Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire tűnik reálisnak ez...

Mennyire tűnik reálisnak ez az elképzelés? Szakma utána külföld

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is írnék pár szót magamról:


Érettségivel, illetve angol nyelvtudással rendelkezem (C1 nyelvvizsga) ezen kívül folyamatban van a német is. Továbbá "papíron" rendszergazda vagyok (OKJ képzés, nem tudtam vele elhelyezkedni.) Sajnos jelenleg betanított munkásként dolgozom, nettó 200-at keresek amiből nagyjából 150 ezret rakok félre havonta (Szülőkkel élek még).

Hosszútávon ez nem járható út, amíg nem megyek el otthonról addig talán jó, de ennyi pénzből csak sok év után lenne lehetőségem saját ingatlant, autót vásárolni. Mivel nem nagyvárosban élek, viszonylag alacsonyak az ingatlan árak, ~ 10-12 millióért egész korrekt lakásokat lehet kapni a környéken, de ez is legalább 3-4 év múlva lenne meg.


Arra gondoltam, hogy munka mellett megpróbálkoznék valamilyen szakmát szerezni, amivel akár külföldre is ki tudnék menni, persze megfelelő tapasztalt után.

Szerintetek mennyire tűnik reálisnak ez az elképzelés? Esetleg tudnátok olyan szakmákat mondani, amiket "megéri" elvégezni?

Volt már valaki hasonló helyzetben?


21/F



2020. máj. 21. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

csakis olyanba kezdj, amivel egyéni vállalkozóként tudsz tevékenykedni miután elvégezted és amire marha nagy a kereslet.


villanyszerelő, burkoló, kőműves, stb.

2020. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első hozzzászòlòt tudom támogatni, viszont nem kell vele külföldre menned.
2020. máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!