Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet hogy nalam megszaka...

Hogy lehet hogy nalam megszakad a rossz csaladi minta ha?

Figyelt kérdés

Nagyanyamat verte nagyapam, 46ev hazassag utan nagyapam halala vetett ennek veget. Anyam 14evesen bentlakasos iskolaba "menekult" ez elol, majd hozzament apamhoz. A kezdeti jo evek utan apam megcsalta de egyutt maradtak. 1tesom szuletett, a masodikat apam elvetette mondvan eleg ketto. Alkoholista lett, sokat szadizott minket, anyam sosem vedett meg, most mar csak ketten elnek,anya is iszik, apam lelkileg terrorizalja, anyamnak nincs ereje kilepni. 45eve vannak egyutt.


En ferjhez mentem, megcsalt amikor a masodikat vartam, elvaltam. Evekkel kesobb ujra ferjhez mentem, kozos babank van es szerintem nagyon szep, szeretetteljes es tiszteletteljes hazassagban elunk, a gyerekeink is boldogak. Anyam irja h csodalja az energiaimat es irigyel a csaladom miatt. (Nem rossz ertelemben irigy)

Azon gondolkodom h en miert nem ragadtam benne a szrban es viszem tovabb a csaladi eletutat, mikozben otthon duplan ezt lattam. Azert mert anyam (bar nem vedett meg apam lelki terrorjaival szemben) nagyon szeretett es rengeteg szeretetet kaptam gyerekkoromban? Vagy masra utottem a csaladbol?


2021. febr. 12. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attol, mett ezt lattad, nrm szabalyszeru, hogy neked is ugysnilyen kapcsolatban krll elned. De ezt te magadban tudatositottad is, hiszen oszinten irsz rola. Ha bantalmazo kapcsolatban lennel, valoszinuleg felismerned es mar mernel lepni, mert tudnadnhogy csak rosszabb lesz idovel.

Ez nem genetikailag kodolt dolog, siman csak mas vagy szerencsere, nem hagytad magad elnyomni. Maradj ilyen.

2021. febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Mert ki tudtál lépni a rossz kapcsolatból és nem maradtál benne, mint a női felmenőid.
2021. febr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem lekicsinyésképpen írom, de talán most könnyebb is kilépni egy rossz kapcsolatból, mint 40 vagy 60 évvel ezelőtt.
2021. febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek a mintát vagy követik, vagy elvetik, Te a második verziót választottad. (pl. egy alkoholista gyereke 1. inni fog, 2. absztinens lesz, abszolut nem fog inni.)
2021. febr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Szerencsésebben választottál.

Az igazi kérdés az lenne, hogyha téged is elkezdene verni a férjed, akkor mit lépnél és hogyan oldanád meg.

2021. febr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Erősebb személyiséggel születtél, van ez így. Vannak olyan természetű emberek, akiket nem lehet elnyomni, valszeg te is ilyen vagy. Ez jó.
2021. febr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Manapság sok emberrel találkoztam, aki válltig állítja, hogy de, mindenki minden esetben ugyanazt a hibát követi el, mint az elődje. Engem ez nagyon felháborít, mert a mi családunkban senki nem követte az anyja mintáját, de az apait sem. Egyikünk sem lett olyan, mint az anyánk (ő borzasztó negatív, mérgezően pesszimista ember), apám nem követte nagyapám mintáját, sőt, szélsőséges ellentéte, nagymamám teljesen más életet élt, mint a dédmamám és stb. Elhiszem, hogy vannak, akik csak másolják a felmenőik életét, de voltak, vannak és lesznek is erős jellemű emberek, akik ha akarnák se tudnák elnyomni a személyiségüket, és ebből adódóan más életet élnek. Nem tudom, ezt pár ember miért nem tudja elképzelni...
2021. febr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!