Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tekinthetem ezt kegyes hazugsá...

Tekinthetem ezt kegyes hazugságnak, hogy ne legyen bűntudatom?

Figyelt kérdés
Szóval lemondtam egy munkát ahol elvoltak intézve a papírok még meg se jelentem semmi nem volt igazán de közben kaptam máshol egy álláslehetőséget ahova nagyon szeretnék elmenni és ott dolgozni. Ennél az állásnál nem éreztem azt, hogy ez a nekem való és ahogy beszéltek velem interjún is eléggé lehangolt és már nem érdekelt a munka sem. Lemondtam időben, elnézést is kértem. De kissé megalázó stílusban írt vissza a HR-s akinél voltam interjún és emiatt emésztem magam kicsit de tényleg bunkó volt szerintem. Itthon korábban válogattam munkák között, lemondtam egyet mert találtam jobbat és nem gondoltam át eléggé. Ezeket elmondtam sajnos a családnak is. Ennél viszont kitaláltam egy ilyen sztorit, amit sosem ellenőriznek, hogy ő mondott le nekem mert mást talált helyettem és tényleg kaptam ilyen emailt ma csak más helyről. Igazából megértőek voltak, nem cseszettek, szóval minden oké volt. Eleve nem mentem volna ahhoz a munkához de ekkor még azért mert más állás nem volt beütemezve. Sajnálom, hogy miattam lesz papírmunkája de ez nekem nem kellemetlen. Mikor voltam interjún ott is valaki el se jött és ezt nem szereti. Elejétől fogva lealázó volt annyira, hogy kiszerettem a munkából, sajnos vele lettem volna mint főnök és beosztott. Szerintetek tekinthető ez kegyes hazugságnak, hogy a család ne aggódjon miattam, hogy megint lemondtam azt ők bánkódnak miattam? Sokszor nem bírtam már nézni a levertséget. Viszont most nem volt ilyen. Kicsit bűntudatom van de a másik állás viszont megváltás lenne. Ég és föld. Az is csak pár nap és itt van. Tudom, hogy a hazugságok általában kiderülnek, de van pár ami évek óta nem és el is felejtődött. Hogyan ne emésszem magam ezen? Erre az új munkára ha felvesznek semmi kétség hogy megyek. Volt nálatok is ilyen eset esetleg? Vagy mondatatok ilyen kegyes hazugságot valamiért? Emiatt utolérhet a karma? Ha igen akkor hogy védekezzek a karma ellen?

2021. febr. 12. 21:00
 1/8 anonim válasza:
100%
Hát elég hosszan írtad le, de kihámozom: te mégsem akartad a munkát, ezért azt mondtad otthon, hogy ők találtak mást? Ha nem ismerik, akkor semmi esély kb hogy kiderüljön, max ha látják hogy még fentvan a hirdetés... Én ezen nem agyalnék.
2021. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
95%
Azt hiszem túlságosan érdekel, mit gondolnak rólad a többiek. Ez a te életed, ha nem érezted megfelelőnek a munkahelyet, felesleges lett volna elvállalni, mert idővel csak megutálod és úgy is felmondasz. Nem várhatják el, hogy elvállalj olyat, ami nem fekszik. Főleg, ha van más lehetőség. Nekem emiatt nem lenne bűntudatom, de szerintem el is mondhatnád.
2021. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.egyáltalán nem ismerik, sőt sosem néznek utána csak beletörődnek.

csak nyomaszt a tudat. hirdetés még utána is fenn szokott lenni sokáig míg felvettek pár helyen tapasztaltam

2.csak azért mert a hr-snek okoztam sok papírmunkát meg lealázó stílusa miatt érzem ezt.

2021. febr. 12. 21:19
 4/8 A kérdező kommentje:

meg kicsit félek a karmától.

bár nem tudom ilyen helyzetben ér e valamit.

Lehet amúgy elért.

mert mikor előbb lehajoltam a vizemért éreztem hogy száll ott egy kis molylekpe vagy mi azt hirtelen éreztem hogy az orromban van de gyorsan lecsaptam és remélem nem ment bele teljesen mert azóta parázok hogy most felrepült az orromba vagy kijutott előtte, mert nem érzek semmi mozgást, repkedést de parázok meg nem akarom hogy lepetézzen bár nem tudom mennyire lehetséges ez...épp hogy csak érintette az orrom belsejét.

2021. febr. 12. 21:24
 5/8 A kérdező kommentje:

jó nem az mert megtaláltam a molylepkét :D.

amúgy lehetséges hogy beleszáll az orommba azt valahol lepetézik?

mennyire valószerű?

ilyenekre rendesen ráparázok

2021. febr. 12. 21:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs min emesztened magad. Amig nem irtal ala munkaszerzodest, addig felesleges barmin is aggodnod. Felmondani meg barmikor lehet, max le kell dolgozni a felmondasi idot.

Szerintem jol tetted. Nem kell, hogy a csaladod feleslegesen bankodjon miattad.

Szedd ossze magad es sok sikert az uj munkahoz.

2021. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.köszii:)

nem szeretem tényleg feleslegen hogy bánkódjanak inkább olyan sztorit találok ki ami kicsit életszerű és ezeken nem bvánkódnak annyit mint amikor én válogattam régen.

2021. febr. 13. 18:04
 8/8 A kérdező kommentje:

.felmondási idő? :D

még el se kezdtem amúgy dolgozni meg próbaidőn nemkell semmit ledolgozni

2021. febr. 13. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!