Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek idősebb szülője egyedül...

Akinek idősebb szülője egyedül él, hogy él?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, akinek édesanyja vagy édesapja egyedül él, és mondjuk elmúlt 50-60 éves. Esetleg depis e, mennyire van a gyermekére ràszorulva, mennyire élnek messze egymàstól, vannak e baràtai, dolgoznak e még, stb. Nekem apu 62éves, egyedül él, kb 200kmre tőlem. Nagyon magàba fordulós, nehezen lehetett vele mindig is beszélni. Dolgozik még, ellàtja magàt, de nagyon aggódom és féltem. Nem tudom, hogy tudnék ezen vàltoztatni. Szerintem bàrmit mondanék, nagyon megsértődne. :(
2020. okt. 11. 17:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Anyukám 62 éves, dolgozik, kommunikál más emberekkel, fáj neki ez, az, amaz, szed gyógyszereket a betegségeire, de teljesen ellátja magát. Apukám 68 éves, ő már nyugdíjas, nagy kertet csinál minden évben, rádiót hallgat, TV-t néz, olykor elmegy máshová beszélgetni, vagy hozzá mennek. Neki is megvannak a maga bajai, főként a lábai fájnak nagyon, így fájdalomcsillapítót szed sokszor és pihenteti.
2020. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Mama 71 éves, 4 éve él egyedül, ellátja magát teljesen, naponta 100x telefonál ide-oda, szomszéd kerületben lakik. Anyagilag teljes mértékben függ anyutól ugyanis a másik lányát ellátja pénzzel és kajával nyugdíjkor, aztán meg rágná a küszöböt ha nem adnánk neki. Kicsit depressziós, barátai nincsenek csak a házbeli pletykafészkek akikkel beszélget. Amúgy milyen gyakran látogatod apukádat?
2020. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
50-60 éves még aktív dolgozó. Hogy élne? Mint más aktív korú ember.
2020. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
apukám nyugdíjas, mindene a foci. focit olvas az ujságban, majd felmegy Mátrafüredre kerékpárral, utána a kocsmaban kitárgyalja a focit, majd este lesznek meccsek, megteszi a tippjeit tippmixen, imád horgászni, azt is csinálja. teljesen jól elvan.
2020. okt. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Egy 50-60 éves nem idős! Dolgozik, hobbija van, társaságba jár, utazgat. Stb stb.
2020. okt. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Anyukám 66 éves, mai napig ügyvédként dolgozik, aktív nő, egyáltalán nem szorul rám, sőt ő szokott segíteni az unokákra vigyázással. 20 kilométerre lakunk egymástól, heti egyszer biztosan találkozunk.
2020. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, de én 63 évesen nem érzem magam idösnek - ez még böven aktív kor.

Anyukám 85 éves, ö tényleg idösnek tekinthetö, de igazán nem szorul rá másokra, legfeljebb a kert felásásában vagy hasonló nehezebb munkákban kell neki segítség. A házát rendben tartja, föz, mos magára, a szabadidejében meg elfoglalja magát.

2020. okt. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyu novemberben lesz 73. Fizikalilag, mentálisan is tökéletesen rendben van. Havi egyzser elmegy könyvtzárba, ahol vagy 7-8 könyvet kikölcsönöz, ezt el is olvassa 4 hét alatt persze. Főz magának, nem nagy összejárós, sosem volt az, elvan egyedül kisebb fajta agyvérzést kapna, ha a nyakára járnék, pedig közel lakik, 10 perc gyalog. Kábé kétnaponta beszélünk, átmegyek, felugrom ha úgy adódik, de heti egyszer maximum, többre nincs igénye. Bármikor számíthat rám, tudja is, én meg megértem ezt, pont olyan vagyok/leszek, mint Ő. Semmi segítségre nem szorul egyelőre, látni, tudni fogom, ha eljön az ideje, mert szólni nem fog, az hótziher. Borzasztó okos, intelligens nő, megold mindent, neten rendel, tájékozódik mindenről amiről kell, 2006 óta nyugdíjas, élvezi, nem szűkült be az érdeklődése, örül a megérdemelt pihenőnek, úgy éli meg, ahogy szeretné.
2020. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyám 75 éves, facebookon tartja a kapcsolatot a barátaival, egyedül bevásárol, főz magára, és ellátja a háztartást is. Szellemileg teljesen ép, programokat szervez, nagyon aktív. Hozzáteszem, ő mindig is nyitott volt, és nagyvárosban él. Lehet hogy egy zsákfaluban kicsit jobban befordulna, kevesebb inger érné.
2020. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Nagyik 84 évesek!

Egyik 1 éve szüleimmel él. Alig tud mozogni,de egyedül öltözik fésűlködik eszik.

Másik egy fokkal mobilisabb.Falun lakik egy óriási portán. Van a faluban egy gondozónő ő is látogatja,van 2 riasztója. Egyik olyan mint egy karóra,másik mint egy walkman. Gond esetén gomb nyomásra jön a gondozó/telefonál.

Járat ebédet, de magának is főz. Közössége a templom a templomos asszonyok. 4 gyereke 6+2unokája van hetente 1 -2nap valaki ott van. Gyerekeitől 30-50kmre lakik.

2020. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!