Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire felhánytorgatható,...

Mennyire felhánytorgatható, hogy 6 évvel idősebb a barátom?

Figyelt kérdés

Múlt héten elmondtam a szüleimnek, hogy van barátom, akit be szeretnék nekik mutatni. Mondták rendben, örültek is a hírnek, pénteken el is jött a pillanat. Ezzel baj nem is lenne, meg nem is volt annyira semmivel se probléma, csak a korával, ugyanis 28 éves, míg én csak 22 vagyok, és anyámék szerint kislány vagyok mellette, semmi tapasztalatom sincs férfiak terén (csak ők nem tudnak róla) és biztosan meg szeretne házasodni így 30-hoz közel, én meg csak egyetemista vagyok, ezért nem hozzám való a barátom.

Semmi más kifogásuk nincs ellene, hisz a számukra "tökéletes" vejet megtaláltam, egyedül csak a korát hozzák szóba.

Még megérteném, ha 40 éves vagy annál több lenne, de nem hiszem, hogy +6 év olyan tragikus lenne. Tudom, hogy ez a 4 hónap nem egy hosszú idő, nem kellett volna még bemutatni a barátomat, de mivel sokat vagyok nála (kb. 2 hetente megyek hozzá), nem mondhatom folyton, hogy a koliban maradok, azért nem járok haza.


Biztos nagyon érthetetlen lett, amit írtam, a lényege csak annyi, hogy 6 évvel idősebb a barátom, amit nem nagyon szívlelnek a szüleim. Ez idővel változhat, hogy elfogadják a barátom "korát", vagy bármikor szóbakerül akkor én leszek az örök kislány, akinek még nem szabadna fiúznia?


2021. febr. 14. 18:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
22 vagy nem 16--semmi beleszólásuk nem lehet csak véleményük lehet amit vagy meghallgatsz vagy egyik füleden be másikon ki.
2021. febr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ekkora korkülönbség bőven belefér, nekem az első párom volt nálam picit több mint 5 évvel idősebb, én 15 múltam pár héttel, ő a 21-et töltötte. Egy idő után úgyis elfogadják majd, ha látják, hogy minden oké köztetek. Ha nem, akkor meg valószínűleg nem a kora a probléma, csak nehezen viselik, hogy felnősz és kell találni valamit, amibe bele lehet kötni, aztán most pont a kora van kéznél. Nekem egy nővérem van meg három bátyám, nálunk minden pasi ellen volt valami, aztán az egyik bátyám kinyögte, hogy amúgy nem, csak nem tudják kezelni a gondolatot, hogy felnövünk.

Remélem, rendeződik a helyzeted és el tudják majd fogadni a szüleid a párodat!

Sok boldogságot nektek! 22/L

2021. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Ez baromság. Nálam a legnagyobb különbség 8 volt. A jelenleginél 6.

Több mint 10 éve együtt, ennek a fele házasságban. Sosem a korkülönbségből volt probléma, ha volt.

2021. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
92%
Én 18 vagyok a barátom 23, köztünk 5 év van, a szüleimnek is baj a kora kicsit, mert én csak most kerülök be az egyetemi életbe, ő meg már önálló életet kezd, és félnek a szüleim, hogy ezt nem fogja bírni a kapcsolatunk. Hidd el, ha minden más oké nekik akkor ez nm egy nagy probléma.
2021. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

ha 14 lennél még és úgy lenne 6 év korkülönbség, megérteném hogy féltenek, de így? Felnőttek vagytok.

És ha 30 éves kora körül meg akar házasodni? Felnőtt vagy már, el tudod dönteni hogy akarod-e (ráadásul ha már ilyen pozitívan nézzük a dolgokat, hogy akkor még mindig együtt lesztek, akkor az már egy két éves kapcsolat lesz, szerintem bőven el tudnád dönteni).

Igyekezz csak nem foglalkozni ezzel az enyhe rosszallással, majd megenyhülnek, ha azt látják, hogy jól halad a kapcsolatotok. Ha meg mégse lenne hosszú távú, legközelebb már nem mondhatják hogy nincs tapasztalatod, mert tudnak is legalább egyről

2021. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

úgyse találsz olyat, ami nekik megfelelne.. nem is nekik kell megfelelni.


Ez van, és kész. Nekik 1 opció maradt.. megbékélni a helyzettel.

2021. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
A párom és köztem 6 év van (na jó, 5 és fél), több mint 30 éve vagyunk együtt. 20 éves voltam, amikor megismertem, 21 amikor összejöttünk. Szüleid elég buták. Nem ártana felvilágosítanod őket, hogy nem vagy olyan ártatlan és tapasztalatlan bárányka, mint ahogy azt ők gondolják.
2021. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Frankón nem értem, mi lehet a bajuk. Ugyanennyi voltam, a férjem meg 29, mikor találkoztunk, és 2 év múlva volt az esküvőnk. Teljesen normális életkorok ezek.
2021. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Miért tartanak kislánynak mellette? A viselkedés miatt esetleg? Szerintem amúgy ez azon múlik hogy te mit láttatsz magadból. Ha a szüleid elbizonytalanítanak valamilyen szinten és kisgyereknek érzed magad mellettük, vagy ők kezelnek gyerekként akkor itt a baj. 22 évesen ideje higy ne kislányként kezeljenek, de ehhez neked is kell tenni valamit. Ne foglalkozz ennyire azzal hogy mit szólnak a párodhoz.

Lehet hogy attól félnek hogy nem támogatja a tanulásodat, esetleg lebeszél róla? Ezen is lehet segíteni. Beszélgessenek hogy eloszlassátok ezt a félreértést.

2021. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szerinten azért is tartanak kislánynak, mert sosem hoztam haza senkit se, korábbi barátokról se tudnak. Mikor eljövök otthonról a kollégiumba, akkor érzem azt 100%-osan,hogy igen, felnőtt vagyok, akinek vannak feladatai, nincs itt anyu, apu aki megoldaná helyettem, míg otthon nem érzem ezt teljesen. Nem viselkedek kislányként, főzök, mosok magamra, a családi dolgokat én intézem el, ha kell, de mivel még otthon lakom, így megvan az, hogy ők tartanak el engem, és nem én magam.


"Lehet hogy attól félnek hogy nem támogatja a tanulásodat, esetleg lebeszél róla?" nem egészen így, de felmerült ez is, de már csak 1 évem van vissza, és a barátom is tanul, csak levelezőn, neki ez az utolsó féléve és teljesen támogatja a tanulmányomat, még segít is, ha kell.


És köszönöm szépen a válaszokat! :) Még várok más válaszára is vagy tapasztalatára!

2021. febr. 15. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!