Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szeretik ezt a szülők...

Miért szeretik ezt a szülők csinálni?

Figyelt kérdés
Ha a gyerek a szobájában van az a baj, ha el akar menni valahova 1x akkor eljárós és az is probléma. Ha sokáig alszik az is gond még akkor is ha hétvége van vagy nincs semmi dolga. Létezik olyan szülő aki tud örülni ha a gyerekének van legalább egyetlen barátja akihez közel áll? Amikor segíteni akar a gyerek akkor nyilván nem kell, máskor meg lecseszik miért nem segít...

2021. febr. 12. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen embereknek sajnos sosem jó semmi. Ez a kiismerhetetlenség az egyik legrosszabb tulajdonság, mert aki elszenvedi az ilyen emberrel való együttélést, folyton azért stresszelhet, hogy vajon mit fog szólni, mi nem jó neki megint.

Talán úgy lehet hatással lenni az ilyenekre, hogy ha valamivel piszkálnak, szóvá kell tenni, hogy múltkor meg az ellenkezője volt a baj. Ha minél többször hangoztatod, jó esetben hatással lesz rá, ha nem, akkor sajnos nem fog megváltozni.

2021. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, nem ismerek ilyen szülőt.

Ami nekem ebből zavaró lehet, az a kommunikáció teljes hiánya.


"Mutter, Fatter, elfáradtam, szombaton sokáig fogok aludni." Egy ilyet elmondasz nekik, akkor szombaton vajon fognak-e ezért problémázni?

2021. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Az amit 2-es ír.


Plusz mondani kell nekik: Hé Mutter, Fatter, nektek kellettem én, nem nekem ti, fogjátok?

2021. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es, ilyenkor az jön hogy mégis mibe fáradtam el...

3-as, hát igen, tesó is kellett pedig akkora már tuti szerették egymást...

2021. febr. 13. 00:17
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

“Nem tudom, nem ismerek ilyen szülőt“

Akkor ne szolj hozza a kerdeshez. Ha kompetens lennel a temaban, akkor tudhatnad, hogy az ilyen szulovel nem lehet beszelni, mert ugyis beled köt.

Az általad említett peldanal maradva, ha azt mondom otthon, hogy szombaton sokáig alszom, mert kihasznalom hogy hetvege van, akkor az a valasz, hogy:

1. Kizart dolog, miben faradtal el, de lusta gyerek vagy, bezzeg en a te korodban...

2. Oke. (Majd reggel hetkor neki fognak furni, csempet felverni, fuvet nyírni, hust klopfolni. Igen, megteszik.)


Kerdezo, sajnos nem lesz ez jo kapcsolat sosem. Vannak olyan szulok (vagyis emberek), akiknek soha semmi nem jo, es csak parancsolgatni, uralni szeretnek. Akarmit csinalhatsz, nem lesz jo, vagy nem lesz eleg. Ennek vege mar csak akkor lesz, ha elkoltozol.

2021. febr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! előző kommentemnél hibáztam, *nem szerettéke egymást* :/
2021. febr. 13. 02:38
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Mindneki magából indul ki #5. A példáiddal te is. :(
2021. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Ugyanebben élek. Anyukam rendszeresen ler**bancoz, lek**rváz, semmit nem csinálok, nem segítek a házi munkabában. A fürdőszobát rendszeresen én takarítottam, a szekrény teli van 1990-ben lejárt krémekkel, gyógyszerekkel, rozsdás borotvákkal, 20 éves alapozóval, és én ezeket kiakartam dobni, mert egy undorító, kettő minek, a helyet foglalja. Na hát egész nap azt hallgattam, hogy én kis szar, mit gondolok magamról, mit nyúlkálok a szekrénybe:) ha a konyhában el szeretnék pakolni (mosogatógépünk van) rendszeres volt, hogy lecseszett, hogy milyen sz**ul pakolok bele. Azóta csak a szobámat takarítom, és minden nap megkapom, hogy igénytelen undorító r**nc vagyok. Lelkileg baromi nehéz ezeket hallgatni, elviselni, hogy minden rossz bármit teszek. Nem tudom miért ilyen, miért utál ennyire, mit rontok el nap, mint nap.
2021. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Ohh, nem a saját példádból indultál ki? Tehát általános érvényűen írtál mindent? Értem. Köszönöm az egyértelmű 0% kifejezi azt, hogy így van.
2021. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!