Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A legnagyobb szívás szép...

A legnagyobb szívás szép szülők átlagos/csúnya gyereke lenni?

Figyelt kérdés
Ekkor éri a legtöbb sérelem és keserűség az embert élete korai szakaszában és ekkor szerez súlyos traumákat? A szülők minden bizonnyal neheztelnek rá, és képtelenek feltétel NÉLKÜL szeretni a gyereket.
2021. febr. 20. 21:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/440 A kérdező kommentje:

19


Kijelented, hogy ugyanúgy szereti a csúnya gyerekét mint a szép gyerekét?

2021. febr. 20. 22:41
 22/440 anonim ***** válasza:
86%
Igen, kijelentem. Borzasztó felszínes vagy...
2021. febr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/440 anonim ***** válasza:
93%

Én a kamaszkorom előtt készült fényképeken szépnek látom/láttam magamat, aztán jött a kamaszkor és kinézetre egy teljesen átlagos felnőtt lett belőlem nem szokványos orrformával. Mai napig nem tartom szépnek az orromat, de soha nem csúfoltak miatta és azon kívül hogy elgondolkoztam párszor hogy esetleg meg lehetne műtetni, nem okozott semmilyen hátrányt az életemben. Ráadásul mivel a kedvenc nagymamámra ütöttem ami az orrom formáját illeti, ezért nagyon gyakran rá is gondolok mikor a tükörbe nézek.

Teljes életet élek, korábban a munkahelyen is sikerült többször is jobb pozícióba kerülöm, a szerelem is rám talált, és most a családom/gyerekeim töltik ki az

életemet, jól élünk és egészségesek vagyunk... Szerintem sokkal több olyan probléma van, ami ennél 1000x gázabb. Ha neked ez traumát okoz/okozott, akkor javaslom keress fel egy terapeutát. És igaz én nem tenném, de ha te nem félsz a műtéti kockázatoktól, akkor egy jó plasztikai sebész is tud a külső megjelenéseden segíteni, ha ez (is) kell az önbizalmad növeléséhez. De ez nem fogja megoldani a problémádat, mert fejben dől el a dolog.

És hidd el hogy azok a hamis barátok akik csak a külső (és a pénz) miatt vonzódnak valakihez.

2021. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/440 anonim ***** válasza:
100%

„A külső a legfontosabb ha szeretetet, elfogadást, megértést akarsz.”


Úgy tűnik, hogy még nem érted, de biztos vagyok benne, hogy egyszer rájössz, hogy ez a legnagyobb hülyeség, ami valaha megfogalmazódott benned.

A szeretet az nem a külső szépségének a következménye. A szeretet mélyebbről fakad, nem függ a külsőtől.

Az elfogadás számomra egy olyan életúti megállót jelöl, ahol az ember rájön, hogy szereti magát és megtanulja, hogy hogy lássa meg magában a jót, vagy akár másokban, akiknek addig nem ment. Úgy látom, hogy te még vagy előtte vagy ennek a megállónak, vagy elfelejtettél leszálni. Változtatni sosem késő...

Megértem, hogy el vagy keseredve, megértem, hogy most úgy látod, hogy romokban az életed és azt is megértem, hogy ideírtad ezt a roppant felszínes siránkozást. A megértést nem lehet a szépséghez, vagy a csúnyasághoz társítani, ez egy különálló fogalom.


Végül, a szépség relatív. Biztos vagyok benne, hogy, ha nem adod fel, sikeres lehetsz az életben és szerezhetsz olyan barátokat, akik a szépséget látják benned.

2021. febr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/440 anonim ***** válasza:
29%

A termeszet nem a szepet akarja tivabborokiteni, hanem a géneket. (Egyszerusitve). Ha a szepsegbol nincs valakinek elonye vagy pl hatranya van...egy szep nagymellu csaj nem.tud vegigmenni ugy az utcan hogy valami baromarcu be ne szoljon neki...szoval ilynekor kar is oroklodnie.


Legnagyobb szivas azonban okos de erzeketlen szulok, buta gyerekenek lenni. Vagy buta igenyzelen szulok igenyes gyerekenek lenni.


