamunkával is simán megkeresi a dupláját annak, amit itthon, majd megtanulja a maga kárán, hogy nem Netflixre költünk meg kocsmára, hanem parizerre és zsemlére. (most írtam egy simán nélkülözhető luxust, ami azért nem a jacht kategória, de nélkülözhető, és egy alapvető, elengedhetetlen szükségletet - két véglet)

2021. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!