Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltúlzom vagy tényleg sok,...

Eltúlzom vagy tényleg sok, hogy anya beleszól a szokásaimba? Állandóan azt figyeli, hogy mit csinálok rosszul....

Figyelt kérdés

Esténként több bögre teát szoktam inni, és mindig már menekülök előle, mert nem bírja szó nélkül hagyni, és beszól, hogy “még mennyit iszol”, “nem hiszem el hogy már megint iszik”, “szedd már ki a kanalat legalább”, “mit tudsz ennyit inni”.

Rossz szokásom, hogy sokszor karba tett kézzel ülök, és állandóan kiparodizál, utánoz, rám szól. Ha eszek, azt figyeli, hogy mikor érek kézzel az ételhez, és ha megtörténik, rögtön eltúlozva idegesen eljátssza, hogy kézzel eszek. Tudom, mindben igaza van, csak az zavar, hogy ezekre van teljesen kiélezve, miközben a tv-t nézi fél szemmel folyamatosan figyeli, hogy véletlenül karba teszem-e a kezem, vagy evés közben azt várja, hogy mikor szólhat rám, hogy “tudtam, hogy megint nem bírod ki, hogy ne nyúlj hozzá kézzel.” 19/l



2021. febr. 14. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Én ezeken kicsi koromban ingerülten visszaszóltam. Akkor neki állt feljebb, sírtam. Veszekedés lett. Kb 14 éves koromtól meg nagyon határozottan megmondtam hogy mibe nem szólhat bele. Azóta kevésbé csinálja.

Nincs igaza. Ezt ne is erőltesd magadra mert sosem fogod tudni elengedni a szüleid véleményét. Ő is tévedhet. Valószínűleg azért csinálja, mert magával nincs kibékülve.

2021. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

"Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!"


Nagyon gáz ez a fajta rádzoomolás és öncélú kritizálás. Beteges.

2021. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

anyukád eléggé rosszindulatú.

mi az hogy ne igyál annyit? Annyit iszol, amennyit a szervezeted kíván. LEgalább nem száradsz ki. Mi ezzel a baja? Fél hogy túl nagy lesz a vízszámla a wc lehúzás miatt??

Na és a karba tett kéz? Semmit értelme, hogy ez idegesítse.

Nyilván a kézzel evés, ha olyan szinten van, hogy az már ne mgusztusos az asztalnál, érthető hogy rád szólna. Na de ha az előző kettőért folyamatosan kritizál, el tudom képzelni, hogy nem csak erről van szó.

Szóval válaszolva a kérdésedre. Nem túlzod el. Anyukád túlozza el.

2021. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Kezdd el tervezni a nagykorúságodkor történő elköltözésedet. Másképp lerombolja az önbizalmadat. Nem véletlenül érdemes leválni a szülőktől.
2021. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Ja, látom, már nagykorú vagy. Hát akkor a te döntésed, hogy ebben a szrban élsz.
2021. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Figyeld te is őt.

"Anya, te nem iszol eleget. Biztos nincs meg napi két liter a folyadékbeviteled. Hányszor pisilsz naponta? 5-ször? (mindegy mennyit mond) Csak???"

"Görbén ülsz! Így nem szellőzik rendesen a tüdőd, mert csak a felső szegmensekbe szívod a levegőt!"

"Összegömbölyödve alszol? A mellizmaid egyre zsugorodnak, a lapockádnál lévő izmok a hátadon meg megnyúlnak. Egyre domborúbb lesz a hátad! Tornázol legalább?"

És így tovább. Arra nem célszerű válaszolnod, amivel ő kritizál, amint levegőt vesz, adj neki néhány bölcs életmódtanácsot. Ha muszáj, vágj a szavába, bár az elég udvariatlan.

2021. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A 6-osé nagyon jó ötlet.
2021. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó ötlet, mert ezzel védekezésre kényszeríted anyádat, hogy elkezded az "ő szerepét" játszani, és attól fogva nem téged csesztet, hanem TE CSESZTETED ŐT, és automatikusan arra fog figyelni. Ragyogó ötlet.
2021. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
És még igazságos is! te csak azt teszed vele, amit ő tett veled.
2021. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Velem hasonlóan viselkedett apám. A vége az lett, hogy teljesen paranoid lettem és mindenben már azt láttam, hogy bántanak.

De komolyan, hasonló. Kifigurázta az étkezési szokásaimat, miközben ő hajnali háromkor neki állt főzni magának. Ha ételt csináltam figyelte néha még be is szólt, hogy figyellek, gúnyosan, mai napig kiráz a hideg.

Edzeni jártam az is szar volt, kiröhögte. Könyvet vettem, milyen könyv, szar az is. Volt, hogy tesómmal ültünk a tévé előtt és bejött "mi ez a szarság már megint". Minden baj volt, ha anyám csinálta akkor is.

Elvileg ő nagyon szeretett volna gyereket, szerintem az volt a baja, hogy neki borzalmasan rossz gyerekkora volt és ezt hozta magával, rajtunk töltötte ki.

Testvérem érzéketlenség mögő bújik felnőttként, én meg nagyon durván paranoid lettem.

Anyudnak minden rendben az önértékelésével? Lehet vetít rád, nyomorultabbnak akar láttatni, mint amilyen vagy...félelmetes.

2021. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!