Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlságosan kíváncsi szülőkkel,...

Túlságosan kíváncsi szülőkkel, hogy birkóztok meg?

Figyelt kérdés
A szüleim mindig mindent tudni akarnak, folyton kérdezősködnek, elviselhetetlenül. 25 vagyok, most épp itthon lakom lassan 1 éve, fél éven belül fogok elköltözni, de amikor külön laktam és beszéltünk, akkor is folyamatosan mindent tudni akartak. A barátaim mit miért csinálnak, az én dolgaimba is folyton beleütötték az orrukat. Mit fogunk csinálni, hova megyünk, minek megyünk, miért nem ide megyünk.. stbstbstb. Örökké csak a kérdések. Így a sokadik hónap együttlakás után az ingerküszöböm is biztosan alacsonyabb ezek felé, másra sem vágyok csak egy minimális magánéletre.. de közben meg egyszerűen se kedvem, se idegzetem se semmim ezekre a kérdésekre válaszolgatni. De közben bennem van az is, hogy lehet ezzel nem is rosszat akarnak, csak beszélgetni.. én alapból kicsit olyan visszahúzódó, keveset megosztó típus vagyok, legalábbis velük szemben.

2021. febr. 20. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek somem voltak ikyenek szerencsére.

Állítsd le őket. Felnőtt ember vagy

2021. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elköltöztem 23 évesen és nem mentem vissza többé lakni.


Az életemről pedig kb. SEMMIT nem osztok meg velük, mert mindig okoskodnak (1000 km-re élek, de ha rájuk jön a hiszti, így is belepfáznak :D), meg ők jobban akarják tudni, nekem, mi a jó, mintha egy kisgyerek lennék, nem 32 éves nő.


Amikor nagyon túltolják, akkor pedig x ideig teljesen ignorálom őket, míg észbe nem kapnak.

Sajnos ez van, örülnék, ha jó lenne velük a kapcsolat, de így nem az, és átlag félévente eljátsszuk ezt. :(

2021. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

A legjobb indulattal mondom, hogy addig örülj, amíg avn aki kíváncsiskodik :)


Amúgy szerintem próbáld megbeszélni velük. Mondd el, hogy nem esik jól, hogy folyton azt az érzést keltik, hogy nem bíznak benned és mindenről tudniuk kell, mintha nem lenne magánéleted. Hidd el, megértik majd

2021. febr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!