A mi gyerekunk rendkivul csunya. Tisztaban vagyok vele. Epp ezert maximalisan foglalkozunk vele, igyekszunk boldogga tenni, kedvesen, vidaman nevelni, es csak azt erezheti, hogy szeretjuk, hogy biztonsagban van. Majd ha nagyobb lesz biztos lesz aki csufolja, de remelem addigra eleg magabiztos lesz. Masreszt a kamaszkor nehez, akkor meg a legszebb fiatal is eondanak erzi magat a hormonok dulasa miatt, es azt hiszi mindenki ek szepnek kell lenni. Idovel te is meglatod a szuleid nem is olyna szepek, es te se vagy csunya. Mar ha rolad van szo.

Legyel inkabb okos, szellemes, olvasott vagy izmos...sok olyan solog van, amivel ugya ugy ki lehet tunni, es nem kell szepnek lenned melle. Csunya ember is lehet pl szepen, divazosan, izlesesen oltozve, csunya arcu pasi meg nincs is...a mondas szerint eleg ha az ordognel egy fokkal szebb. Csunya arxu no meg menjen sminkmesterhez es tanulja meg elonyosen sminkelni magat, valasszon megfelelo frizurat vagy egyszeruen csak legyen apolt es tajekozott minden temaban. A legintelligensebb beszelgezopartnereim mind csunyka voltak. Tehat fejezd be itt ezt a negativkodast. :-) igaz vezenyszora nem.megy, de ne hasonkitsd magad a szuleidhez, ha sikerul leszakadnos roluk lelkileg akkor nem fogod oket szepnek latni es magadat csunyanak. Ez biztos😊

2021. febr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/440 A kérdező kommentje:

24


Ezt kár túlmisztifikálni, tudományos kutatások igazolták már, hogy a szép emberek több megértést, törődést, szeretetet kapnak. Én csak erre utalok és semmi másra. A szeretet bár belülről, mélyről fakad, de valami azt is beindítja. Csak a semmire nem fog beindulni. És a szépség egy nagyon komoly kiváltója annak. A szép emberekbe gyakran beleszeretnek például. A szép embereket szeretik, befogadják a csoportokba.


A csúnyákat pedig más élettapasztalatok érik. Becsaphatom magam, hazudhatod magamnak, de nem tudom ha azzal sokat segítek magamnak.

2021. febr. 20. 23:09
 27/440 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a sok baromságot még olvasni is rossz...
2021. febr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/440 anonim ***** válasza:
68%

24-es vagyok.

Linkelnél ilyen kutatást? Bár biztos vagyok benne, hogy nem álná meg a helyét. Ki döntötte el benne, hogy ki számít csúnyának?

Hidd el nekem, hogy attól még, mert valaki a többség szerint csúnyán néz ki, nem fog kevesebb törődést és megértést kapni. Sokszor épp ellenkezőleg.

Na most, te azt hiszed, hogy a szeretet az a külsőre „indul” be.

Ezek szerint, a szüleid azért nem szeretnek annyira, mert kevésbé „indultak be” a kinézetedtől? :D Ez nem így működik...

Ne sajnáltasd magad annyira. Bár a kérdésből nem derül ki, de feltételezem, hogy egészséges vagy (ha nem lennél az, akkor egyáltalán nem ez lenne a legnagyobb gondod), vannak szüleid, van jövőd. Nem látom, hogy miért ne lehetnél boldog. Éld az életed és, ha valamelyik bunkó le rondáz, azt hagyd faképnél. Semmit sem érsz el azzal, ha boldogtalanul sajnáltatod magad.

Lehet kicsit durva a megfogalmazás, de a lényeg az az, hogy szerencsés vagy. A külső közel sem számít annyira, mint azt te gondolod.

2021. febr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/440 anonim ***** válasza:
77%

Tudod van az mondás…

Ha szép nem vagy hülye ne legyél!

Tanulj! Tanulj! Tanulj!

Vidd valamire!

Ha pénzed lesz minden lesz ha fiú vagy ha lány.


Amúgy meg tényleg örülj, hogy egészséges vagy!

Én nem rég tudtam meg, hogy beteg vagyok………………………

Szóval cserélnék én veled te kis idióta…

2021. febr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/440 anonim ***** válasza:
86%

Ugyan hagyjuk már, aki ad magára, igényes, azzal nincs semmi gond, a szépség relatív. Ilyen miatt egy ép szülő se neheztel a gyerekére, ezt te se gondolhatod komolyan...


Max. a kisugárzásoddal lehet valami baj, bevallom őszintén ezt még GYK-n keresztül is gáznak tartom esetedben.

2021. febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!