Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet jól kezelni,...

Hogyan lehet jól kezelni, hogy a gyerekünknek szerelmi bánata van?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül házasságban,hanem akár már előtte hosszabb együtt élésnél vagy hosszabb-rövidebb együtt járás alatt megcsalják, szakítanak vele és neki fáj ez, hiányzik a családnak is az esetleg évek óta családtagként kezelt ex.
2021. febr. 24. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Érezteted vele hogy mellette állsz és együttérzel. Másra nincsen szükség, ilyenkor a vigasztalás és a pozitív gondolatok erőltetése nem segít. Csak légy mellette, nem pont fizikailag, hanem érzelmileg.
2021. febr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
99%
Nekem kedvenc reakcióm eddig testvéremtől jött, aki látta, hogy szomorú vagyok, nagyon, kérdezte, hogy szakítottunk-e (20 éves voltam, 2 éves kapcsolat, első nagy szerelem), mondtam, hogy igen. Kérdezte, hogy akarok róla beszélni, mire mondtam, hogy most nem. És csak hümmögve bólogatott, aztán ami csoki épp a kezében volt, átnyújtotta nekem, hogy neked erre most nagyobb szükséged lesz. Aztán elment. Elég egyszerű kamasz reakció volt, de olyan aranyos volt, hogy rögtön jobb kedvem lett.
2021. febr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Semmiképpen sem úgy, ahogy a szüleim kezelték: hogy egy fiú sem ér annyit, meg nem szabad szomorkodni. Na, ezt ne. Miért me szabadna? Éreztesd, hogy mellette állsz, hallgasd meg.
2021. febr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Engem kifejezetten zavart, ha ilyenkor vigasztalgattak.

Eleve, amikor valami miatt nagy lelki fájdalmam van, beszélni sem tudok róla. Én úgy érzem, hogy ezeket magamban kell feldolgoznom és amikor már beszélni tudok róla, akkor valójában már nem is szorulok vigasztalásra. Különösen nem akarok mindenféle közhely halmazokat hallgatni, mert roppant fárasztó.

2021. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nektek ezen nincs mit "kezelni", a legjobb ha békén hagyjátok..
2021. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Háá, nem tudom, nekem anyám úgy kezelte, hogy mivel eleve beszélni akartam róla, rendeltünk 4, négy!!! Hatalmas pizzát (1200g) és kibeszéltük az eset minden részletét. Mondjuk másnap lélegezni se tudtunk, de kijött belõlem minden és jobban voltam lelkileg.
2021. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített volna (3 éves kapcsolat és én még nagyon szerettem) ha vigasztaló szavakat mond anyukám és a családom, együttérzőek és biztosítanak a támogatásukról. Ha érzem hogy mellettem állnak.

Ehelyett a nagymamám szerint nem kellett volna "elűznöm", anyukám tanácsa meg az volt hogy könyörögjek neki hogy fogadjon vissza.

Közben meg ő bánt velem nagyon csúnyán, ő nem szeretett, hogy velem 2 hetente 1 találkozó, haverokkal meg nonstop.

2021. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!